Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
Хотели - Анел, Централ, и новият, които е срещу Хемус(избяга ми името от главата - ще го допълня по-късно).
Lozenetz нещо си ... Да, той е много хубав. Живея в района и понякога минавам покрай него, винаги ми е бил симпатичен. Hug

Ама не по-големият, който е на булеварда, а този по-малкият, който е в уличката.
Тъпото е, че и двата се казват Lozenetz. Но в интернет ми излиза само този, който е на булеварда.

Да, именно той, но съм му забутала някъде визитката.

# 16
# 17
  • Мнения: 4 399
Аз пък не бих се притеснявала толкова да го изпратя в София. Първо той не е дете, второ София не е джунгла, трето самата аз съм била на много места където не говоря езика, оцеляла съм и дори ми е харесало.  Wink Ако го пратиш в Тутракан, може и да има проблеми, но в София много хора вече говорят английски, особено по-младите и са отзивчиви. Дори и да не е перфектния английски, важното е че ще го разберат. В последните години не ми се е случвало да седна в ресторант и да нямат менюто и на английски, а повярвайте ми аз винаги си търся такова. На летището мнооооого отдавна няма проблеми и моят мъж сам се качва на такси и пристига без проблеми. Даже си говори на развален български с шофьорите. За сигурност винаги му оставям едно листче с адреса написан на кирилица и му казвам да го даде на шофьора. Той обаче е много горд че може да каже 3 думи на БГ и не ми ползва листчетата. Но ти напиши на твоя приятел адреса на хотела и нека просто го покаже на шофьора. Кажи му за какви таксита да се оглежда по принцип, не само на летището.

Виктория все още съществува (поне миналата есен съхществуваше). Обаче в София наистина има много по-добри места за хранене. Мисля че това място където последно бях и много ми хареса се казваше 'под липите' (намира се в една пряка на Драган Цанкаво, но приемам поправки за името). Предлагат национална кухня, цените са приемливи, само не знам как ще го намери. Но ако се качи на такси със сигурност ще го закарат защото е много известно място. Моят мъж много обича на пролет да се мотае по улиците и парковете защото София е извънредно зелен град. Едно от любимите му места е района на Народния театър, в слънчев ден е пълна идилия. Там пием кафе обикновено в градината на новия хотел (ох, май Гранд хотел София се казваше). Пък ако на човека му се разхожда, може и до Витоша да се качи, не е толкова сложно. Можеш да му направиш листчета с различни адреси на ресторанти, кафенета, места за посещение, да напишеш от едната страна на БГ, от другата на английски и с тях да се движи, да ги показва на хората коа има въпроси или да ги дава на шофьорите на таксита.

Кога точно планува пътуването си? Според мен в края на Май, началото на на Юни, София е много приятно място да прекара човек няколко дни.

# 18
радвам се, 4е има положителни промяни
моите спомени са поостарели ....

# 19
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Виктория все още съществува (поне миналата есен съхществуваше). Обаче в София наистина има много по-добри места за хранене. Мисля че това място където последно бях и много ми хареса се казваше 'под липите' (намира се в една пряка на Драган Цанкаво, но приемам поправки за името). Предлагат национална кухня, цените са приемливи, само не знам как ще го намери. Но ако се качи на такси със сигурност ще го закарат защото е много известно място.

Кога точно планува пътуването си? Според мен в края на Май, началото на на Юни, София е много приятно място да прекара човек няколко дни.

въх, как го пропуснах  doh, абсолЮтно за посеЩение това място.

и за периода съм много съгласна

# 20
  • Мнения: 2 379
Мисля че това място където последно бях и много ми хареса се казваше 'под липите' (намира се в една пряка на Драган Цанкаво, но приемам поправки за името).
Да, "Под липите" се казва и е на улица "Елин Пелин", до къщите на Елин Пелин и Кръстьо Сарафов.
Това е историческа кръчма, понеже съществува от 100 години и именно гореспоменатите (а и другите улици от квартала Laughing) са се събирали там. Тук в квартала повечето улици носят имената на бележитите софиянци, които някога са живяли тук.
ОБАЧЕ. Веднъж отидохме там на вечеря и просто ни разбиха от народни песни - македонски, родопски ... всякакви. Confused
Музиката беше доста силна и малко пречеше. Мисля, че ако човек не е фолклорен маниак, тази атмосфера е леко тягостна.
В определени вечери има и оркестър с гайди и гъдулки, който ти свири и пее на масата. Laughing

Иначе, във връзка с линка от Джоя, аз намирам, че от музеите археологическият е хубав и интересен.
Историческият също, но е далече. В Бояна. А в линка е посочен старият адрес.
Етнографският според мен не е интересен. Blush

# 21
ах, не ви е срам, доходи ми се до София (за да си опресня менЮтата)
определено там кръ4мите, заведенията, кафетата и про4ие имат по_добра атмосфера от тук, спецове сме в тази област  Grinning

# 22
  • Мнения: 1 854
Други забавления - зависи какво го увлича, дай малко повече инфо - има възможности за всичко(голф, конен спорт, туризъм, ако му се обикаля по музеи и галерии има бол, един ден може да се разходи до Пловдив или Търново, Рилският манастир, на Витоша има осветена ски писта, която е повече от прилична за нощно каране, Боровец)...

Конна езда е добра идея, беше ми разказвал, 4е яздил в Прага(ама кон, не друго Mr. Green), голф едва ли.Ще го питам по конкретно.Да, и аз го агитирам за Пловдив и Тьрново сьщо
Той пристига в дните между 1-22 април, но колко ще остане засега се обмисля.
Аз му намерих помощници, една моя добра приятелка от у4ени4еските години сьщо се отзова Grinning
Моми4ета, толкова безценна информация и заглавия ми давате.Страшно много ми помагате, определено ми се оправи настроението!
За стрийптийз помня има такьв клуб след Народното сьбрание, преди х-л Бьлгария Crazy
Аз ги предложих разните му пицарии, защото са централни и ще се намери я някой 4ужденец вьтре, я сервитьорка с добри разговорни умения Grinning
mireille, този сайт, който ми прати е полезен.Като гледам оба4е в София само цьркви и ротонди за разглеждане Party
gioia и на мен и на мен ми се доходи!Да прекрьстим темата ".....и в о4ите на бьлгарина.."

# 23
  • Мнения: 2 379
Ето, нося ви цитат от една друга тема, където се обсъждат модни интериори.

Вчера бяхме в София и вечерта хапнахме в едно заведение, дето отдавна ми го хвалят - olive's. Това, което е на "Левски".

Olive's, Spaghetti Company,  ресторант "Annette", Da Vidi /преди Ирен Онтева/ и още доста заведения /интериорите им/ са дело на дизайнера Еял Тахор. И на мен много ми допадат идеите му.

Аз не съм била в тези заведения, понеже са някакви нови.
Ще гледам да се поправя. Mr. Green

# 24
  • Мнения: 1 854
Под липите, наистина изглежда страхотно и сайта им е много майсторски изпипан.
А сьвета за летището и такситата може и на мен да е от полза, като се прибера!
viamichelin информацията е сьщо полезна
Vjara, да и аз така ще постьпя - адреси и обекти на лист4ета.Благодаря ти за насоките!
Аз ве4е си откраднах от идеите Ви и като се прибера(май месец) ще отида в някой от посо4ените от Вас, като непременно ще седна на кафеце пред Народния Театьр Ив.Вазов.
А там, кьдето казвате за хотела срещу Хемус се намира и един от новите шопинг молове, нали?

# 25
  • Мнения: 1 132
Още един глас за "Под Липите", "При Яфата" (но този на Солунска), "Хаджидрагановите къщи", при желание да се запознае с типична българска кухня и обстановка. А за стрииптиизбаровете-то те вече са толкова много, че няма как да ги подмине и да не намери ако търси.  Joy
Края на април ще са отворени и откритите заведенията пред Народния театър. Вечер на коктейлче там е страхотно.
Във всички заведения, различни от тип ''квартална кръчма'' има меню на английски и спокойно може да се разбереш със сервитьорите пак на английски.
На летището наистина има стоянка на ОК Супертранс.

# 26
# 27
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Под липите, наистина изглежда страхотно и сайта им е много майсторски изпипан.
А сьвета за летището и такситата може и на мен да е от полза, като се прибера!
viamichelin информацията е сьщо полезна
Vjara, да и аз така ще постьпя - адреси и обекти на лист4ета.Благодаря ти за насоките!
Аз ве4е си откраднах от идеите Ви и като се прибера(май месец) ще отида в някой от посо4ените от Вас, като непременно ще седна на кафеце пред Народния Театьр Ив.Вазов.
А там, кьдето казвате за хотела срещу Хемус се намира и един от новите шопинг молове, нали?

Няма да можеш да седнеш на кафенце, защото вече го няма. Сега е преместено от дясната страна на театъра, но не е същото....От една страна беше хубаво там, но от друга сега има много по-голям изглед към хубавата сграда на театъра.....

# 28
  • Мнения: 1 854
Програмата и това ми се струва полезно да му дам, такива брошурки май имаше из София по заведенията и хотелите, за туристите да се ориентират кьде да отидат.

Този р-т Анет, ми изглежда инетересен и екзоти4ен, ценна идейка

А това заведение Olive`s на Левски се има предвид Паметника, нали?Да не е бившата Текила?


# 29
  • Мнения: 1 854


Калинка,пак е вариант, мерси Hug.Беше приятно, с фонтаните и шахматистите в радиус Grinning.А ве4ер, както е писала Мопси, лятно време на коктейл4е, ех с 4асове можеше да откара 4овек(стига да има свободно време)

Общи условия

Активация на акаунт