Родословно дърво.Търсят се.

  • 11 841
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 100
И тук можете да си направите родословно дърво, има и английски, и руски: http://www.myheritage.com/
Нямаме много известни роднини, само един, на чието име има улици във Варна и Габрово, а може би и в други градове, не зная.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 858
Моят пра-прадядо /или прадядо/ по майчина линия е щял да пътува с Титаник, но не го допуснали да се качи, понеже бил облечен с шаячен панталон и изглеждал беден, а билетът му бил за втора класа.
Имал е късмет Grinning
 

# 17
  • София
  • Мнения: 1 740
Търся връзка с някой с фамилия ПУШЕВ/ПУШЕВА от Шумен.Знам,че преди около 30г. някой Михаил Пушев от Шумен е работил върху изготвяне на родословно дърво на тази фамилия.Може би са запазени записките

# 18
Моят пра-прадядо /или прадядо/ по майчина линия е щял да пътува с Титаник, но не го допуснали да се качи, понеже бил облечен с шаячен панталон и изглеждал беден, а билетът му бил за втора класа.
Имал е късмет Grinning
 

Вярно си е, инъче сега можеше да те няма тебе Wink

   Хубаво е да знаеш от къде идваш, така да се каже.Можем да  почерпим  много полезни и добри неща от предците си.Да ни вдъхновят, когато сме изпаднали в апатия, като се вгледаме в техните борби.Или да се настроим романтично, както  случая с лелята княгиня.

# 19
  • Мнения: 577
А на български има ли подобна програма?

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 10:54 от barboranova

# 20
  • София
  • Мнения: 708
На мен винаги ми е било интересно родословното дърво. даже веднъж с братовчедка ми се опитахме да направим, но се каза доста сложно. Аз май нямам кой знае колко известни личности в рода, или поне не знам. единственив по-известен роднина, за който знам е академик Малеев. но никога не съм виждала тази част на родата!

# 21
  • Мнения: 526
Аз съм от рода Грудеви, от който произлизат Райкови . Нашият род е много стар и идва от Беломорска Тракия. Аз съм (може би  newsm78) девето поколение и второ поколение варненка. Имаме роднини в цяла България и отскоро по света.

# 22
  • Мнения: 598
Аз в момента издирвам родословното си дърво. Разпитвам възрастни роднини и така действам. Стигнала съм близо 190 години назад (8 поколения) и е страшно вълнуващо. Сега се свързах с една братовчедка на дядо ми, която е историчка и самата тя много се интересува от рода си и знае страшно много по въпроса и сега чакам с нетърпение следващия си разговор с нея, за да науча още!

# 23
  • Мнения: 1 100
Стигнала съм близо 190 години назад (8 поколения) и е страшно вълнуващо.

О, завиждам ти!!! Аз добре, че навреме започнах да записвам преди да се изгуби всичко, преди мен никой от рода ни не се е интересувал . Сега съм поръчала на брат ми като види роднини да го снима, та да са пълни архивите. Laughing
И уж разпитвах баба ми, а сега от майка ми разбрах, че е имала и друг брат, за който никога не е споменавала, защото били скарани. Но сигурно никога няма да разберем за какво толкова са се скарали, че чак да забравят за съществуването си /и двамата са починали/. newsm78

# 24
  • Мнения: 598
малко побутвам темата ама и да си кажа по въпроса за известни или интересни личности в рода ми. Братовчед на баща ми е известен български музикант. Та като се замислям май няма да е лошо да понапиша и за него в семейната историа, която събирам, че бъдещите поколения ще намерят написаното сигурно за интересно.

# 25
  • София
  • Мнения: 708
Аз да попитам за програмите... поразрових се в нета, и това, което намерих на английски е Agelong tree, и още няколко, но демо версията е за до 40 личности. някой има ли идея за кракната версия?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 261
Преди години и аз се опитвах да направя родословно дърво на моят род от страна на баща ми.Но за съжаление почти нищо не стана.Баба ми са били осем деца,всеки с по няколко деца.Дядо ми са били 11 деца /това е било в началото на миналият век/и те от своя страна са имали още поне по  две деца и става нещо наистина "страшно".Родителите на моите баба и дядо съответно и те са били с по 5-6 братя и сестри и познайте какво родословно дърво става. Simple SmileНе ми стигна един голям картон да напиша имената на всички.За съжаление не знам къде се изгуби.
От страна на майка ми ,преди 15 год.се събирахме нейният род- бяхме само 150 човека и това само три поколения назад. ooooh!
А иначе имам пра-пра дядо,който е участвал в Руско-турската освободителна война,а неговият син и мой пра-дядо е загинал в Балканската война.

# 27
  • София
  • Мнения: 442
Бабите и дядовците, които знаеха тези неща вече ги няма. Като съм била по....млада (щях да кажа малка, пардон  Simple Smile) не ме интересуваха тези работи. Сега обаче е късно. Нито роднини познавам, срамота. Кво да правиш така се пръсват хората, всеки много зает с битовите си проблеми и спират да поддържат вразка. И родата се губи.  Thinking Самочуствие не градя върху факта, че съм от едикакъвси род ами каква съм аз и какво мога.

# 28
И аз реших да търся корените си.Имам малко данни,но не бих отказала и помощ от вас.Търся представители на 2 уникални фамилии:Дункови(идват от егейска Македония) и Ровелини(те пък  са от западните български земи,извън Бг,сега са по Трънско.)

# 29
  • Мнения: 1 159
Знам от пра-баба си,че сме издънка на рода на Рачо Ковача от Габровския край.Преди година ходихме до Боженци със семейството ми,почувствах се странно,все едно съм си у дома.Оказа се,че селото,от което е родом баба ми,се намира в този край.Селцето,сега махала,е Съботковци.Вече често ходим там,зареждам се невероятно.Иначе майка ми и баща ми са втори братовчеди.Едно време са се допитвали до поп,дали може да се оженят.Голям род сме,из цялата страна имам роднини.

Общи условия

Активация на акаунт