Колко от вас са шити след естествено раждане

  • 15 401
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 41
И при двете ми раждания нямам нито един шев и се възстанових бързо, но това е чист късмет.

# 226
  • Мнения: 37
Много лоши спомени!!! #Puppy dog Раждането беше кофти,но шевовете... SickУЖАС!А ваденето още по-зле!Шевовете ми се бяха възпалили,като преди това ме шиха БЕЗ упойка(за да няма възпаления-цитат на докторката)Един месец се възстановявах,а след три месеца ми излезе забравен конец.Никога няма да забравя името на жената която ми причини това и ме дари незабравими спомени от най-чаканият момент в живота ми!

# 227
  • Мнения: 3 016
van4otka,трябва да изписваме имената на тези лекари, за да не се натъкне някой друг и да пострада ,както се е случило с теб.

# 228
  • София
  • Мнения: 3 390
Да,резнаха ме и после си ме зашиха.

# 229
  • Мнения: 32
Здравейте, направиха ми 13 шева при първото раждане, външни и вътрешни.... Shocked Хайде дано на повторението съм с по-голям късмет!
Момичета, знае ли някоя - възможно ли е тези ми стари шевове някак си да се отворят при следващото раждане? Моля , не се смейте ... винаги се обаждат като имам настинка, та си мислех дали биха направили второто ми раждане по-трудно.
Лека вечер на всички!   bouquet

# 230
  • Мнения: 4 717
Ванчотка - ама какво си преживяла... Sad, сложи я тая лекарка в черния списък!!!

Тук като шият не казват колко шева имаш, явно за да не те стряскат Shocked, аз първо много се ядосах, ама после викам си закво ми е да знам...


# 231
  • София
  • Мнения: 672
2 външни имах Simple Smile

Шиха ме под пълна упойка, щото след раждането ми беше ужасно студено и цялата треперех от вълнение, студ и аз не знам от какво...

# 232
  • Мнения: 537
6 вътрешни и 3 външни имах. Доктора ме резна, за да може да излезе бебето, аз не напъвах както трябва  Embarassed Мисля, че освен от лекаря си зависи от организъм, а ти щом си с второ може би ще е доста по различно. Пожелавам ти да нямаш и един шеф.

# 233
  • Мнения: 21
 Родих,нормално,без упойка,но имах външни шевове.Няколко дена беше гадно,но сравнително барзо се вазстанових.

# 234
  • Мнения: 158
Първо раждане - епизотомия с 3 външни шева. Поне 2 седмици ми беше кофти да сядам. Едвам си кърмех бебето седнала, а легнала нещо не се получаваше кърменето.
Второ раждане - нямаше епизотомия, но се цепнах малко към перинеума. Сложиха няколко шева, но се възстанових невероятно бързо. Дори нямам спомен да ме е боляло при сядане, освен че дърпаше малко първите дни.

# 235
  • Мнения: 999
Шита съм и двата пъти след епизотомия.

# 236
  • Мнения: 720
3 нормални раждания, нито един шев .  Simple Smile ( най голямото ми бебче е било 3 ,100. ) bouquet  )

# 237
  • София
  • Мнения: 431
Направиха ми епизиотомия и после ме зашиха. Знам само, че външните са 5, вътрешните никой не ми ги каза. Първата седмица не можех да сядам, но след около 2-3 седмици всичко беше ок.

# 238
  • Мнения: 3 621
имам 3 вътрешни и 4 външни шева, правих промивки с тетра и се пръсках с Бивацин, 2 седмици след раждането ми нямах никакви физически оплаквания , а бебето беше 3500

# 239
  • Oslo
  • Мнения: 659
Първо раждане - нормално, без шевове(нямаше нужда, просто се обърнах с хастара навън). Второ раждане - секцио(за щастие).

Общи условия

Активация на акаунт