Най -хубавият ябълков пай

  • 66 270
  • 121
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
dolores, разбрах за какво питаш. То не е пай, а 'Линцер торта' или 'Плодова пита'. Различни наименования вероятно се срещат. Ще ти напиша конкретна рецепта за това.

брашно - 300гр.
пудра захар - 120гр.
кис. мляко - 100гр.
яйце - 1бр.
амонячна сода - 1/2 пакетче
ванилия - 1бр.
конфитюр - 150гр
кр. масло - 200гр.


Накълцва се кр. масло върху пресятото брашно с пудртата захар. Бърка се (меси се) до получаване на трохи. Оформя се кладенче, в него се поставя киселото мляко, яйцето, набухвателя, ванилията. Споява се с кратко измесване. Отлежава 20-30 мин (на хладно, ако е лято, да не е на топло).
Разточва се 2/3 от тестото на платка. Поставя се във форма, набожда се с вилица тук-там. Пече се в загрята на 220градуса фурна (ако е с вентилатор на 190градуса) за 15 мин. ( все пак да не прегори, само да порозовее; в никакъв случай на ниска температура!!)
Охлажда се, намазва се с конфитюра и отгоре се нареждат фитили от останалото тесто с дебелина 0,5см. Нареждат се като решетка.
Пече се 10-15 мин, до порозовяване на фитилите. Поръсва се с пудра захар, поднася се охладен.

# 16
  • Мнения: 11 747
Едни ябълки ми се моткат от 2 седмици тука и тъкмо се чудих какво да ги правя  Laughing
Благодаря за рецептата, след малко я започвам (само да си изпия кафетнцето)
   Peace   chef

да кажеш после как беше! Flutter

# 17
  • Мнения: 1 802
Едни ябълки ми се моткат от 2 седмици тука и тъкмо се чудих какво да ги правя  Laughing
Благодаря за рецептата, след малко я започвам (само да си изпия кафетнцето)
   Peace   chef

да кажеш после как беше! Flutter
Стана супер! Утре ще ми върнат апарата, ако дотогава остане поне едно парче от пая ще снимам и ще покажа творението си   chef
Отново благодаря за чудесната рецепта!
   bouquet

# 18
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
pina, разкош!  Hug

# 19
  • Мнения: 173
благодаря за чудесната рецепта   bouquetТова беше най-вкусния пай,който сме яли.....въпреки,че не го издокарах като на снимката

# 20
  • Мнения: 11 747

благодаря за чудесната рецепта     bouquet     Това беше най-вкусния пай,който сме яли.....въпреки,че не го издокарах като на снимката

радвам се, че ви е харесало! Hug

наистина дори да не се докара на външен вид, пак е много хубаво, просто такъв аромат се носи, такъв прекрасен вкус... Crazy  от години ми е любим, отдавна се канех да споделя рецептата, сигурна съм, че ще се хареса, но малко хора се решиха да го направят за сега... Confused
е, скъпичко излиза, с толкова много масло и прочие, ама... няма как... Tired

# 21
  • Мнения: 7 418
  Обожавам ябълков пай! Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 312
Браво, pina! Направих пая и много го харесахме.

# 23
  • Мнения: 11 747
супер! Много се радвам!! Hug

# 24
  • Мнения: 1 818
Пина,звучи много примамливо...и с тези хубави снимки ...Непременно ще го пробвам   bouquet

# 25
  • Мнения: 11 747
Пина,звучи много примамливо...и с тези хубави снимки ...Непременно ще го пробвам   bouquet

пробвай, няма да съжаляваш! Peace

# 26
  • софия
  • Мнения: 25 476
Мнооого вкусен  newsm10 newsm10

# 27
  • Мнения: 11 747

радвам се, че има още един престрашил се!  Grinning

# 28
  • софия
  • Мнения: 25 476

радвам се, че има още един престрашил се!  Grinning
Не само престрашил се, но и включил го в любими рецепти. Наистина е един от най-вкусните десерти, които съм пробвала. Благодаря за рецептата  Hug

# 29
  • Мнения: 11 747
Нямам какво да добавя, само ми се искаше да повдигна темата, защото сега е сезона на ябълките, а рецептата е разкошна, та може на някой да е полезна!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт