София се превърна в бунище

  • 5 470
  • 136
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 4 651
Българинът е чисник. Но е чиста само панелената му бърложка. Ей сега една чистница от горните етажи ми метна на главата лопатка с прашоляк изметен от терасата й. Ами чистница. Всичко що е мръсно веднага трябва да се вади/изнася/хвърля далеч от апартамента. Сигурно предишните 6 страници са пълни с възмущение - ама как може такава свинщина! Чудя се тогава кой мята боклуци. И моите съседи и те на всяко събрание декларират какви са чистници и как боклуците падат не от техния, а от горния етаж.

# 106
  • Мнения: 2 401
                      Аз пък не съм съгласна. Все едно да кажеш, че като си в чужбина живееш по един начин, а като се прибереш тук - по друг.

Разбира се, че е така..

# 107
  • Мнения: 7 004
А къде ги подавате тия жалби? Линкче пак? Ако ревна за разделни кошчета, ще ме чуят ли? Или има значение на коя фирма сме район? Ние май сме на Волф.

# 108
  • Мнения: X
Еовин, това е виртуалното деловодство на столична община, където подадох жалбата: http://www.sofia.bg/virtdelovodstvo.asp

Чрез входящия номер на жалбата, който ти пращат на мейла, проверяваш движението й тук: http://www.sofia.bg/spravka.asp


# 109
  • Мнения: 468
Хайде и аз да се разпиша тук.Аз съм в центъра, точно срещу блока има градинка с пейки.Но не може да се седне там.А след обяд е много приятно като напече слънцето.Ако ви покажа снимки ще ви шашна, но пък може и де не ,защото вече сте виждали такива мръсотии.Близо до нас има пункт за желязо,  и по цял ден клошари седят по пейките наливат се , пикаят и какво ли не още.Има фасове ,торбички стъкла от бутилки или цели бутилки и какво ли още не.Тук няколко съседки бяха почнали да чистят и да съде(ят цветя.Още на другия ден се осра(извинявам се за думата)всичко.Веднъж искарах децата си там.Малката в количката ,големия тичаше.Нещо зарови с една пръчка там и една жена от съседния блок му вика през терасата да не рови ,за да не бутне някакво растение.Половин час след това същата жена слиза долуе с две кучета ,които си поровиха на същото място изпикаха се , издрискаха се и тя си се прибра.Е това какво е.Едни пазят ,на други не им пука.
Съжалявам ,че се залисах в писането.

# 110
  • Мнения: 985
Не знам заради вятъра ли беше или това е ежедневие за столицата, но по-мръсна не бях виждала София. Като се започне от централните части и се стигне да баровските къщи в полите на Витоша. Какъв е смисълът да живееш в голяма къща, с хубав изглед, с подреден двор, с охрана отпред, като още щом напуснеш този "оазис" и се натъкваш на...кенеф (извинете за израза). Предполагам- не искате снимки. Имам.

# 111
  • Мнения: 3 634
Много внимателно следя темата и оглеждам детските площадки около мен...Не видях майка-пушачка, която да не си хвърли фаса до пейката. То не бяха чашки от кафе, опаковки от вафли и куп боклуци. Къде е истината?!  Crossing Arms

# 112
  • Мнения: 468
Dante  и при нас е така, ама какво да правим - забележка ли?Ще вземе да се развихри някой скандал, а не ми се иска .

# 113
  • Мнения: 391
Допреди 25 години София си беше много хубав, чист и спокоен град. Но когато куцо и сакато реши да идва тук, започна масотово застрояване и замърсяване. 

# 114
  • София
  • Мнения: 62 595
Допреди 25 години София си беше много хубав, чист и спокоен град. Но когато куцо и сакато реши да идва тук, започна масотово застрояване и замърсяване. 

Застрояването така или иначе беше започнало в зората на демокрацията. А това куцо и сакато работи в града и плаща данъци. Боклуци се правят, но не се изхвърлят. Улиците не бяха мити с години и вече е събитие, когато веднъж в годината се изкарат цистерните и се измият улиците. Още малко с фанфари и цветя ще посрещаме водоноските с маркучите. Това нормално ли е? Дишаме прахоляците и изсипаната луга и пясък цяла година. А шахтите изобщо не се почистват. Ние ли да тръгнем да мием улиците или да чистим шахтите?

# 115
  • Мнения: 468
Е явно  аз съм от куцото и съкатото , ама и аз плащам данъци, както каза Радостина.Не смятам ,че за това са виновни само тези които са дошли от провинцията в Столицата.

# 116
  • Мнения: X
Много внимателно следя темата и оглеждам детските площадки около мен...Не видях майка-пушачка, която да не си хвърли фаса до пейката. То не бяха чашки от кафе, опаковки от вафли и куп боклуци. Къде е истината?!  Crossing Arms

Здравей, Dante!  Simple Smile
Наистина, майките много цапат, което и мен ме втрещава. Хайде, другите хора мога да ги разбера - на тях не им пука от свинщината, минават, хвърлят и заминават; но майките, които всеки ден водят собствените си малки деца да ровят в тоя боклучарник, не мога.
Аз лично два дена чистих нашата градинка - с две баби и един татко събрахме и изхвърлихме близо 10 чувала боклук и шума. Не можете да си представите какви големи парчета стъкло от натрошени бутилки сме вадили от пясъчника и от пространството около пейките...Отидохме вчера с мъжа ми и децата да се поразходим - не си личи, че е чистено. Две майки с колички пиеха кафе, станаха, хвърлиха си пластмасовите чашки под пейката и си заминаха.  Tired

Но общо взето, проблемът не е само в цапането - проблемът е също и в това, че не се чисти. Когато живеех в чужбина, съм виждала с очите си как ежедневно чистачка мете, чисти, събира боклука от кошчетата в кварталната градинка и детската площадка.

А тук няма и помен от подобна хигиена. В нашето паркче има само две! кошчета, които, ако не се изхвърлят всеки ден, започват да преливат от боклук. Трябва да се сложат нови, да се почистват, да се чисти паркът.

Един пенсионер да назначат от общината да го чисти всеки ден по малко, паркът ще свети, за 200-300 лева месечно...толкова ли е голяма тази сума?!

Отделно, площадката е хубаво да се загради, за да не могат пияниците да трошат на нея шишета нощно време, както и за да се опази чиста от улични и домашни кучета, за които е любимо да опикават пясъчника на децата.  Close  За мен лично, пясъчниците в незаградени детски площадки са източник на зараза - като нищо децата могат да лепнат от там някоя кучешка тения. Бе ужас просто, не ми се започва наново, че онзи ден се изпокарахме с разни любители на кучета тук във форума.  Tired

Малко трябва, за да живеем като бели хора. Малко трябва, за да живеят децата ни по-добре. Просто не трябва да си мълчим и да се примиряваме. Защото някои неща ни се полагат - нали ги плащаме със собствените си данъци и такси.

Засега изчаквам отговор от общината. Ще им пиша жалби, докато се намери разрешение, дори и частично, на този проблем. Моите деца не са виновни за мръсотията, не искам да играят в такава обстановка, не искам да се ровят като прасета в тази кочина - все пак аз съм съвестен данъкоплатец, имам правото да зисквам полагащите ми се срещу това блага.

# 117
  • Бургас/София
  • Мнения: 312
И на нашата детска площадка преобладават чашите от кафе и опаковките от вафли, но вчера  видях как дъщеря ми гордо ми носи употребявана спринцовка с иглата на нея  Shocked

# 118
  • Мнения: 2 028
оправдания с манталитета на българина мен лично не ми звучат правдоподобно...

и в другите държави хората си хвърлят боклуците по улицата, но след тях някой чисти, а и хвърчат глоби... чистотата се възпитава!  Peace

# 119
  • Мнения: 223
оправдания с манталитета на българина мен лично не ми звучат правдоподобно...

и в другите държави хората си хвърлят боклуците по улицата, но след тях някой чисти, а и хвърчат глоби... чистотата се възпитава!  Peace

Точно така. В Барселона всяка вечер в 24:00 часа започва чистенето и миенето на улиците. Преди това се наблюдава доста отпадъчен материал натрупан през деня! Но на сутринта пак е чистичко. Имам и снимков материал, просто чистотата има нужда от поддръжка.

Общи условия

Активация на акаунт