Как да го изакам с термометър?

  • 2 770
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
Не я нападайте така, де. С приказки за мъчения и инквизиция едва ли й става по-добре, и без това явно е притеснена. Аз също знам, че не е хубаво това с термометъра да става навик, но от един път едва ли нещо ще му стане на бебока. Говори с вашия педиатър, обясни му проблема, питай какво ще ти препоръча. Наистина не може постоянно с термометър да ака.  Успех  Peace

# 16
  • Мнения: 502
и моята педиатърка беше против изакването с термометър- по този начин бебето се свиква да ака без да се напъва. моето бебе горе долу по това време имаше същия проблем, но ние бяхме на кърма и АМ. аз лично 2 пъти така и помогнах, но със сапунче- изчаквах по 2 или 3 дни и със сапунчето. след това педиатърката ни изписа фризовом- той помага при колики и запек. а аз ядох разни разхлабващи неща- сливи,круши и овесени ядки, за да и помогна чрез кърмата.
а доколкото чувам от майки има и случаи по цяла седмица не акат бебета им.

# 17
  • България
  • Мнения: 3 621
Не я нападайте така, де. С приказки за мъчения и инквизиция едва ли й става по-добре, и без това явно е притеснена. Аз също знам, че не е хубаво това с термометъра да става навик, но от един път едва ли нещо ще му стане на бебока. Говори с вашия педиатър, обясни му проблема, питай какво ще ти препоръча. Наистина не може постоянно с термометър да ака.  Успех  Peace
Hug
Когато малката беше на 1 м. пуснах подобна тема - ей изядоха ме. сякаш бях направила престъпление.

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
намазваш края откъм живака (по-тънкия край) с бебешко олио или някакво кремче, вдигаш крачетата да не рита термометра, пъхаш приблизително сантиметър и завърташ около оста.
и се пазиш да не те напишкат и наакат Joy

# 19
  • София
  • Мнения: 72
Преди си мислех, че бебето не може да се изака без помощта на термометър (тогава гледах чуждите бебета). Имах приятелка, която го използваше за щяло и не щяло (аз дори температурата му меря под мишницата). При Калоян такъв проблем никога не е имало или аз не съм си мислила, че подобно напъване може да се дължи на трудности с изхождането. Сещам се, че по време на коликите и Калоян се напъваше много, но не съм го свързвала със запек. Правех масажи по часовниковата стрелка и това го успокояваше. На твое място бих използвала термометъра като мноооооооооооооого крайна мярка. Мисля, че трябва да потърсиш други решения на проблема. Не се наемам да давам съвети, но по-запознатите майчета ще ти помогнат.
Веднъж Калоян не беше акал почти седмица, когато попитах педиатъра, тя ме посъветва да използвам термометъра и то ако може от старите, защото били по-дебели ooooh!. Ужас! Никога не бих направила подобно нещо, явно и Калоян се уплаши, защото се изака още на другия ден. Това ни е бил единствения период със запек.

# 20
  • Мнения: X
Стига с тоя термометър бе хора  Stop
Прави масажи, непрекъснато, гимнастика. Сапуна и термометъра са крайни и ужасни мерки.
И все пак по-добре със сапунче, отколкото с термометър...... аз дори температурата винаги съм мерила под мищницата. Има майки, които всеки божи ден завират термометър в дупето на детето си.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 5 393
Място за притеснение има само, ако освен че не ака, бебето загуби и апетит.Тогава вече трябва да се направи нещо по въпроса.Дискомфорта, който описва жената е от коликите.Състоянието може да се облекчи с гимнастика и масажи, а не със завиране на разни предмети в дупето.
Някои изцяло кърмени бебета акат веднъж на 7 дни-без това да се счита за ненормално.

# 22
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Аз не искам да го мъча а да му помогна момичета, понеже виждам как се мъчи то. Цял ден се напъва а даже не може и да пръцне Sad, не е акал от 2 дни, бебчето ми е на един месец и е само на кърма.

При изключително кърмените бебета е меко казано невъзможно да имат запек. Бебето не ака, защото усвоява 100% от кърмата и просто няма какво да излезе. Наистина е възможно да имате колики - ако ще се почувстваш по-добре се консултирай с педиатър, но пък тия български педиатри като ги знам  ooooh! кой знае какъв шантав съвет ще ти даде. Момичетата са ти казали - първо пробвай с масаж по посока на часовниковата стрелка, затопли коремчето със топла кърпа и виж дали ще се успокои. Но ако си решила да процедираш с термометъра, така или иначе винаги можеш да го направиш, така че те съветвам да пробваш с масаж първо. Дано се оправи мъничето.

# 23
  • Мнения: 748
хм.
ако детето се мъчи, е по-добре да му се помогне отколкото да се притесняваме за евентуални последствия от ежедневно използване на термометъра.

не виждам и логика в това, че сапуна е за предпочитане.  Naughty определено не му е мястото там и може сериозно да увреди флората и фауната.... а с термометъра освен няколко мами да те обвинят, че измъчваш детето друго не може да се случи  Wink (изключвам ежедневна продължителна употреба, разбира се)

малко рязко се изказвам, но Мими на 3 месеца имаше такива проблеми и затова знам, че на който не му се е случило много лесно може да реши, че са просто колики, няма нужда от сериозни мерки и т.н... но според мен майката най-добре си познава детето и в случая тя по-добре от нас може да прецени дали детето има проблем или не.
а ако има проблем е по-добре да се действа. Peace

# 24
  • Мнения: 554
Аз винаги съм изчаквала 3 дни, така ми казаха. За 2 дни не е толкова притеснително, а напъването може наистина да е от колики. Изчакай още мъничко и тогава му помогни с термометър, но ако и тогава не иска да ака не го мъчи повече.

# 25
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ох,на нас никога докато е била на кърма не ни се е случвало такова нещо..точно обратното..докато кърмех имаше по 7 наакани памперса на ден.... Mr. Green
Когато поотрасна имаше един-два случая на запичане и винаги нещата се оправяха с гимнастика...Хващат се двете крачета и се опъват, след това се прибират и притискат към коремчето...малко по силничко, но приемливо за възрастта...и така правиш повторения по 10-12 пъти, през около 1-2 часа....

# 26
  • София
  • Мнения: 1 735
Въобще не смятам,че използването на термометър е инквизиция.За пореден път описвам как бебка получи за пръв път запек на 28 дни/преди това акаше по 5-6 пъти/ и ревеше кански 3 часа, докато дойде педито и направи клизма с Т и и олекна и заспа.Намазваш със зехтинче и вкарваш и изкарваш Т/около 1см/.Така акахме около месец и половина и нито привикна,нито имаше някакъв проблем.Понякога съм давала Блевит Л,но като не помагаше на 3 ден действах с Т.Сега бебка си ака всеки ден,че в повечето случаи и по 2-3 пъти и то сама.Все пак се консултирай с педито.

# 27
  • Мнения: 135
малко рязко се изказвам, но Мими на 3 месеца имаше такива проблеми и затова знам, че на който не му се е случило много лесно може да реши, че са просто колики, няма нужда от сериозни мерки и т.н... но според мен майката най-добре си познава детето и в случая тя по-добре от нас може да прецени дали детето има проблем или не.
а ако има проблем е по-добре да се действа. Peace
Съгласна.
И хапвай повече разхлабващи храни. Peace

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
намазваш края откъм живака (по-тънкия край) с бебешко олио или някакво кремче, вдигаш крачетата да не рита термометра, пъхаш приблизително сантиметър и завърташ около оста.
Абсолютно вярно.На Кристиян само като му го мушна и веднага се почва... Joy

# 29
  • Мнения: X

малко рязко се изказвам, но Мими на 3 месеца имаше такива проблеми и затова знам, че на който не му се е случило много лесно може да реши, че са просто колики, няма нужда от сериозни мерки и т.н...

Точно, защото дъщеря ми имаше сериозен запек, а и досега си има проблеми в това отношение, това и е един вид "слабото място" давам съвети. След втория месец решавах проблема с тр- четири лъжички сок от круша, по-късно от киви. Сапуна не е идеален вариант, естествено, но поне няма риск от механично увреждане. Педиатърката ми е много добра и единствения път, в който ми препоръча да слагам нещо в дупето на детето това беше сапунче, а не термометър.
И да, не съм съгласна с тези митова за неакане по една седмица - наскоро лекар от Пирогов обясняваше как при два дена неизхождане трябва да се вземат мерки, дори за изключително кърмени бебета.

Общи условия

Активация на акаунт