Как да изпратя лекарства в чужбина

  • 24 227
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Доколкото знам, е забранено да пращаш
по пощата лекарства. Риск си е. Особено
ако става дума за успокоителни, но и за
приспивателни. Най-добре по твой човек.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Аз съм изпращала по пощата.Питаха ме какво ще изпращам, казах лекарства и даже жената ми каза, ако искам, да пусна само блистерите без кутийките, за да не заемат място и да не тежи.   Преди това питах по автобус, който отива там и категорично ми отказаха.
( незнам за какви лекарства става въпрос тук, но аз пращах аналгин до Гърция,до Америка например било е забранено)

# 17
  • Мнения: 395
На мен са ми изпращали с писмо блистер антибиотик до Белгия и дойде без проблем  Peace

# 18
  • Мнения: 118
Изпратих и са пристигнали. В Централна поща (София), съвсем легално си показах лекарствата, написах на разни стикери че баш лекарства пращам, и дори декларирах стойността на пратката.

Събраха се в една нестандартна пратка, и доколкото не се наложи пращане на колет, цялата история излезе около 6 лв.

# 19
  • Мнения: 8 163
Много просто: слагаш ги в колет, който не трябва да е повече от 2 кг и отиваш в местния пощенски клон. Подаваш опакованото, овързано и надписано кашонче, попълваш в декларацията неща от сорта на "тениска 1 бр, книга 1 бр, списания 2 бр, подаръци". Усмихваш се на лелката, подаваш й таксата (около 20 лв) и готово. Всичко пристига без проблем.

О! Още нещо: не пращай препоръчано. Хем ще се навътриш с пощенските разходи, хем ще създадеш проблем на получателя, който ще трябва да ходи да си получи пратката лично.

# 20
  • Мнения: 8 163
Опа! Как не видях, че вече всичко е минало?!  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт