7 г.с. - спонтанен аборт без кюртаж?

  • 30 669
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 460
glace, много ми е мъчно  Hug

# 16
  • Мнения: 21
Благодаря ви,момичета!Аз още съм много травмирана,боли ме/не физически/, но се опитвам да се съвзема.Според всички /а всички са съпругът ми, лекаря ми и една колежка,с която споделих/би трябвало да съм щастлива,че се е получило.Тъй като причина за стерилитет не бе открита, вероятността пак да стане била голяма.Но на мен ми е толкова притеснено,че приемам думите им само като начин да ме успокоят.Преди година и половина подадохме документи за осиновяване,все още нямам обаждане от социалните служби,но си чакам осиновеното детенце.Вече не смея дори да използвам думите "надявам се".След толкова негативни преживявания, падания,изправяния - в кое кътче на сърцето да търся надеждата?

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
glace,толкова съжалявам,мила CryНямам думи,с които мога да те успокоя и да направя болката ти по-поносима CryПрегръщам те!

# 18
  • Мнения: 120
glace, много съжалявам  Hug Hug Hug
Дано вече си по- добре.
Мен вчера ме кюртираха, в 8г.с. Плодът беше спрял да се развива през 6 седм.
И ние 7 години се борим за детенце. Това беше резултат от ин-витро през януари и толкова много се радвахме, че сега не мога да повярвам какво се случи. Днес с пълна сила осъзнавам какво означава вчерашната манипулация и ми е много тежко, а в петък трябва да тръгна на работа....
Времето лекува..Само дети и лети, без да ни остава много шансове.

# 19
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!И аз направих спонтанен аборт в 6 г.с миналия ден!доктора ми каза че сама сам се изчистила и няма нужда от кюртаж!притеснява ме това  че не ми предписаха никакви хапчета дори не ми казаха колко време не трябва да правя секс след това!ако някоя от вас може да ми отговори ще и бъда много благодарна!мерси предварително  Wink  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 258
здравеите и от мен. Аз също направих дав спонтанни аборта в 7 седмица като втория беше след инвитро. Тогава всичко се изчисти от самосебе си защото ембриончето само изчезна днес се виждаше на видеоозона,а на другия ден го нямаше . Направиха ми чхг изледване и то беше 0 иначе и мен искаха да ме кюртират Вкрайна сметка се указа че съм имала антитела положителни а съм и - кръвна група и затова така е станало. Това е след 6 операции и 8години ходене по мъките .

# 21
  • Мнения: 11
здравейте искам да попитам майка ми има следния проблем-направиха и преди месец и половина  кюртаж,след което и тече 15 дни,и то доста обилно,отиде на лекар и изписаха хромонални хапчета и инжекции,след което и намаля и спря,но ето във момента и тече от 3 дни доста обилно,пие хапчетата,но няма ефект,отиде във родилния дом и пак я вкараха за  кюртаж!Възможно ли е да не са я изчистили хубаво,затова да и тече обилно,защото и правиха изследвания и всичко е наред поне по документи!Ако някой може да ми помогне със съвет ще сме много благодарни,защото ни писна от некадърни лекари!Благодаря!извинете,ако има правописни грешки просто съм притеснена!!!

# 22
  • Мнения: 136
Не съм лекар, но доколкото знам, ако не е почистено всичко си тече без да спира. Да не би да й е дошъл първия цикъл? Но щом лекарите са я вкарали за кюртаж - незнам?!? Те трябва да кажат.

# 23
  • Мнения: 73
Не се знае какъв е проблема, но често в такива случеи се прави кюретаж на матката, за да я изчистят и обикновено след това не би трябвало да има повече проблеми. Докторите могат да кажат какъв е проблема в този случей.

# 24
  • Мнения: 241
След кюретаж кървенето трябва да спре.Ако това не помогне се вади матката,така зная.

# 25
  • Мнения: 570
Здравейте  Hug
В момета преживявам спонтанен аборт в 7-ма седмица. Оставиха ме сама да се изчистя.
Искам да попитам дали е нормално течението да не е толкова обилно. Сменям 3-5 превръзки на ден. Днес ми е 4-ти ден от кървенето, но първите два дни пиех Дуфастон за задържане, защото преди това биех инжекции за разрежданена кръвта. Да очаквам ли да се засили и нормално ли е да е толкова силно, както при цикъл?

# 26
  • Мнения: 3 695
и при мен не беше силно в началото, засили се за два дни докато изхвърлих всичко и после намаля и спря  Peace явно си е до организъм колко кръв тече, не беше толкова силно кръвотечението, колкото голями парчета падаха  Sad

# 27
  • Мнения: 57
Здравейте момичета,
Аз имам въпрос : След колко време ви дойде следващия цикъл след спиране на кървенето ? Аз направих спонтанен аборт в 4-та седмица и имах две седмици обилно кръвотечение. Оттогава минаха 40 дни и още не ми е дошло.   Rolling Eyes А не вярвам да има друга бременност, защото ми казаха,че няма ОВУ следващия цикъл след аборта .. Моля споделете опит. Незнам колко да чакам още..  ooooh!

# 28
  • Мнения: 3 695
на мен ми дойде цикъла на 22-23 ден, но от други момичета съм чувала, че им идва цикъла по късно след 40- 50 дена  Thinking

# 29
  • Мнения: 271
На мен ми дойде след около 40-45 дни. Странното беше, че почти всеки ден ме болеше сякаш ми идва, а не ми идваше  Rolling Eyes Много се измъчих, докато го чаках и най-накрая като ми дойде и някак ми олекна

Общи условия

Активация на акаунт