Във ФЕВРУАРСКАТА дружина има бебета мнозина!

  • 19 277
  • 292
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 58
Алинка, и при нас акото е рядко...Не мисля, че е проблем това....А ние уж пием капки за колики, които уж запичали... Thinking
Ние вчера си купихме количка....най накрая. И направихме една 4-ри часова разходка....Сега като похапне Стелко пак ще излизаме... Whistling

# 16
  • Мнения: 674
Алина и при нас положението е същото.Ака много и много рядко,понякога има
и зелени частици в акото.Как се бях психясала и аз ако знаеш,но се оказа че било нормално.
Нали и Ина е на кърма?Педиатърката ми каза че от кърмата и от коликите акото може да е и
такова.Не се тревожи,гадно е ако е диария,но и ще я познаеш,миризмата била на много лошо.
Това ми каза на мен Мери когато и аз питах по този въпрос.Сега макар че е рядко,акото трябва да
мирише на сладко прокиснало мляко.За повръщането не ми се е случвало да връща на фонтан,но
вече 2 пъти ми повръща през нослето.По няколко капки мляко и изтичат от носленцето,ужасно е,
но и това било в границите на допустимото.Така че ако и на някоя от вас се случи,без паника !  Peace

Иве,хайде честита количка   bouquet Ние още си нямаме,но до края на тази седмица ще ни я доставят  Party

# 17
  • sofia
  • Мнения: 482
А, Пухка, чу ли прогнозата за март месец - ще си носим космонавтите, та даже И сняг се очаква! Времето ще е променливо, хладно - нищо ново, де. Но все пак, с удоволствие щях да жертвам космонавта за сметка на хубаво и слънчево време. Жалко!

Драгонче, и аз умъртвявах два зъба - не ме питай каква болка е, как не съм родила още не знам. От това по-гадно, ако има... А и нали ми слагаше безадреналинова упойка, та кръвоносните ми съдове не се свиваха - а бе гадост. В понеделник приключихме с най-тежките случай - два зъба умъртвени и затворени плюс още два кариеса. Ходих някъде над 3 седмици. И нали не мога да пия болкоуспокояващи - Аулин или нещо от тоя род, та си траях болките в пълната им сила... Най-неприятното от цялата манипулация е пълненето на каналите, т.е. сега като отидеш следващия път ще видиш за какво говоря, но при теб може и с по-стабилна упойка, та чувството ще е по-затъпено. Но при мен - нямаше прошка... Но, добре че я свърших тая работа! След като родя - живот и здраве - ще ходя на снимки и продължаваме с другия останал погром.

Чара, това с ухото си е ужасно - то като силен зъбобол. Дано да се оправиш сега с антибиотика! Ама защо чака толкова много - и аз изкарах една настинка, ама ми се размина с няколко Фервекс-а, сироп за кашлица и капки за нос.

# 18
  • София
  • Мнения: 747


tchara ,  акото не е било твърдо и преди, сега е течно. Аз я чух как го изстреля, не бях залепила памперса.[/b][/color]

Hug

Камен "стреля"  Grinning така всеки път, когато има и газове. Да не би и при Ина да са се появили газове?

Няма ли нови бебоци в отбора? вече почнаха да ми липсват постовете с  тези новини Grinning


Чара, това с ухото си е ужасно - то като силен зъбобол. Дано да се оправиш сега с антибиотика! Ама защо чака толкова много - и аз изкарах една настинка, ама ми се размина с няколко Фервекс-а, сироп за кашлица и капки за нос.
Наистина беше ужасно, като раждах по-малко ме боля. Явно имунитетът ми доста е спаднал и като продължи толкова време уж излекувана но не съвсем...явно изби и на последното възможно място.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 320
Здравейте момичета. Съжалявам, че така се натрапвам в темата, но някоя от вас има ли новини от Злато. На мен ми е неудобно да и звъня да я претеснявам.... Дано всичко е наред с тях!  Praynig

# 20
  • Мнения: 124
Привет и от мен Simple Smile
Алинка не се притеснявай за Ина Hug Ние така силно "стреляме", че като му сменям пампата на младежа е изцапан до ушите Rolling Eyes Златисто е на цвят и много много рядко. За повръщането - било е единични случаи до сега и не съм се притеснявала. Баткото навремето имаше много силно изразен рефлукс и връщаше мноооооогоооо, та за това сега на малките количества на Алекс не обръщам внимание.
Чара, много ми стана мъчно за теб докато четях. Дано бързо ти помогне антибиотика Praynig
Ивка, честита количка. Слънчеви разходки ви желая Hug
Karry да не ти пука на хорските приказки  #2gunfire #2gunfire #2gunfire Дай им свободно...ПОнякога хората завиждат на това че си щастлив и се чувстваш добре. 
Наистина някой знае ли нещо за злато?
Доти, Дуол, Виви и Пухка - чакаме ви в отбора  Hug  Аз отивам да видя моята мама - вчера сутринта направи нещо като мини инсулт и още ми е много притеснено. Не ми се пишеше вчера....До снощи от притеснение почти нямах кърма. Насъбра ми се много последната седмица и явно си оказаха влияние всички тревоги:(  Сега съм вече по спокойна и пак започва да си тече. От вчера следобед какво ли не правя за да си имам кърма Sad Слава богу няма да спре кранчето Praynig

# 21
  • Мнения: 4 242
Чара бързо да оздравяваш мила!  Praynig
Кари мен ме гледат като луда също, нали до последно с корема се люшках насам натам по разходки и ме гледат след седмица с количката, мислят че за Ива я тътря като се умори да почива. И нали корем имам още ме питат няма ли вече да раждам, ако пък кажа че съм родила ме анатемосват как на седмия ден съм я извела. Ама дреме ми...Whistling
Алина отговорили са ти както и аз щях да кажа, ако е разстройство мирише остро, ще забележиш, миризмата е твърде различна. При бебетата акото е рядко, понякога кашесто, понякога  по рядко. Гледам Емма няколко пъти вече, като я разсъблека се изаква, стреля както го описваш и ака вода+ златно ако+ бели гранули, водата попива веднага в пампата, останалото остава на повърхността и изглежда гъсто. За повръщането ако не е всеки път не е страшно, може да е хапнала лакомо куклата и за това да е върнала така.
Иве честита количка и спокойни разходки!
Росинко стискам палци за мама!  Praynig Пиши какво става после!

# 22
  • Мнения: X
Здравейте февруарски мами (2008г.) Аз съм от февру 2007г.
Минавам само да ви поздравя, да ви кажа,че мъъъничко ви завиждам за емоциите, които имате сега с малките човечета. Да знаете, че ми се иска да цъкна "плейъра" назад и да ги изживея пак тези хубави моменти. Моето момче вече е голямо и си имаме други хубави моменти, но когато са бебенца е незабравимо. Напомняте ми времето от миналата година и ми става едно мило...
Поздравявам всички за бебенцата- да са ви живи и здрави, а на онези, които са в очакване- леко раждане и здраве...
 Peace

# 23
  • Мнения: 387
Момичета ... newsm78...Нещо ПУХКА не пише днес ,освен ако не е на преглед сутринта ,за всеки случай -СТИСКАМ ПАЛЦИ  Hug Praynig

# 24
  • Мнения: 942
честито на всички мами  bouquetДа са живи и здрави всички бебоци и много да радват родителите си Simple Smile
Успех и на всички мами които още са 2 в 1 Hug
Аз само набързо да се отчета,че си имам едно малко сладко момиченце,дошло на бял свят на 18.02 със секцио(за мое най-голямо съжеление),но важното е че и двете сме добре Simple Smile Бебка се казва Симона,роди се 3.450, 50 см. на 18.02 в 10:30 Simple Smile И сега се гледаме вкъщи с Мони и кака Ники,ето малко снимки и клипчета тук - http://niki06.multiply.com/

# 25
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
привет мамчета вчера се прибрахме у дома с бебока и съм много щастлива,въпреки че се роди едро бебе раждането мина много добре и безпроблемно за което съм благодарна на доктора и екипа му,чувствам се прекрасно и все едно не съм раждала еее като изключим личащият се тумбак  Grinning бебка се казва Андреа,кърмим се и е с голям апетит ... като влезем в релси у дома ще пиша подробности ... благодаря на всички за пожеланията  Grinning
както и успех на мамчетата очакващи бебчетата си   bouquet
 

# 26
  • Мнения: 11
Привет и от мен!
Влизам само да се отчета, че на 22.02. в 3:32 се роди синът ни-Виктор, 3850 гр, 53 см. Раждането мина нормално, разминах се само с 2 вътрешни шева. Случих на много добър екип, макар че като цяло мога да кажа, че съм очарована от отношението на целия персонал. Редовно идваха сестри да наблюдават как сме, как върви кърменето, минаваше и консултантка по кърмене. За всяко нещо, което се прави на мен или на бебето ми се обясняваше каква е причината и се искаше разрешението ми. Надявам се някой ден и в българските болници да има такова отношение към пациентите.
Сега сме вече от 2 дни вкъщи, свикваме още един със друг.
Поздрави на всички! Hug

# 27
  • Мнения: 88
Здравейте мили мами, как сте в този прекрасен слънчев ден.
Аз искам да ви попитам, хълцат ли вашите бебенца. Малката Пламенка след всяко хранене хълца и в комбинацията с болки в коремчето ми е много мъчно да я гледам. Дайте съвет поне за хълцането. Коремчето вече е ясно че не може много да му помогна.
Елеонорка пусни малко място да ти пратя писъмце.
Ето малко снимки и от нас http://picasaweb.google.com/slanchice1
Целувки на всички!!!

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте мамчета ,да се включа и аз за малко.На нас май вече ни стана навик вечер между 22 - 2 да не спим.Уж хапва, като я сложа в креватчето след няколко минути  започва да мънка и да се върти , най-вероятно и от това повръща  , аз я вземам пак се храним малко , после започва хълцане, защото ориганито ни е проблем и така 2,3 часа.Снощи я взех при нас да спи, давам и залъгалката и гушкам.Ама татито се притеснява да се обърне да не я смачка LaughingВие как се преборвате с хълцането, аз  или и давам пак цицата или  малко водичка, въпреки , че въобще не ми се дава.
Иначе  за акото, Роси много добре го е описала, при нас е по същия начин. Peace
Днес е ден за разкрасяване, купих си боя и сега се боядисах, отивам да се къпя. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 1 671
Здравейте, момичета!
Честито на Ивон, Деситка и Руфинкаbouquet  bouquet  bouquet
Руфинка, така са се отнасяли и с мен в българска държавна болница, без да плащам нищо на персонала. Общо взето се чувствах като на курорт през цялото време и страхотно си починах в болницата, чак ми липсват вниманието и грижите. Така че българските болници и медици не са за подценяване! Wink
Пух, стискам палци и аз! Виви също не е писала, Дуолчето и Доти поне се отчетоха!
Нощта мина доста тежко и мисля да изнеса дребната да се разходи сама на балкона, а аз да поспя. Досега си имах гости - леля ми и майка ми, леля донесе разни сладурски неща за бебето. Изплела й е елече и терлички, много са хубави Grinning.
Роси, много  Hug и пиши после как сте с майка ти!
Иве, честита количка!   bouquet
Алина, така както го описваш на мен ми изглежда съвсем нормално, ние правим това по няколко пъти на ден.
За повръщането на фонтан - много избягвам тази тема, защото е много болезнена за мен, но да пиша и аз. Може да се дължи на много неща - преяждане, настинка, рефлукс (той се израства) или както беше при първото ми дете - пилорна стеноза. Не е опасно да се повръща на 1 или 2 хранения в денонощието, следи се дали детето качва грамчета и ако е така - всичко е наред. Легълцето се повдига с по-дебели книги на 30 градуса, следи се детето да се оригва добре и се кърми по-често и по малко. По време на кърмене детето през няколко минути се изправя и се оригва. Ако повръщането обаче е на всяко хранене, много и детето спре да качва грамчета, добре е да се консултирате с лекар. Сега Магдаленка ми повръща по 2 пъти на ден и на мен сърцето ми се свива, но засега ми се струва нормално. Другата седмица ще разбера със сигурност. Пък и е понаправила бузки, то и на меренето си пролича.
За хълцането - слагам пак на гърдата за малко и после я държа повечко права и чакам да се оригне добре. Друго не ми хрумва.  newsm78 Биберон не понася, а водата явно и е с вкус на змийска отрова, защото само като се опитам да й подам шишето и реве (а така хубаво пиеше като се роди  Tired).

Общи условия

Активация на акаунт