миома лечение

  • 97 580
  • 116
  •   2
Отговори
# 60
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте отново момичета,

Въпреки билковото прочистване и хранителния режим, моята миома расте. Хубавото е, че расте бавно, но се замислям за операция (лапароскопия, хистеректомия или  емболизация на маточните артерии).
Някоя от вас дали се е оперирала по някой от гореописаните начини?

Моля ви да споделите опит и благодаря предварително!

# 61
  • София
  • Мнения: 980
Ново за миомите, От Декември работи в Плевен първият ХАЙФУ апарат за напълно безкръвна операция. Чрез ултразвук стопяват миомата, а клетките се резорбират от организма.Операцията е 3200 лв. Повече четете тук http://hifu.svmarina.com/index.php/bg/
Аз ходих, но решиха, че за сега няма нужда от операция, тъй като след раждането миомите са се смалили на половина, а не планувам друга бременност, след климактериума ще се стопят, но трябва да ги следя на 6 месеца. Успех  Peace

# 62
  • Мнения: 7
Момичета, страшно съм благодарна за сайта на болницата в Плевен, където лекуват миомата без операция с ултразвук. Имам миома и тя е 7 см, беше ми предложена хистеректомия от лекуващия гинекорог, но това звучи доста ужасяващо - да ми бъде премахната матката!!!!!. Толкова се радвам, че попаднах на информацията за лечението с този модерен метод!!!. Дано да ставам за тази терапия Хайфу. Може ли някой да сподели какво представлява самата процедура. На сайта пише, че дори не си под пълна упойка, не се налага престой в болницата и се чувсваш добре още на другия ден-да не говорим, че матката ти си е на място!!!Направо фантастично!!! Grinning

# 63
  • София
  • Мнения: 980
ами разбиват миомата, изгарят я, самият ултразвук се насочва и развива 100 градуса, после тялото абсорбира тази тъкан. Операцията е 3200 лева, прегледа 150 лв.

# 64
  • Мнения: 7
Много ти благодаря още веднъж, х_diabet_mama. Вече се свързах с тях - много са точни и мили-отговориха веднага на мейла ми, а после се доуточнихме по тел. Звучаха доста професионално и компетентно и ми вдъхнаха голяма надежда- Записах си час за преглед, ох, дано да ставам за хайфу Praynig

# 65
  • Мнения: 693
Ти с тая 7 см. миома и за лапароскопска операция ставаш. Не знам кои ти е казал, че трябва да ти махат матката, но определено човека не е в час. Това са пълни глупости.
Виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=642934.0

# 66
  • София
  • Мнения: 980
Аз отидох за друг тумор, и междудругото ми видяха и миомите, за съжаление не могат да обработят и него защото размерите са му много малки. За ултразвука трябва да е с ясно видими граници на ултразвука. Предполагам при миомите не е точно така, защото няма наоколо важни органи, к,оито могат да се засегнат. Но не ми казаха да има долна граница за миомите. Колкото е по-голям тумора толкова им е по-лесен за обработка.

# 67
  • София
  • Мнения: 980
Днес в Преди обед по БТВ даваха за Хайко и имаше интервю с професор Гочев. Присъстваше на моя преглед и дори поспорихме.

# 68
  • Мнения: 53
Здравейте,
Искам да попитам има ли някоя дама, която вече е минала през хайфу метода за лечение на миома, за да сподели за самата самата процедура. На мен на 27.02.13 г. ми предстои симулация (ще преценят дали моята миома е подходяща) и ми е доста притеснено. Sad

# 69
  • София
  • Мнения: 980
Аз минах симулация, вземи си 160 лева. Нищо страшно, лежиш и те гледат на външен ултразвук. За самата операция ще те викат по-натам, така, че конкретно за 27ми няма за какво да ти е притеснено Hug успех .

# 70
  • Мнения: 53
Здравей! Благодаря, че се включи. При мен след симулацията на 27 ми ако е подходяща миомата на 28 ми ще ми я махат, че за това ми е притеснено....
Ти имаш ли час вече за премахване на твоята миома?

# 71
  • София
  • Мнения: 980
Няма да ги махаме. Професора каза, че не вижда смисъл, аз отидох за друг тумор, както писах по-горе. Успех и да пишеш после  Hug

# 72
  • Мнения: 53
Благодаря за куража, че на мен ми е необходим много.
Сега като за начало трябва да отида на ядлено-магнитен резонанс и да чакам 27-ми. Sad
Дано при теб всичко е ок!

# 73
  • София
  • Мнения: 980
Хм защо ЯМР? Аз си имах, но те казаха, че на ултра ме гледат. Верно сравняваха с диска, но все пак? newsm78 В същност за миомите нямах, само за тумора и с него диск сравняваха това което виждат на ултрата.

# 74
  • Мнения: 53
ЯМР трябва да носиш на самото премахване вече, а не на симулацията. Аз днес звънях да питам задължително ли е да е с контрастна течност, защото цената е 700 лв. и ми стана лошо. Но е задължително де, и за това реших първо на симулация, ако е ок ще си запиша нов час за премахване , за да съм сигурна, че ще ми е нужен ЯМР. Ужассссссссс

Общи условия

Активация на акаунт