Кокорят очички, махат с ръчички, януарчетата ни радват всички!

  • 13 621
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Троян
  • Мнения: 141
И ние да се запишем!
Аничката и ние имаме такива пъпчици по бузките и вратлето и незнам какво да правя.Преди ту обсъждаха някакъв крем на Др.   Тайс мисля,но незнам каъде да го търся,в аптеките ли или в бебешките магазини.Лек ден!

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 12:56 от albenapd

# 16
  • Мнения: 660
Здравейте и от мен! Не знам как ще изчета всички теми, които пропуснах, ама така е, като изчезвам със седмици. Не мога да смогна да седна на компютъра.
Надявам се, че всички майки и бебчовци сте добре!   bouquet  bouquet

И аз да почна с едно оплакване - Мия през деня спи или си се занимава нещо, гука, смее се.. а нощееееем!!!! УЖАС!! Почва се към 11 и продължава до 3-4 сутрин. Рев страшен, такова дране, че направо не знам как не й става нещо!  newsm45 newsm45 smile3514 smile3514 Не помага нищо - нито носене, нито люлеене. Евентуално ако виси на гърда - минава, макар че суче малко, после пуска - почва да плаче, после пак захапва и така с часове! Опитвам се да я държа повече будна през деня, ама не става. Можете ли да дадете малко идеи. И изобщо с какво ги занимавате сега дечицата си?!  newsm78 newsm78 Приемам идеи всякакви.  Blush Иначе на разходките мълчи и спи като къпана.... ясно ви е!  Mr. Green Mr. Green  Twisted Evil

Аничката
, за пъпчиците да кажа. И Мия има такива по бузките и към вратлето. Много ситни и не се виждат много, по-скоро на пипане се усещат. Аз питах предния път педиатъра и тя ми каза, че се получават, ако бебето си плюе често от храната. Тя се стича точно там и понеже все пак си е киселко, нежната бебешка кожа реагира така. Също така ми каза да не я целуваме по лицето, по същата причина. Все пак оставяме по малко слюнка, а колко му трябва на бебчо. Не се третират с нищо. Но за да сте спокойни питайте и вие лекаря си, че да не подвеждам.   
Hug

Аз пак да питам - ако има някой близо до Южен парк - да свирка!

Хубав ден на всички и весели бебоци!  Hug

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 854
Добро утро   bouquet

mond78, и другите мами от Пловдив, кжито имате колики - казаха ми, че д-р Крушков приготвял чудодейно лекарство.
Михаела няма колики, но ме предупредиха ако се появят да търся този доктор.

Ох, тази сутрин докато я държах в ръцете си, така зверски се одра горкото по бузата  Cry Cry
Веднага пусна кръв и като се разпищя това дете и аз с него  Cry
Ама така ще е, като все отлагам рязането на ноктите  ooooh!
Уж не са и много големи, как успя така да се нарани ...

Много връща храна това дете .. Ужас ..
Не връща много, но личи, че се мъчи, че и се повдига.
Явно наистина има това .. за неукрепналите мускулчета на хранопровода  ooooh!
Само се гърчи и скимти, пречи и да заспи, още повече повдигнахме матрака, сега като че ли е по-добре.

# 18
  • Мнения: 1 325
Хана, не се притеснявай за връщането на храна, и нашата имаше такъв период мисля , някъде около седмицца доста връщаше храна, предполагам че я уригваш след всяко хранене.За ноктенцата режи без страх докато спинка Simple Smile
Вече се убедих че различните лекарства против колики на едни бебета действат на други не,Браво Ели откриласи значи правилното за малката Hug Иначе аз от както давам Лефакс също нямаме колики.
Аз пък взех , че се разболях, температура , гърло , сваната съм цялата Sad Гадна работа но ще се лекувам.

# 19
  • Мнения: 52
Да ви кажа много се плюнчем.амаааа все едно зъбки ще ни никнат ....така се плюнчи....и започва да реве като се плюнчи.,...

# 20
  • Мнения: 52
не мога да пишА, ЧЕ СЕ люл,еееем

# 21
  • Мнения: 5 391
Джуличка, кремчето си няма име, просто отгоре са написани първите букви на 3-те съставки-LVA.Може би са ланолин, вазелин и алергозан Rolling Eyes, не съм сигурна, но е много ефикасно и 100 пъти по-безвредно от тежката артилерия.

Като стана дума за зъби, понеже и Дарена много се плюмчи, вчера педиатърката заключи, че рано щяла да се сдобие с такива CrazyИ й повдигна горната устничка и умно заключи, че се виждат, само трябвало да тръгнат да пробиват ooooh!
Сякаш не знае, че при почти всички деца първо избиват долните зъбчета.
Ох, все на едни педиатърки случваме... Confused

# 22
  • Мнения: 52
Филип@ - голям майтап а....тъкмо минат коликите и почваме зъбките Mr. Green

# 23
  • Мнения: 5 391
Мани, те вероятно се подготвят за избиване, ама след 3-4 месеца.
Да кажеш, че бебе на 2 месеца скоро ще има зъби, звучи меко казано смешно.
Педиатърска му работа.

# 24
  • Мнения: 52
ДА ВЗЕМА ДА СТАНА И АЗ ЕДНА ПЕДИАТЪРКА ЛИ? newsm78

# 25
  • Мнения: 1 325
На моя позната не бебето което беше на два месеца му беше избило зъбче, сигурно е изключително рядко това но се случва.
Аз все нямам време да отида на кинезо-терапевт ама само да оздравея и отивам първо да си намеря някой добър и се записвам, че доки от кога ми го е изписал а аз все се ослушвам.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 232
Резултата от днешната ни консултация е +1700 гр. за месец и десет дни и +7см. Маги вече е 5200 и 58см. Биха й ваксината, не плака много. Доволна съм  Grinning Разходихме се, и след малко пак излизаме да си приберем Мони  Grinning

# 27
  • Мнения: 256
Ей, хора, недейте така. Васи имаше 2 зъбчета на 2 месеца, тоест открих първото след погачата. А сега започнаха да се клатят и падат точно в реда, в който поникнаха. Рано се показаха, но и рано падат. Тя е единственото щърбаче в класа, всички останали си имат зъби.

# 28
  • Мнения: 135
Здравейте и от нас!

Разходките ни се отразяват много добре – спи 3 часа на разходката, после се прибираме, храним се и пак заспива за още 3 часа. Обаче след това към 7 часа като ревне-е-е.. и няма край. И сякаш вечер реве не, че я боли корема, а някак си от нерви – пищи, захласва се... Нищо не може да я успокои, нито носене, нито пеене.... Често се плаша да не е от ухо или нещо друго . И лошото е, че като се разреве, следва хълцане ,а с него и повръщане и така пълна програма... #Crazy


tedsan
, ние се храним с кърма и АМ 50/50 и акито ни е твърдо, жълто и е на едни такива бели топчици. Но зависи и от АМ, защото преди като дохранвах с друго мляко акитата бяха полутечни и с равномерна консистенция без топчета. Ле-ле какво описание му дръпнах  Mr. Green

И нашите нокти вече пораснаха и не се откъсват сами, ще почваме оформяне на маникюра...

Днес, обаче, не успяхме да излезем на разходка и сега ще се съдере да реве. Оставих я за малко в спалнята и я чувам как се дере...  Sad

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 16:30 от Zimna prikazka

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Обаче след това към 7 часа като ревне-е-е.. и няма край. И сякаш вече реве не, че я боли корема, а някак си от нерви – пищи, захласва се... Нищо не може да я успокои, нито носене, нито пеене.... Често се плаша да не е от ухо или нещо друго . И лошото е, че като се разреве, следва хълцане ,а с него и повръщане и така пълна програма... #Crazy


и при нас е така весело   Mr. Green  същият е ! #Crazy #Crazy

Ние преди малко се прибрахме,днес тук си беше истинска пролет. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт