упойка

  • 2 443
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 524
На всякъде е различно, моето дете на 4 и 5 месеца е оперирано, тогава една операционна сестра го взе от стаята, но на тази възраст бебето не разбира какво се случва. Правили сме 2 операции в Горна баня - на 5 и 6 години, там процедурата е следната, влизаме в пред-операционна зала двамата (аз със стерилни, пижама и престилка), идва анестезиолога със сестра, слагаме детето на легло и му поставят инжекция, която го приспива, след това го откарват в операционна зала, където му поставят спинална упойка (или такава, каквато е нужна за операцията). Миналата година му отстраниха 3-та сливица (в друга болница), там влязох с детето директно в операционната, детето седна на масата и му сложиха маска - така го приспаха, след, което аз напуснах залата. Това е, успех ви желая, бъди спокойна преди операцията, детето не трябва да разбере как се чувстваш.

# 16
  • Мнения: 3 146
raja_nikol, че този тест не е ли задължителен?

# 17
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз бих те посъветвала на всяка цена да направите тест. Преживяла съм 4 операции, 3 от които като дете на 12 год. При първата нямаше проблем. На втората обаче съм направила страшна алергия към упойките. Всички лекари бяха шашнати. Разкрещяли се на майка ми, защо не била казала, че съм алергична, а тя не знаеше. Както и да е, за третата вече ми правиха тестове. ОК. Четвъртата беше секцио по желание. Пак ми направиха тестове и всичко беше наред. За мен това е най- важното.

Като се е проявила вече веднъж алергия към упойка, не би ли трябвало и при следващите пъти да има алергична реакция или упойките са различни  Thinking

# 18
Благодаря ,
беше ми много полезно да прочета споделеното от вас!

Общи условия

Активация на акаунт