Новако-насърчителска

  • 7 002
  • 141
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 405
За съжаление моите първи публикации са изтрити.
Директно се метнах в клюто с тема за подходяща шапка за мъж с костюм. Забравила съм кой писа в темата ми, но половината даваха идеи, а другата половина се бъзикаха  Laughing

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 3 048
На статистиката в началото пише Последен член, а за първия знае ли се нещо? Помещава ли се още тук?
Какво попита ? Simple Smile

# 107
  • Мнения: 5 370
Та значи..казват по-добре късно,отколкото никога.Да се представя и аз:казвам се ............,РД-20.03 1971(33 годинки  ),за първи път и от първи път бременна,вероятен термин-29.03 2005.Живеем с татко Жоро в София.Този сайт ми го пусна една приятелка на линк и съм мноого доволна-ако не беше вредно,бих висяла тук по цяяяял ден.

еееееее, не съм ли била пророк, а???
За статистиката-пиша от 20 и някой септември 2004.

А, и рецепти някакви съм публикувала, ако някой се интересува от вегетариански манджи. Whistling

# 108
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
И моите първоначални публикации ги няма (от есента на 2005, повечето в отчетните). Първият запазен пост е по темата за фолиевата киселина, вторият - кърмачески:


Аз да призная, че често къпя бебчо в голямата вана с мен - обикновено става вечер, аз съм взела душ сутрин, така че съм горе-долу чиста  . Много ми е лесно и удобно, татко му само ми го подава и го взима (да не стане случайно някое подхлъзване). Започнахме след като ми спря кръвотечението след раждането - около 3 седмици. 

Страшен кеф му е на Дани, дори един път сам си намери гърдата, но аз не му дадох, за да не заспи, не знам защо се шашнах - следващия път ще му дам, и той да изпита нирвана  .

Не бях споделяла досега, да не бъда обвинена в нехигиенност  . но тук намерих съмишленици! 



Следващият е в темата Пози за кърмене, а малко след това в една тема за аутлетите, която ОЩЕ е жива!

# 109
  • Мнения: 1 400
Страшна темичка!
Нямам много вид на старо куче, но все пак две години не са малко Rolling Eyes Ей ми и едни от пъритв публикации , но не съвсем първите, защото тях ги няма....

Представяне Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
>
Здравейте мили мами!
Простете, че се обръщам така към вас, но отдавна се допитвам (тайничко досега ) до вас и ви чувствам близки.
Реших, че ми е време и аз да се включа .
Казвам се ****туууут*** и съм майка на две девойчета- каката ще навърши 9 години, а малката госпожица- 6. Вярно, минахме вече бебешката възраст, но видях, че тук има и други мами като мен, та се престраших.
Форумите са чудесни и ще съм много щастлива ако станем близки!


>>ВЪлчо, май нейде те бях питала, ма пак да си питам - дека ти е селото?Защото тая леурда толкова съм я бралаааа - не е истина просто  ..
 hahaha hahaha hahaha

>>>Дъъълго мислих дали да не пусна темата в готварския...или пък в домашния...Накрая реших , че тук е точното място на такава темичка.
Та от известно време (от както е покарал зеленият чесънец и всичките му производни ) си задавам този въпрос - дали в това пространство ще се намери някой, който гордо да се тупне у гърдите и да изреве: " Обичам чесън!"
Има хора, които го недолюбват като цяло и не го консумират в никакъв вид. Други пък го тачат тъй както и домашната ракийца и то във всичките му превъплъщения- киселичък на зима, зелен, главясъл - всякакъв.
Та тук е мястото и вие да си признаете :
Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Обаче що така ми няма тез от 2006 newsm78 newsm78 newsm78

# 110
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз използвах един метод подобен на този с термометъра и при двете си деца до 3-4 мес. възраст. Постоянно се притеснявах да не ги приуча така и после да не могат да се изходят сами. Но по-късно с въвеждането на сокчетата и плодовите пюрета нещата се нормализираха и не им беше нужна моята помощ.
 Laughing
Мдаа, аз откъде да знам, че не трябва да споменавам за сокове и ранно захранване, но после разбрах.
В следващите си публикации се зачетох, че се карам на някого, да не се отваря, като е по-стар, били му омръзнали повтарящите се теми, ми да не чете, даже и стрелящ емотикон съм използвала.

# 111
  • Мнения: 5 228
Баща ми прави много хубав тутманик с готово тесто за пица. Разточва тестото, по средата слага повечко сирене, разбъркано с яйца, завива го, слага го в обино намаслена тава. Отгоре се маже с яйце и се пече. Не става съвсем като тутманик, въпреки че така му казваме, но пък е много вкусно и лесно.

Блеснала съм в Готварския с рецепта на баща ми!, който готви веднъж на всеки 10 години. Това не може  да е истина. Сигурно баща ми го е писал.

# 112
  • Мнения: 7 130
Срам ме е да се пльокшна.  Embarassed Имала съм голям проблем с празния член в него време. Може да е било от бременността, но може и да не е било точно така.  Laughing

# 113
  • Мнения: 2 792
Тъкмо щях да кажа, че пропускате една много култова поза  Само че при нас е в налко по-различен вариант - аз лежа по гръб, а той на 4 крака отгоре, като жираф на водопой  Обикновено сутрешното кърмене протича по този начин.
Друга поза: мама седи на дивана, малчо пред нея прав


Малчо  Joy Joy Joy
   Оххохохохохо докато четях мислех, че разни секс пози си описвала, кърмене  ме озадачи, но на малчо вече блокирах Embarassed Joy Joy Joy

  Форумната система ме е запомнила, като първа кулинарка 4 от последните 5 поста са ми в "Готварския" (при все, че редвните потребители там, надали и подозират за съществуването ми Mr. Green)
  п.п. много се радвам, че повечето неща са или изтрити или заминали в архив и сега такъв светъл кулинарен образ лъщи от моя профил  chef

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 22:48 от Кифлата

# 114
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Архивът е ужасно място.
Трябва да се забрани за обикновените потребители, мисля си аз.

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 3 048
Да видите, че и аз съм човек.
Началото

# 116
  • Мнения: 4 916
Първите ми 4 публикации са на тема "миене на косата с жълтък".
Така че пускам петата (това е от октомври 2005 г., когато най-скъпите колбаси бяха по 3 лв.):

И за колбасите да кажа (тук съм компетентна)
- за да има 20 на сто месо в колбасите, тяхната цена трябва да бъде на 6 лв.
- в колбасите преобладава т.нар. прат (стрити машинно кости, лой, кръв, уши, зурли, пикочен мехур и пр. прелести), които са описани в етикета като адитив.
Тези съставки не са вредни за здравето, но нямат хранителна стойност.


----------------------
пускам материал от в. Труд от 5 август м.г.
Отпадните меса не били вредни
Какво има в саламите? 95% от месото, което се внася, е от най-ниско качество, твърди ветеринарен инспектор от столичната ДВСК в сигнал, който "Труд" публикува в броя от 3 август т.г.
Тревожното е, че много фирми, вносителки на месо и месни продукти, са правили анализите си в лабораториите на централния ветеринарен институт, които не са акредитирани да вършат тази работа.
Генералният директор на Националната ветеринарномедицинска служба (НВМС) д-р Кирил Киров вчера бе категоричен: нарушената процедура на анализите поражда съмнение за нагласени резултати и за качеството на вноса.


Днес продължаваме темата от сигнала на ветеринарния инспектор, защото се оказа, че в страната се внасят огромни количества нискокачествени меса, които в европейските държави отиват в екарисажа.
Само за шестте месеца на тази година в България са докарани 14 000 000 кг птичи продукти, 13 500 000 кг телешко и 13 401 000 кг свинско. Колко от тези близо 41 милиона килофама меса са отпадъци, никой не може да каже, защото са изядени. Годишно влизат от чужбина и над 30 000 000 кг говеждо за колбасарството. А от браншовата организация на месопреработвателите искат да се премахне и митото за внос на свинско - както било в Румъния.
Вносните месни отпадъци, които влизат в саламите, не са опасни, твърди Костадин Чорбаджийски, шеф на Асоциацията на месопреработвателите. Те само не били стойностни като хранителни продукти. Според него излиза, че сланина, лой, обрезки от глави, каша от кости, перушина и свински кожи са безвредна храна.
"Добре, че "Труд" повдигна най-после този въпрос, за да се затегне системата на контрола", казаха от граничната ветеринарна служба в Калотина. Имало безброй случаи, при които са спирани вносни партиди от обрезки и други отпадни нискокачествени продукти, а след ден фирмата вносител донасяла протокол от централния ветеринарен институт, че това е първокласно месо. И то отива в цеховете.
От нерегламентираните услуги на институгските лаборатории са се ползвали "Леокомерс", "Нова търговска компания", "Сами-М", "София Найт", "Чубра", "Никас-България", "Джогов - Г. Джогов", "Примо трейд", "Галина-К, Кръстьо Димитров", "Илустра", "Родопа Шумен 1884" - Маноле, "Бони оборот търговия", "Камарко Импорт", "Раван-2001", "Билла-България", "Бартлинк интернешънъл", "КТМ", "Интермийт", "Ваклинов" - Г. Малина, "Българска финансова компания", ЕТ "Дебеляшки".
Ветеринарният институт пък е сключил 2 договора: с Института по криобиология и хранителни технологии с ръководител акад. Цветан Цветков, където е изпращал месата за изследване за радиация, и с Минно-геоложкия институт - за анализ за тежки метали.
По закон обаче ветеринарният институт няма право да сключва договори с фирми за анализи, фирмите не са правили договори с нито една друга лаборатория. "Казаха ни, че трябва да подпишем договор с д-р Горан Монов и ние го подписахме. Не знаем за какво му е", признаха вчера от "Бони оборот търговия".
Тук се отваря нов въпрос: Защо ветеринарните инспектори на границата и на митницата са освобождавали вносните партиди с протокол и анализ от централния институт. Според шефа на НВМС д-р Кирил Киров, вероятно са мислили, че щом е поделение на НВМС, всичко е наред (?!).
"Очаквам точната сметка за броя на пробите и парите, които са получени за тях", каза д-р Киров. За м.г. институтът е внесъл в касата на НВМС 403 000 лв., а в предходната година - 236 000лв. Грубата сметка обаче показва, че постъпилите в института суми са 3-4 пъти по-големи. Тепърва ще се проверява къде са отивали парите както и с какво са плащани скъпите ремонти на лабораториите.
Утре на общо събрание на института ще се решава съдбата на нарушителите, обясни д-р Киров.


Стара история с тоалетна хартия
През периода 1985-1990 г. из страната упорито се носеше слух, че софийският месокомбинат "Родопа" прави страхотни кренвирши от... тоалетна хартия.
По вестниците се появиха писма на читатели, които искаха да знаят вярно ли е. Журналисти си спомнят, че партийният орган "Работническо дело" правил проверки, които установили, че месокомбинатът бил купил огромни количества хартия от завода в Белово. Вестник. "Поглед" обаче опровергава този слух в началото на 1990 г.
Но ако е вярно, че свинска кожа може да се разбие на емулсия и да се вкара в салама, защо това да не става и с целулозата?!


Какво има в колбасите
• Обрезки
• лой и сланина
• Кърваво месо
• Свински глави
• Сухожилия
• Ципи
• Жили
• Машинно обезкостено месо - смлени цели птици с перата и костите
• Химически обработени на каша или на прах свински кожи
• Сол
• Грис
• Вода
• Оцветители
• Подправки и други добавки

# 117
  • Мнения: X
И аз съм от донеслите се от кърмаческия форум. Регистрирала съм се през септември 2007, въпреки, че доста месеци преди това четях там, а чак месец след регистрацията си съм мецнала нещо.
Ето го и първият ми бисер:

Цитат
Бременност, майчинство / Кърмене и захранване на бебетата / Re: Колко наддадоха децата ви първия месец?    : вторник, 23 октомври 2007, 22:52

Първия месец - 1.200 кг и 6 см.
Втория - същото. През третия намали темпото, а за четвъртия наддаде само 200 грама.  (Но пък дръпна на ръст)
Сега е дълъг и строен - 7.200 на 70 см. (на 4 м. и половина е)

# 118
  • Мнения: 5 228
Да видите, че и аз съм човек.
Началото

Абсолютен спамър си бил.  Joy

# 119
  • Мнения: 5 393
Да видите, че и аз съм човек.
Началото

Ауууууууу,супер.         bouquet


Абсолютен спамър си бил.  Joy

Абсолютно Joy

Общи условия

Активация на акаунт