Раждане в чужбина

  • 14 687
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Лидич много сладко....искрено ме разсмя. Ха ела да родиш в Англия и детето ти ще го "позлатят", че и вас покрай него Party Party. Не е като да си нямат родилки

Наистина дава държавата £250 при раждането на дете и после детски £18 на седмица, ако си работил и майчинство £400 на месец(най-малко). НО си има правила кой точно може да ги взема.
 

# 16
  • Мнения: 56
Каква е тази мания детето ти да има английско гражданство  #Crazy?При положение, че сме равноправни членове на ЕС и пътуваме с лични карти, какъв е този зор да платиш и на кралицата сумати пари за паспорти то на дете!?!
Ако искате да дойдете да поработите и тогава да прецените дали ще чакате да минат годинки за гражданство.
Или може би си се объркала и си имала  в предвид Америка?!Виж там ако родиш е друго, ама малко трудно се заминава...

# 17
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
здравейте,,,имам едно много важно питане.....бременна съм в 3 ти месец и имам голямото желание да родя в чужбина,по точно в Англия,,но не съм наясно дали това е възможно или е противозаконно,,досега никога не съм ходила там....моля ако някои е запознат нека пише

Ако родиш в Щатите, независимо от твоето гражданство - детето ще получи американско такова.

# 18
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Точно така, в Щатите се получава автоматично гражданство. Само че майчинство няма. Ако сте навити мъжът ви да ви издържа тук, без допълнителни доходи, може да стане.

Познавам етнически ливанци от Сиера Леоне, които точно това направиха, майката дойде, за да роди детето тук, да вземе гражданство. Трябва сметката точно да се направи, няма да е лесно, но е възможно.

# 19
  • Мнения: 6 167
Бубка, до колкото съм чувала това, че новородено в Америка получава американско гражданство не означава, че родителите автоматично получават право на престой и работа ( гражданство или зелена карта). Тоест, ако те нямат работа и статус могат да си вземат американското гражданче и да се приберат откъдето са дошли...?

# 20
  • Мнения: 4 399
Тоест, ако те нямат работа и статус могат да си вземат американското гражданче и да се приберат откъдето са дошли...?

Мисля че дори и тука във форума имаше един такъв случай.

# 21
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз не знам във форума, но точно това направиха моите познати, багажа и обратно. Сега не дава никакви привилигии на родителите, но предимството е, че когато детето порасне, може да се грабне и да иде да живее в Щатите пак.

Не е лесна тази работа де.  Peace

# 22
  • Мнения: 409
Хе,хе,! Аз пък мисля да се грабна от чужбината и да отида да си родя в БГ. Малко ме интерисува гражданството, интерисува ме болницата и доктора.

# 23
  • Мнения: 251
 Ако двамата родители са българи и искаш детето да получи чуждо гражданство можеш да родиш в САЩ. Детето наистина получава американско гражданство, но ти не получаваш нито право на работа, нито право на престой. Тоест трябва и без друго да сте легално тук. Ако не си работила - няма майчинство, няма детски, Трябва да Ви издържа мъжа Ви, който да има право на работа. А да не говорим ако нямате осигуровка колко скъпо ще ти излезне раждането. Ако наистина сте решили да живеете по-добре със съпруга ти, идете работете където решите, а пък гражданството на детето не е важно.  Naughty Важно е да се роди живо и здраво, пък другото  Grinning - изобщо не знаеш как живота му ще се подреди след време. Успех  Simple Smile

# 24
Не те ли е страх да раждаш в Англия ? Като знам каква им е медицината.......една майка писа и във форума, че едва не уморили и нея и бебето.
Не си прави експерименти, ами си роди здраво бебе в бг.

# 25
  • Мнения: 1 199
Не те ли е страх да раждаш в Англия ? Като знам каква им е медицината.......една майка писа и във форума, че едва не уморили и нея и бебето.
Не си прави експерименти, ами си роди здраво бебе в бг.

Това ми звучи като виц Laughing Не те ли е страх да раждаш в Англия, след като алтернативата ти е да родиш в България Shocked Защото някоя била казала нещо си.

# 26
  • Мнения: 3 880
Не те ли е страх да раждаш в Англия ? Като знам каква им е медицината.......една майка писа и във форума, че едва не уморили и нея и бебето.
Не си прави експерименти, ами си роди здраво бебе в бг.

 hahaha  ooooh!
Сега  остава да отворим очите и на милионите раждащи англичанки да отидат в БГ да си родят здраво дете, че то иначе в Англия няма как да се роди здраво. Wink Експериментаторки такива Simple Smile

"Една майка" била писала за Англия, а колко майки са писали за България и за други страни знаеш ли? ....

# 27
  • Мнения: 1 636
Мда, майчинството в чужбина е 5 години и мин. 1000 евро на месец, а на всяко новородено се открива сметка със 100.000 евро за дребни нужди.

Не те ли е страх да раждаш в Англия ? Като знам каква им е медицината.......една майка писа и във форума, че едва не уморили и нея и бебето.
Не си прави експерименти, ами си роди здраво бебе в бг.

 hahaha  ooooh!
Сега  остава да отворим очите и на милионите раждащи англичанки да отидат в БГ да си родят здраво дете, че то иначе в Англия няма как да се роди здраво. Wink Експериментаторки такива Simple Smile

"Една майка" била писала за Англия, а колко майки са писали за България и за други страни знаеш ли? ....
  smile3501 Големи сте майтапчийки,като първата (нецитирана)си е първа  Joy

# 28
  • далечно
  • Мнения: 1 029
мамите раждали в БГ о4акват и другаде да ги дундурка доктор - при нормално раждане (доколкото знам поне в редица европейски държави) доктор не вижда6 по време на раждането: това си е занаят на аку6ерките. Друг е въпросът при усложнения, но не бих се изказвала крайно 4е види6 ли в БГ по си знаят работата само за6ото си пла6а6 на док да ти кле4и до главата. Ама за много мами това е нетипи4ен сценарий и си искат доФТУрЪ и затова 4есто има траги4ни изказвания.  Аз имах тежко раждане завър6ило със секцио по спе6ност и пак извикаха доктор 4ак на финалната права, когато аку6ерките видяха 4е нормално няма да стане. И пак не бих си и помислила да раждам в БГ, ако имам друга разумна алтернатива.

# 29
  • Italia
  • Мнения: 4 492
мамите раждали в БГ о4акват и другаде да ги дундурка доктор - при нормално раждане (доколкото знам поне в редица европейски държави) доктор не вижда6 по време на раждането: това си е занаят на аку6ерките. Друг е въпросът при усложнения, но не бих се изказвала крайно 4е види6 ли в БГ по си знаят работата само за6ото си пла6а6 на док да ти кле4и до главата. Ама за много мами това е нетипи4ен сценарий и си искат доФТУрЪ и затова 4есто има траги4ни изказвания.  Аз имах тежко раждане завър6ило със секцио по спе6ност и пак извикаха доктор 4ак на финалната права, когато аку6ерките видяха 4е нормално няма да стане. И пак не бих си и помислила да раждам в БГ, ако имам друга разумна алтернатива.

Не ми остава друго освен да се подпиШа под постинга ти.  Peace Само 4е моите раждания и двете бяха нормални и доктора се появи накрая само да ме заШие  Wink

Общи условия

Активация на акаунт