Студенти в Германия със бебе...кой го е преживял?

  • 2 778
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 185
Цитат на: pepelyashka
И там дето бях казала, че искам да си запазя правото - ами понеже съм вече 1 семестър извън редовното време и от 14-ти нагоре ако стигна ще трябва да плащам 500евро, затова съм си го скатала настрана това прекъсване.
Аz също съм с удължен семестът иzвън редовното време, но въпреки това съм си вzела Urlaubsemester. Доколкото четох в правилника zа следването die Erziehungsurlaub не трябва да носи никакви ощетения на майката в процеса на следването. Освен това плащам по-малко такси на семестър, тъй като не плащам Sozialbeitrag (което е около 65 евро на семесър и zа което се дава молба към AStA), а и не плащам такса zа преzаписване - Rueckmeldegebuehr .
Така, че ако е в твой полzа може да потърсиш повече инфо към твоят Уни...
Стискам ти палци!!!

# 16
  • Мнения: 185
Цитат
Цитат на: pepelyashka
И там дето бях казала, че искам да си запазя правото - ами понеже съм вече 1 семестър извън редовното време и от 14-ти нагоре ако стигна ще трябва да плащам 500евро, затова съм си го скатала настрана това прекъсване.


Аz не живея в общежитие и не съм сигурна дали ако живееш в общежитие не трябва да плащаш Sozialbeitrag, zа свободният семестър става въпрос....

# 17
  • Мнения: 351
Вени, а ти към кое Уни студентстваш, виждам, 4е и ти си в Берлин.
На мен в Urlaubssemester-a ми върнаха вси4ко на вси4ко 30 ?, тъи като си запазвам Semesterticket-a, та ако се гледа от финансова гледна то4ка общо взето все тая  Simple Smile А за 4ужденците при нас не се гледа Regelstudienzeit, a durchschnittliche Studienzeit + още 1 или 2 семестера за климатизиране. А и още нещо, то маи се гледа Fachsemester, a ne Hochschulsemester.. , но от уни до уни може да има и разлики, така, 4е на които му се налага, е хубаво да го проу4и на място.

# 18
  • Мнения: 4 244
След това последва преглед при лекарката ми,която установи ,че имам киста #CrazyТова беше следващият шок!
От тогава се моля да ми мине Praynig ,да съм здрава и мисълта за това да си имаме бебче не ми излиза от главата.Дано да няма някакви лоши последствия от това образувание.
 Някой да е имал същият проблем?Какви мерки взеха лекарите ?Защото моята ,изненадващо,но никакво лечение не ми предписа,като ме убеждава,че кистата сама трябва да изчезне newsm78Не е ли малко странно това? ThinkingОх,дано да е права и дано да знае тази моя лекарка какво прави....

Ели, в едно Елена е права - трябва непременно да се консултираш с друг гинеколог
А то от киста до киста има разлика - едни са упорити и смущават цялостната функция на яйчниците и може да не се стигне до бременност докато не се оперират, а други си се пукат без да ги усетиш - днес ги има утре ги няма (това което Ая е преживяла).
Ако товята лекарка е видяла че твоята е от втория тип - възможно е да е права, но все пак иди на още 2-3 гинеколози да видят и да преценят.
А ти не се притеснявай за това - ако речено да си имате детенце докато учиш, ще имате, ако ли не - по късно.
Горе главата и не унивай!

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Ели, не съм имала киста на яйчника, но моя много близка приятелка преди няколко години имаше и трябва да ти кажа, че реакцията на лекарката ти доста ме учудва. По принцип кистата трябва да се лекува, или с пиене на противозачатъчни или с операция /до такава се стигна при приятелката ми/. Може би е добра идея да се обърнеш и към друг лекар или да събереш малко инфо от инет как точно се процедира при кисти. На мен лично инфо от нета ми е помагало много повече при мои си болежки отколкото немските лекари.... Моето мнение е напълно непрофесионално и само като наблюдател, но все пак кистата не си е за пренебрегване или поне трябва да се наблюдава систематично.
Ей тука си много права, защото при мен от киста, при която уж нямаше проблем взе че стана такъв проблем преди 2 години, че се наложи спешна операция и ми махнаха единия яйчник. Оттогава си имам едно наум за "kein Problem " и  "das ist normal". Дори сега умувам къде да се забия на преглед след като вече съм родила, защото знам, че веднага ще ме заговорят я за спирала, я за хапчета и ги изписват ей така, без да ми знаят хормоните дали ще ги понесат.
Не казах нищо съществено по темата, ма поне си измърморих притесненията

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099

Аz също съм с удължен семестът иzвън редовното време, но въпреки това съм си вzела Urlaubsemester. Доколкото четох в правилника zа следването die Erziehungsurlaub не трябва да носи никакви ощетения на майката в процеса на следването. Освен това плащам по-малко такси на семестър, тъй като не плащам Sozialbeitrag (което е около 65 евро на семесър и zа което се дава молба към AStA), а и не плащам такса zа преzаписване - Rueckmeldegebuehr .
Така, че ако е в твой полzа може да потърсиш повече инфо към твоят Уни...
Стискам ти палци!!!
Нашата цяла такса е 65 евро, ако тръгна да ми връщат част, ще ми върнат май само 12, така че не си заслужава разправиите и търчането. Решили сме с мъжа ми да опитаме да завършим и отгледаме хищника без да се налага да вземам Urlaub Ще видим какво ще ни поднесе живота студентски в близкото бъдеще  Flutter

# 21
  • Мнения: 4 244
[Дори сега умувам къде да се забия на преглед след като вече съм родила, защото знам, че веднага ще ме заговорят я за спирала, я за хапчета и ги изписват ей така, без да ми знаят хормоните дали ще ги понесат.
Тъй тъй - добре правиш че още умуваш
Аз точно от такъв лекар съм на тия килограми - изписа ми 3 месечни инжекции, от които за 2 седмици се издух като плондер. Та от 65 кг станах 78. Това след като родих щерката. Да не казвам че ми се разбука и щитовидната жлеза от това, че нямах цикъл и бях пред влизане в лудницата.
Като спрях инжекциите минаха 7 месеца преди да ми дойде нормално - до тоя момент нямах цикъл. Да не казвам че след това направих спонтанен аборт и чак 5 месеца по късно успях да забременея 2 път
Сори за Оффа

# 22
  • Мнения: 122
Благодаря ви на всички за споделените мнения!
Много полезна информация ми давате,признавам си без бой Simple Smile


След това последва преглед при лекарката ми,която установи ,че имам киста #CrazyТова беше следващият шок!
От тогава се моля да ми мине Praynig ,да съм здрава и мисълта за това да си имаме бебче не ми излиза от главата.Дано да няма някакви лоши последствия от това образувание.
 Някой да е имал същият проблем?Какви мерки взеха лекарите ?Защото моята ,изненадващо,но никакво лечение не ми предписа,като ме убеждава,че кистата сама трябва да изчезне newsm78Не е ли малко странно това? ThinkingОх,дано да е права и дано да знае тази моя лекарка какво прави....

Ели, в едно Елена е права - трябва непременно да се консултираш с друг гинеколог
А то от киста до киста има разлика - едни са упорити и смущават цялостната функция на яйчниците и може да не се стигне до бременност докато не се оперират, а други си се пукат без да ги усетиш - днес ги има утре ги няма (това което Ая е преживяла).
Ако товята лекарка е видяла че твоята е от втория тип - възможно е да е права, но все пак иди на още 2-3 гинеколози да видят и да преценят.
А ти не се притеснявай за това - ако речено да си имате детенце докато учиш, ще имате, ако ли не - по късно.
Горе главата и не унивай!


Ели,Дебеланке,...аз също си помислих че трябва да говоря с друг лекар,но честно да ви кажа,незнам дали си струва.Тя тази ми е вече втори избор.Преди това една друга ме разочарова с некомпетентността си и с повърхностното си отношение към пациентите си. Омръзна ми и да се мъкна от кабинет в кабинет и да съм опитно зайче.При този последният преглед имаше и някаква начинаеща  студентка,която се беше залепила за нас и непркъснато задаваше въпроси ,а *професионалистката* се скъсваше да и обяснява и ме гледаха наистина като вид животинче, с което експериментират.Незнам дали това не е било причината да са поставили грешна диагноза,твърде много бяха заети с техните си неща тези двете Rolling Eyes

  Много се надявам ако наистина имам киста,да е от тези *добрите* ,и няма да се наложи специално  лечение и да се създадат усложнения Praynig
Страшно ме измъчва обаче мисълта ,че мога да се повредя безвъзвратно и да не мога да си имам дечица,много,много ме е страх!!!! Cry Cry Cry
  Уффф,май прекалявам с обсъждането на проблема си....сигурно ви дотегна вече темата....съжалявам.
  Бъдете всички здрави и ви благодаря отново за моралната подкрепа! Hug

# 23
  • Мнения: 4 244
Страшно ме измъчва обаче мисълта ,че мога да се повредя безвъзвратно и да не мога да си имам дечица,много,много ме е страх!!!! Cry Cry Cry
  Уффф,май прекалявам с обсъждането на проблема си....сигурно ви дотегна вече темата....съжалявам.
  Бъдете всички здрави и ви благодаря отново за моралната подкрепа! Hug
Я се стегни момиче - какви са тия отчаяни приказки Naughty
В нашия клуб не пускаме с унили физиономии Wink
А както една мама тук пише в подписа си - от всяка ситуация има поне 13 изхода
Така че горе главата = какво са ти потънали гемиите Laughing Laughing Laughing
Хич не си помисляй да се предаваш на тъпи немски доктори newsm78 Пък може при следващия избор да попаднеш на човек Peace
 PraynigЩе видиш че всичко ще се оправи

# 24
  • Мнения: 122
Лекарката ми вметна, 4е съм имала киста на яи4ника еи така, все едно, 4е ми каза, 4е днес ще работи до 5. Аз си умрях от притеснение, бяхме и решили ве4е да имаме дете.... е тя каза, като твоита лекарка, 4е сама щяла да си мине. Това небрежно изказване не ми отне страха оба4е.  Следващият лекар, при които ходих седмица по - късно не откри изобщо киста и сега се радвам на здраво беб4е.
Както Елена ти е казала, посъветваи се с още някои лекар, знам и за слу4аи, където се стига до операция, дано при теб да мине така лесно като при мен !
Айа,точно това наистина ме потресе-начинът по който ми го съобщиха!Така небрежно  и незначително прозвуча,че аз дори не успях тогава да осъзная на място какво точно ми казват !Не можах и да подложа под съмнение това,че кистата която имам ще се оправи от само себе си.Но реших ,преди да отпраша към поредният нов кабинет да я посетя настоящата още другата седмица отново ,въпреки че имам час чак след 8 седмици  и да я подложа на по-щателен разпит,пък ако трябва насила  #2gunfire

# 25
  • Мнения: 351
Защо ли това ходене от лекар на лекар ми е познато от някъде ? Ели, докато си намерих гинеколог, които да ми допада що годе, съм обиколила 4, 5 преди това. Така, 4е още една консултация по- скоро ще ти помогне, отколкото да ти навреди, според мен. А за това каква е кистата е хубаво  да бъдеш сигурна.  Стискам ти палци вси4ко да е наред и не се притесняваи излишно !

# 26
  • Мнения: 351
Аз принципно маи имам таланта да привли4ам ( или по - скоро те мен ) некомпетентни и невнимателни доктори. След раждането ми се наложи да им ползвам 4есто услугите и всеки пък съм като в шок как карат пациентите си като на пото4на линия, без внимание и ли4но отношение. Но те такива както и да ги разпитваш си остават същите и само ти създават впе4атлението, 4е им отнемаш от времето с глупави въпроси. Затова търсенето на добър и внимателен специалист си струва. Попитаи твои познати дали те няма да могат да ти препоръ4ат някои преди да се луташ в безразборно търсене . Но пък и пробваи, може лекарката, която ти е видяла кистата другата седмица да благоволи да ти обясни по - сериозно и да ти отговори на въпросите. Успех от мен !

# 27
  • Мнения: 185
Цитат на: Aia
Вени, а ти към кое Уни студентстваш, виждам, 4е и ти си в Берлин.
На мен в Urlaubssemester-a ми върнаха вси4ко на вси4ко 30 ?, тъи като си запазвам Semesterticket-a, та ако се гледа от финансова гледна то4ка общо взето все тая   А за 4ужденците при нас не се гледа Regelstudienzeit, a durchschnittliche Studienzeit + още 1 или 2 семестера за климатизиране. А и още нещо, то маи се гледа Fachsemester, a ne Hochschulsemester.. , но от уни до уни може да има и разлики, така, 4е на които му се налага, е хубаво да го проу4и на място.
Аz съм към Viadrina, Frankfutr (Oder), но иначе живеем в Берлин.
Ето един цитат от нашия Уни.
Цитат
Semsterticket 83,50 Euro
(ab Sommersemester 2005) Befreiung mit dem Beurlaubungsantrag möglich
Sozialbeitrag 65,34 Euro Befreiung ist beim Studentenwerk zu beantragen
..........Einschreib- und ..........Rueckmeldegebuehr 51,00 Euro automatische Befreiung bei Wehr-/Zivildienst und Mutterschutz/Erziehungsurlaub
а иначе Semesterticket съм си го zапаzила, иzлиzа ми по_иzгодно.

# 28
  • Мнения: 122
Добре де,обещавам да не мисля толкова негативно Дебеланке,ето виж,накара ме да се усмихна Grinning
 Ще ви споделя като имам новини!А вие сте страхотни ,наистина,много сте мили всички!

Между другото,малко се отклонявам от темата,но чухте ли че в НРВ изборите ги спечелиха ЦДУ и сега и това се чудя какви изненади ще ни поднесе на нас студентите Twisted EvilОчакваме въвеждането на таксите за обучението ....та дори да се вместваме в Regelstudienzeit-a,пак не ни спасява това от ония 700 Евро!

Въпреки всичко:Животът е толкова прекрасен,е въздъхнал поета!!! Grinning

# 29
  • Мнения: 4 244
Добре де,обещавам да не мисля толкова негативно Дебеланке,ето виж,накара ме да се усмихна Grinning
 Ще ви споделя като имам новини!А вие сте страхотни ,наистина,много сте мили всички!

Между другото,малко се отклонявам от темата,но чухте ли че в НРВ изборите ги спечелиха ЦДУ и сега и това се чудя какви изненади ще ни поднесе на нас студентите
А така те искам - нали знаеш . Здрав дух в здраво тяло Wink
А за изборите - то тепърва ше се чува кой крив и кой прав и си мисля че даже май предсрочни избори не ни мърдат. То не бяха оливки на социалдемократите та не бяха. Аз съм една от потърпевшите на прослувотото Харц 4 и на Безработни пари 2, та сега съм наточила зъби и нокти, а мъжа ми - още повече. Сори за отклонението

Общи условия

Активация на акаунт