Сватбен подарък!

  • 12 983
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • благоевград
  • Мнения: 164
парите са най удачен подарък. На мен ми предстои сватдба на 31.05.08 и предпо4итам да полу4а пари вместо подарак който да се чудя къде да дена.

# 16
  • Мнения: 9 814
Ужасно е да събереш куп ненужни вещи и да се чудиш какво да ги правиш. Винаги питам- минала година бяхме кумове и младоженците искаха ютия ShockedМакар, че беше доста странно  взехме. Решихме обаче, че е твърде малко и дадохме и пари.

# 17
  • Мнения: 554
Предпочитам да попитам от какво имат нужда, че на нашата събрахме 3 комплекта - поставка за вино+ваза+купа от ковано желязо ама напълно еднакви. Това с почивката и на мен ми допада Peace

# 18
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Чаршафи обикновени не, но ако намериш да им се избродират имената и датата на сватбата, е много оригинален подарък Wink

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Питам.

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Боже каква чуденка му ударих докато загрея какво питаш ooooh! Blush hahaha

# 21
  • Мнения: 413
Попитай най-деликатно от какво имат нужда или най-добре плик с картичка и пари.
На моята сватба - половината гости бяха българи, другата австрийци, - естественно с българите се разбрах за подаръците и получих точно това, което исках, но моят мъж не осведомил неговите си гости и те я подкарали по австрийски манталитет - цитирам подаръците - две чинии ръчно изписани с пожелания, цвете в саксия, сервиз за кафе, стихче за нас  #Crazy, дигитална камера, и меден месец в един замък за 2 седмици. С изключение на последните два подаръка, другите вече са в кофата за боклук.

# 22
  • Мнения: 3 216
Обиконовено даваме парички,но лично аз не харесвам да се дават пари. На моята сватба сьщо част от гостите ни дадоха парите-ами малко ми е безлично това с парите. според мен подарька е вьпрос на отношение кьм младоженците. Пари  би трябвало да подаряват само най-близки роднини.
Но това са си мой разсьждения,разбира се.
От нашите подарьци най-много се радвам на една малка сребьрна икона на Богородица с Младенеца.
Иначе почивка някьде е много идейно.
Давам идея за 2 бутилки вино от датите на раждането им. Или порьчайте в някоя изба да им затворят дузина  с етикети ,които вие ще направите с датата от сватбата.

# 23
  • Враца
  • Мнения: 173

Такова, или подобно, дървено сандъче, пълно с монети от по 1 лв. Изглежда като пиратски сандък пълен със злато  Mr. Green Събра горе долу около 200 лв (зависи все пак от сандъ4ето де) За мен това е страхотен подарък 2 в 1 (подарък + пари), поднесен по оригинален начин  Laughing

# 24
  • Варна
  • Мнения: 222
През последната година и половина отразихме 8-9 сватби, като на всички се отчетохме с пари и някакъв сносен сувенир, та да остане и нещо за спомен. На нашата сватба, освен два еднакви сервиза, три куфарчета с прибори, тостер и ютия, получихме и много хубава статуетка (две преплетени фигури), комплект чаршафи, на които са избродирани инициалите ни (много хубава идея, но ако и чаршафите бяха сносни...), домашно кино и ... люлеещ се стол. Това последното аз го исках и се намери кой да ми достави удоволствието.

# 25
  • Мнения: 71
В случаите,когато даваме пари,винаги купувам един хубав сватбен албум и го надписвам.Така освен парите,все пак имат нещо за спомен.Във Варна този вид албум купувам винаги от едно и също място и до сега всички много са го харесвали.Давам го в едно фото за да го надпишат и става много красиво и лично за тях!

# 26
  • Мнения: 1 897

Такова, или подобно, дървено сандъче, пълно с монети от по 1 лв. Изглежда като пиратски сандък пълен със злато  Mr. Green
Щях да посъветвам същото, но вместо дървено съндъче с глинен гювеч. Изглежда като гърне с жълтици.Така освен парите остава и нещо полезно за спомен на младоженците.
По съвет на една съфорумка,  подарихме такъв подарък за сватбата на наши близки. Останаха много очаровани и специално се обадиха да ни благодарят за оригиналната идея.

# 27
  • Мнения: 2 131
Ние на сватба сме подарявали луксозен семеен албум - от тези големите, които са в кутия. Така албумът ще остане за спомен, а отделно бихте могли да дадете и пари, защото мисля, че албумите не са чак толкова скъпи и едва ли бихте искали само албум да подарите.
На нашата сватба имаше и подаръци, и пари. Честно казано, голяма част от подаръците - сервизи, тенджери и т.н., стоят на тавана както са си в кутиите, но въпреки това ми харесват. Просто наистина не бих могла всички да ползвам едновременно. Подариха ни и картини, които сме си закачили в хора.

# 28
  • Мнения: 22 436
аз страшно се зарадвах на един ръчно изработен албум за снимки (не от подаряващите де, купен беше. ))))
други интересни идеи - комплект за сервиране в леглото - масичка, чашка, чинийка и други принадлежности към нея. ))
красива рамка за снимка, за да си сложат някоя от сватбата - има такива със сребърен обков, скъпи са, но много красиви
за сега друго не се сещам. ))))

# 29
  • Мнения: 961
На нашата сватба ни подариха сервиз от сребро - 6 малки чашки за ракия, фруктиера и манерка за ракия. Много оригинално и красиво изрисувано отвън. Ползваме си ги редовно.  Grinning

Аз съм привърженик на това да се дадат пари на младоженците, защото те най-добре си знаят от какво имат нужда. Няма смисъл да се засипват с ненужни вещи. Просто тактично попитайте какъв подарък биха искали да получат. Ако ви кажат, вземете го. Ако споменат, че си имат всичко необходимо (както бяхме ние), по-добре им дайте пари. А за спомен в плика с картичката можете да сложите златно синджирче за първата им рожба.

Общи условия

Активация на акаунт