Консултации с адвокат

  • 70 145
  • 585
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 56
Приятно ми е!Много ми е нужен ва6ия совет.
Имах 11 годи6на врузка,без брак,от която имам син на 8,5 години.Детето само е припознато .Не сме водили дела за издружка.Разделени сме от 3 години.От 2 години имам приятел,които има сериозни намерения кам нас.В момента тои е в 4ужбина и плановете са ни да живеем там.Аз направих консултация с адвокат,но даржа и на ва6ето мнение.Аз имам палномо6тно,което вази до края на септември.С него няма да е проблем да напусна страната в на4алото на иули.Вапросите са ми следните:Ба6тата има ли основание да пусне детето за издирване след това?И изоб6то 4акам  ва6ия савет .Благодаря Ви предварително!

# 106
Здравейте! Бременна съм в 9тия месец, бащата на детето ми се отказа от него още преди 5 месеца с думите то не е от мен а сега и той и цялото му семейство настояват за тест за бащинство!
Въпросът ми е следния;
1.мога ли да откажа да бъде правен такъв тест на детето ?
2.Ще бъда ли подведена под отговорност  за това?
 Благодаря ви за помоща

# 107
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
Здравейте, отдавна не съм писала тук... Имам въпрос относно делото което заведох за отнемане на родителските права на БНД-то. Първото дело мина на 4.4 и следващото е на 23.4 със свидетели. Моята адвокатка постоянно ми говори , че нямам шанс защото разчитам само на свидетели. Единстеното писмено доказателство което имам е ча плащам таксите в детската т.е са на мое име. В магазините касовите бел са безименни . Дали само свидетелите са достатъчни?

# 108
Здравейте!   bouquet

Имам съжителство с бащата на детето ми от 3 години близо. Отношенията ни от доста време са напрегнати (през известен интервал) и скоро ще се стигне до раздяла.
Много моля за съвет по следните въпроси:
1. Той настоява за гледане на детето през седмица (една седмица аз, една седмица - той). Аз не съм съгласна. Бих искала през седмица да вижда детето за събота и неделя. Може ли да се постигне след заведено дело?
2. Ако детето преспива при баща си и той реши да не ми го върне (т.е да го задържи) какви са последващите действия за да си го върна?
3. Бащата твърди, че няма да напусне жилището без детето ни. Как да му попреча да ми отнеме детето?
Детето е на 9 месеца.

Благодаря ви за помощта предварително! 

# 109
Здравеи те,незнам дали тук е правилното място ,но искам сда попитам.Разведена съм от 3 г със съпруга си,имаме и 2 мата нов живот,но сега ми се налага да извадя на децата (те са на 9 и 11 години )задгранични паспорти .Бившия ми съпруг иска да ми направи генерално пълномощно да го представлявам навсякъде когато става дума за децата ни.Въпроса ми е има ли нещо по подробно, което да впиши нотариуса там,така че повече да не ми трябва негов подпис когато става дума за тях.Моля за бърз отговор ,спешно е и много ви благодаря предварително за отговора.

# 110
  • Мнения: 2 327
Нотариусър ще знае добре как да го формулира. Имай предвид обаче че ак оизлизате зад граница трябва да си носиш копия, защото някои майки са споделяли че искат на митницата документ да остане при тях.
А има и една мама дето каза че генералното не винаги и върши работа, защото е прекалено общо. Някои искали отделно... Може би решение на това е да се опишат точно нещата за които те упъномощава - извеждане на децата в чужбина, издаване на документи, ако се налагат медицинска помощ и каквот оти хрумне още.
Да предупредя че аз не съм нито адвокат нито нотариус.

# 111
  • София
  • Мнения: 6 999
Страхливка, за паспорти на децата ще са ти нужни пълномощнИ /забележи мн. число/, отделно, за да ги изведеш зад граница декларации съгласие.
Няма такова нещо като генерално пълномощно. Ако все пак държите да имаш нещо по-общо направете следното: По едно пълномощно за паспорт - оригиналите ги вземат в полицията /недоумявам защо  #Cussing out/ по едно общо пълномощно /нотариус би могъл да ви посъветва, но все пак зависи на какъв ще попаднете/ и декларация за всяко от децата, в която изрично пише, че важи до 18-тата им година и е да напускат страната както с теб, така и сами. Аз веднага си направих и нот. заверено копие на декларацията в случай, че я загубя.
По едно копие от декларацията /просто ксерокс/ остава на граничните власти всеки път като напускаш БГ с децата. Ако нямате еднакви имена носи и копие от актовете за раждане. 

# 112
  • София
  • Мнения: 6 999
Здравейте! Бременна съм в 9тия месец, бащата на детето ми се отказа от него още преди 5 месеца с думите то не е от мен а сега и той и цялото му семейство настояват за тест за бащинство!
Въпросът ми е следния;
1.мога ли да откажа да бъде правен такъв тест на детето ?
2.Ще бъда ли подведена под отговорност  за това?
 Благодаря ви за помоща

1. Можеш да отказваш, поне до момента до който влезете в съда. Тогава вече не, ако влезете де...
2. Не, няма.

Ако не желаеш да признае детето просто се съгласи, че не е негово и че няма смисъл да се тества. Иначе не можеш да го спреш да си признае детето.

# 113
  • София
  • Мнения: 6 999
Имам съжителство с бащата на детето ми от 3 години близо. Отношенията ни от доста време са напрегнати (през известен интервал) и скоро ще се стигне до раздяла.
Много моля за съвет по следните въпроси:
1. Той настоява за гледане на детето през седмица (една седмица аз, една седмица - той). Аз не съм съгласна. Бих искала през седмица да вижда детето за събота и неделя. Може ли да се постигне след заведено дело?
2. Ако детето преспива при баща си и той реши да не ми го върне (т.е да го задържи) какви са последващите действия за да си го върна?
3. Бащата твърди, че няма да напусне жилището без детето ни. Как да му попреча да ми отнеме детето?
Детето е на 9 месеца.

1. В България такъв режим никой съд не би определил. Тъй като детето е още бебе при евентуално дело сигурно режима на виждане ще е дори в твое присъствие /да се включат семейните адвоки тук/.
2. Бащата има еднакви с твоите права по отношение на детето. С други думи детето е при този, който си го 'вземе', докати съдът не определи упражняването на род. права. По-добтре се споразумейте без съд.
3. На кого е жилището? Можеш да му попречиш като не му го даваш просто.

# 114
Иса,благодаря ти за бързия отговор ,но неразбрах на всяко дете по отделно ли да направя декларация за съгласие за напускане страната и как да оформя това което той иска да направим пълномощно да го представлявам навсякъде където става въпрос за децата.Не ми е ясно самото оформяне на документите ,а знае6 че веднъж като се навият бившите на това по добре да измъкнеш максималното от тях.Все пак ти благодаря сърдечно за отзивчивостта

# 115
  • Мнения: 157
Синът ми е на 5 години, от 4 сме развдени с баща му и не получавам никаква издръжка. Два месеца след като се разведох си извадих изпълнителен лист. Ако заведа дело за издръжка, ще ми свърши ли някаква работа въпросният изпълнителен лист. За колко време назад може да ми изплати издръжката?
Благодаря  bouquet

# 116
  • Мнения: 433
dipsy,о исков ред можеш да търсиш издръжка само за 1 година назад.Изпълнителне лист ще ти свърши работа само ако бащата има някакво имущество или поне се води на работа някъде,за да му удържат от заплатата

# 117
  • София
  • Мнения: 6 999
...но неразбрах на всяко дете по отделно ли да направя декларация за съгласие за напускане страната и как да оформя това което той иска да направим пълномощно да го представлявам навсякъде където става въпрос за децата.Не ми е ясно самото оформяне на документите ,а знае6 че веднъж като се навият бившите на това по добре да измъкнеш максималното от тях.Все пак ти благодаря сърдечно за отзивчивостта

Да, на всяко по отделно, защото в един момент може да се наложи отделно да пътуват. Двете декларации трябва да важат до навършване на пълнолетие и децата да имат право да пътуват както придружени от теб, така и сами /да ги пише изрично тези неща, за да обхванеш всички възможни случаи/.

Пълномощните по 2 на дете. Първите само да подадеш документи за международен паспорт и получиш паспорта - Вземат ги в полицията. Вторите да го представляваш пред.../изреждаш всичко, което се сетиш- Болници, Училища, социални... / по отношение на децата с правото да подаваш, получаваш документи, да даваш декларации, да вземаш решения... Всичко, което ти хрумне и на нотариуса де.

Толкова, защото бившите трудно се хващат Wink

# 118
Имам съжителство с бащата на детето ми от 3 години близо. Отношенията ни от доста време са напрегнати (през известен интервал) и скоро ще се стигне до раздяла.
Много моля за съвет по следните въпроси:
1. Той настоява за гледане на детето през седмица (една седмица аз, една седмица - той). Аз не съм съгласна. Бих искала през седмица да вижда детето за събота и неделя. Може ли да се постигне след заведено дело?
2. Ако детето преспива при баща си и той реши да не ми го върне (т.е да го задържи) какви са последващите действия за да си го върна?
3. Бащата твърди, че няма да напусне жилището без детето ни. Как да му попреча да ми отнеме детето?
Детето е на 9 месеца.

1. В България такъв режим никой съд не би определил. Тъй като детето е още бебе при евентуално дело сигурно режима на виждане ще е дори в твое присъствие /да се включат семейните адвоки тук/.
2. Бащата има еднакви с твоите права по отношение на детето. С други думи детето е при този, който си го 'вземе', докати съдът не определи упражняването на род. права. По-добтре се споразумейте без съд.
3. На кого е жилището? Можеш да му попречиш като не му го даваш просто.

Isa, много ти благодаря за бързия отговор. За съжаление той много ме обезпокои. Жилището е мое, но нито един от нас не е регистриран на този адрес. Регистрирах детето на адреса на баща му, но ще поправя тази грешка. Чудя се дали да се регистрираме двамата на настоящия адрес или там където съм била до сега (въпреки, че това е адреса на майка ми).
А по отношение на това да му попреча ...... знае се кой е по-силен физически, нали?!  Sad
Незнам и как да го накарам да се изнесе без да правя циркове ....  Thinking

# 119
  • София
  • Мнения: 6 999
Isa, много ти благодаря за бързия отговор. За съжаление той много ме обезпокои. Жилището е мое, но нито един от нас не е регистриран на този адрес. Регистрирах детето на адреса на баща му, но ще поправя тази грешка. Чудя се дали да се регистрираме двамата на настоящия адрес или там където съм била до сега (въпреки, че това е адреса на майка ми).
А по отношение на това да му попреча ...... знае се кой е по-силен физически, нали?!  Sad
Незнам и как да го накарам да се изнесе без да правя циркове ....  Thinking

Кой къде е регистриран няма значение.
Що се отнася до изнасянето - Той ходи ли на работа? Отива, сбираш му багажа в 2 чанти, пред вратата и сменяш ключалката  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт