Спор на детската площадка

  • 2 529
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Ulia , редно е да гледаме своите деца. Също така е редно да си намираме занимание, докато ги наблюдаваме и пазим. Защо се чувстваш гузна? Та ти не си обществен спасител, не си се цанила на такава длъжност и това не го пише в трудовата ти характеристика. Защо се чувстваш виновна, че не си забелязала нещо? Аз обикновено извеждам на разходка своите деца и имам грижата те да не пострадат, не съм поела шевство над цялата градинка, отменяйки всички останали майки.
Спи спокойно и с чиста съвест.

# 16
  • Мнения: 1 897
mamaGabi, трогната съм,че помниш за случая !    bouquet
Има малък белег не едното ушенце все още, но се надявам с времето да се заличи и той. Иначе мисля, че травмата от случилото се е отминала и вече е забравил инцидента.Надявам се.

baibibi, и мен ме е яд, че си изпуснах нервите.Може би трябваше да реагирам така, както ме съветва mila71, но не успях да се сдържа.  Embarassed

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 15:54 от Ulia

# 17
  • Мнения: X
Права си, да!
По площадките е пълно с майки, които си пускат децата и забравят за тях и или се намира някоя будала да ги гледа и спасява или се получават ситуации, като споменатата. Много често ми се е случвало,  това е една от причините да мразя детските площадки. Моето дете си е моя грижа, пазя си го, гледам го и това е. Като искам да си върша някаква работа или да си лафя с някоя приятелка на кафе, не взимам детето.

# 18
  • Мнения: 1 897
Лошо щеше да е само ако си видяла, могла си да помогнеш, но не си искала.

А може би тъкмо това са си помислили. И минувачът и майката не бяха наблизо. Може би отдалече точно така са изглеждали нещата. Вероятно  са решили, че чуваме виковете на детето и въпреки това нехаем.Това би било логично обяснение на поведението им и на гнева им към нас.

# 19
  • Мнения: 2 028
Въобще не се обвинявай...
Ти не си видяла детенцето...
Майка му е трябвало да бъде до него или ако просто в момента не е била наблизо, няма за какво да ви вика...
А чичката явно си няма друга работа...
Просто лошо стечение на обстоятелствата, добре, че и детенцето не е пострадало  Peace

# 20
  • Мнения: 4 965
1. Щом другата майка не е била наоколо, вероятно минувачът е решил, че и това дете е на някоя от вас и затова е реагирал така.
2. Дали детето е викало или не - не се знае (може да е инат - моята щерка онзи ден си беше заплела косата на шкафа и не шаваше даже и разбрах, чак когато тръгнах да й се карам, че рови по шкафовете). Майката е трябвало да си гледа детето и да не иска от вас да се грижите за него. Ако пък бяхте хукнали да го откачате, а някое от вашите деца падне... Разбира се, надали ако го бяхте видели, нямаше да реагирате.
3. За това какво е характерно за БГ - нормално е да се опита да оневини себе си, ама е трябвало да й обясниш, че извън БГ пък е подсъдно да си оставяш децата без контрол.
Няма смисъл да се ядосваш. Hug

# 21
  • Мнения: 7 391
                            Писнало ми е от такива "възпитани" мами дето акъл дават на всички и хич не се сещат,че са с деца на разходка,а не на кафе и цигара.Не,че имам нещо против кафето и цигарата,ама поне едно око хвърляй на детето си.Разбира се,че всеки би помогнал в такава ситуация ,но никой не е длъжен да следи и гледа всички деца на площадката.Аз / професионално деформирана  Mr. Green/ избягвам да си пия кафето там където има деца,защото без да искам следя кой къде е ,къде се катери и накрая установявам,че кафенцето ми е изстинало. Mr. Green А за това ,че подскачам при всяка опасност за дадено дете не говоря и почивката ми се превръща в "работен ден".
                            Така,че не се коси напълно права си била като си гледала твоето дете, а въпросната дама да си стои до нейното. Peace

# 22
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Не е хубаво да съдим без да знаем каква е била ситуацията. Embarassed
 Малката ми беше на 2-3 месеца,когато с нас се случи нещо подобно.Отведох каката на площадката,тя си ровеше кротко в пясъка,малкото се събуди и се разрева неистово.Тръгнах към количката да видя защо така се разпищя изведнъж обръщайки гръб на по-голямото си дете.В момента,в който вдигнах малката чух,че голямата пищи.
 Какво беше станало-детето станало и тръгнало към другия край на пясъчника,естествено без въобще да забелязва люлката.Бум -право в челото.Падайки,сяда на дупето си и само бързата реакция на една мама я спаси люлката да не я удари и още веднъж,този път отзад.Изтръпнах като я видях,щях да изпусна бебето.В паниката си хукнах към нея и връчих малката в ръцете на съвсем непозната майка. Rolling EyesНикой не ми беше виновен,че не съм била до детето си,но в такива ситуации много хора биха си изпуснали нервите.Никой от нас не знае къде е била тази майка и какво е правила в момента,че да я съдите така остро.Да не е била права да се развика,ама хайде да не я оплюваме веднага.Била на кафе,била на цигарка...,по-кротко.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 529
Права си, да!
По площадките е пълно с майки, които си пускат децата и забравят за тях и или се намира някоя будала да ги гледа и спасява или се получават ситуации, като споменатата. Много често ми се е случвало,  това е една от причините да мразя детските площадки. Моето дете си е моя грижа, пазя си го, гледам го и това е. Като искам да си върша някаква работа или да си лафя с някоя приятелка на кафе, не взимам детето.
Вчера в една градинка две майки си пият кафето,а дечицата им си играят в пясъчника/ужасно мръсен/. Идва едното дете и майката му се развика .:- Гад мръсна махай се,простак идиот. После идва другото дете и пак се повтаря същото от другата майка:-Айде бегай ма мърло от тука! Тия майки ме възмутиха и си мисля,че и те биха се развикали грубо на хората ,че не им гледат децата. Всеки може да изключи за малко,така,че не се упреквай.

# 24
  • Мнения: 1 897
Фантичка, в никакъв случай не съдя другата майка, че не е реагирала моментално. На кафе не е била, защото такова намаше наоколо. Може да се е заприказвала с някого, да е пушила цигара на някоя скамейка, да е наблюдавала детето си от разстояние или просто за момент да се е разсеяла...всичко е възможно.Факт е, че случката я разтревожи, защото  веднага след това се залепи за детенцето и стоя до него неотлъчно.
Всички сме хора и на всеки от нас може да се случи нещо подобно, колкото и отговорни родители да сме-разбирам го.
Това което ме провокира всъщност бе обвинението, че  нехая и не съм се погрижила за детето и (което дори не забелязвах).

# 25
  • Мнения: 959
Не си вменявай вина.
Не си видяла какво се случва.
Не се обвинявай че, си казала това или онова. 
Защитила си се.
И, така трябва.
Това че, майката се е уплашила не и дава никакво право да изисква и сърди на околните. Hug

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 22:12 от *Butterfly*

# 26
  • Мнения: 9 814
Ами детето в крайна сметка е преди всичко отговорност на собствените си родители. Аз пък съм помагала на дечица, а родителите им ми се карат, че преча на възможността да се развиват сами.

# 27
  • В офиса
  • Мнения: 4 017
Аз пък не те оправдавам. ОК, не си видяла, не си длъжна да гледаш. Не те оправдавам за това, че си си изтървала нервите пред майка му, която очевидно е била притеснена. Естествената и нормална реакция, според мен, е известно неудобство заради собствения заплес и загриженост за детето. Имали сте достатъчно време - забележката на непознатия, идването на майката, смъкването на детето, идването на майката при вас. Време, през което със сигурност си се ориентирала какво се случва. И през това време вие не сте направили (казали) нищо. После майката си изтърва нервите (ако отстрани е изглеждало, че вие просто сладко си говорите и аз щях да избухна) И ти я нападаш.
А ако беше станало нещо наистина лошо? Пак ли щяхме да си мислим, ми к'во толкова, то детето е отговорност на майката... Не разбрах и колко е голямо детето. При по-големите деца няма нужда да стоиш неотлъчно до тях и да ги вардиш, но също стават инциденти. Пак ли ще заклеймяваме майката като безотговорна?

# 28
  • Мнения: 4 668
Интересно , ако приемем , че вас ви нямаше в градинката на кой ли щеше да си изкара яда заплеснатата майка  Thinking

Аз веднъж помогнах на едно малко момиченце / около 1г.6м./  да слезе от пързалката , докато родителите му ядяха и пиеха в не много близката пицария , а то от един час си стоеше съвсем само на площадката и после един авторитетен татко ми каза да не му пипам детето , то можело и само  Rolling Eyes

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Писнало ми е от хора, които се опитват да вменяват чувство на вина, на тях все някой им е виновен за нещо. Не мисля,че трябва да изпитваш вина за нещо, което би могла, или не би могла да направиш. А въпросната дама си носи отговорност за детето, никой не й е длъжен с нищо. Ами, ако не сте били там, на кого щеше да вика?  Пълно е с откачен народ, ей ...

Общи условия

Активация на акаунт