Давате ли Зрънчо на децата си над едногодишна възраст?

  • 7 670
  • 158
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 117
само солети давам.Трудно е да го опазя,защото се събираме много майки с даца,а повечето ги тъпчат с всевъзможни глупости,но засега се справям. А това Кроки ,което тъпчат повечето деца залепва по червата

# 16
  • Мнения: X
Давам всичко. Няма нещо, което да е забранено, забранени са единствено големите количества. Има "боклуци", от които тя сама се е отказала, защото се е наситила.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз не бях сигурна как да гласувам:
не давам да яде, т.е. по същия начин, както не давам да пуши и да пие алкохол или в смисъл, че не предлагам за ядене...

Не съм ССФ - по градинки обикновено не ходим, а и да се случи да сме в такава - навън не ядем, ако няма къде да си измием ръцете.

# 18
  • Мнения: 5 401
Не, не давам и не гледам с добро око родители, които предлагат на децата си таквоз чудо. Твърдо съм забранила на цялата рода, както и на майките, които вече ми захраниха детето със солети.

# 19
  • Мнения: 1 183
Давам само солети от време на време. Разните му зрънчовци още не ги е опитвала.
  Peace Все едно аз съм го писала  Grinning

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Интересно ми е дали резултатите тук ще съвпаднат с наблюденията ми в градинките или ССФ по градинки не ходи Crazy

То вече е ясно от отговорите в анкетата- ССФ си стои вкъщи и не дава никакви подобни щуротии.

Давам всичко. Няма нещо, което да е забранено, забранени са единствено големите количества. Има "боклуци", от които тя сама се е отказала, защото се е наситила.

Това е и моят отговор.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Опитвала е,но не и купувам,защото гледам да избягвам все още.Тя обича да хапва солетки(засега).

# 22
  • София
  • Мнения: 3 249
Аз не бях сигурна как да гласувам:
не давам да яде, т.е. по същия начин, както не давам да пуши и да пие алкохол или в смисъл, че не предлагам за ядене...

Не съм ССФ - по градинки обикновено не ходим, а и да се случи да сме в такава - навън не ядем, ако няма къде да си измием ръцете.

Дали предлагаш за ядене. Дали като си изведеш детето навън, минаваш първо през най-близкото магазинче за Зрънчо... или не минаваш, докато то не поиска... или не минаваш, дори и да иска и парираш желанието с нещо алтернативно - банан например.

Но след като навън не ядете изобщо, то отговорът ти е ясен така или иначе. Едва ли у дома някой държи и яде Зрънчо.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 252
Давам предимно солети, но се случва макар и рядко да му купя чипс или зрънчо.

# 24
  • София
  • Мнения: 44 127
Давах да.
не редовно, но не и само ако поиска от др дете. т.е. някъде по-средата ми е отговора. купувала съм чат-пат. цяла зима не е ял...сега лятото сигурно пак ще му купувам.
нищо не ме притеснява в зрънчото.

# 25
  • Мнения: 487
Не съм му давала до сега. Давам само обикновени бисквити.

# 26
  • Мнения: 100
Давам, да, но само една определена марка, защото произвеждат само детски храни и с името си гарантират, че освен царевица (и сухи подправки) не съдържа нищо друго. Другото, което сме й давали е чипс, но изключително рядко и по 1-2 бройки, когато някой от нас е ял, за да избегнем войната просто. Навън яде много рядко, но най-често 1-2 солети или тестени изделия (най-често питки с кашкавал или кифлички).

Последна редакция: ср, 27 фев 2008, 16:56 от Бръмболина

# 27
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, точно Зрънчо не съм му давала, но той и не проявява интерес към нищо извън часовете за хранене... Изяжда по 1 - 2 солети на ден само от "страничните" храни.

# 28
  • Мнения: 2 090
Да,давам,и то още отпреди едногодишна възраст.Не мисля че е някаква трагедия,все пак не става въпрос за хранене основно с такива неща.Давам и солети,и царевични пръчици,и разни бисквитки солени,и пуканки,и картофени мечета(забравих как се казваха).Не съм забелязала нещо да му има на детето от ''вредните храни'' с празните калории Mr. Green

# 29
  • Мнения: 3 216
За първи път хапна кроки на първи юни-значи е бил на година и 3 месеца. За мен е немислимо да се дава на деца под 1 година или пьк да го яде ,което и да е дете всеки ден Sick Някьде из нета бях чела проучване че 1 пакет кроки се равнява на 1 супена лъжица олио. Да ви е сладко.

Моя оиптва ведньж седмично сьбота или неделя,но вече е на почти 2.

Общи условия

Активация на акаунт