Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 30 025
  • 485
  •   1
Отговори
# 375
Хайде mimmy, аз ще се отчета като си рекла  Simple Smile Готова съм да поема риска детето ми да го гледа детегледачка, без да живея в ежедневен ужас дали после няма да си застреля съчуениците заради таз тежка травма.  Grinning Направо падам от някои мнения.

А това за егоизма - защо трябва да се дават обяснения, темата е за мнения човек какво мисли. Трябва ли всеки да изпадне в детайли и да се тръшне да сподели всичко възможно.
Ами ти се смей, но аз ти казвам мой преподавател защо избра жена му да си напусне работата и  5 години САМО да гледа деца. Не иска децата му да се възпитават от външен за семейството човек. Даже не им дава да гледат телевизия, а само четат книжки. Нито да играят на електронни игри.играчките им няма нито пушки нито танкчета, а са момченца и двете деца.  Не казвам, че има истина или неистина в това, но хората нямат баба и дядо да помагат , но ето аз такава жертва например не си представям да направя- аз ако напусна работа за 5 години, никой никога не би ме взел на работа после.
 Това е встрани от темата де:)

# 376
  • Мнения: 2 556
ОК, аз пък намирам детегледачката си за страхотна и само мога да се радвам, че детето ми го гледа тя през деня. И аз не мога да остана вкъщи 5 години да гледам децата, защото те имат и други нужди освен гледането като такова.

# 377
  • Мнения: 6 167
Е то за тази 'жертва' се иска голям кураж ( и пари).
Моя приятелка реши да остане да гледа децата си, докато навършат 3г. Но роди 3 деца и й остават още 3г.
Децата са невероятни, а живота й изобщо не е лек и скучен. Според мен им дава страшен старт с такова решение.
Вижда се по децата. Възхищавам й се колко е балансирана , уверена в решението си, колко е последователна и ... спокойна!
А е завършила Станфорд, не е да кажеш, че не е имала кариера. Просто животът не е права линия. Отбила е от пътя в името на децата, после ще се върне в него.

# 378
  • Варна
  • Мнения: 2 269
но ето аз такава жертва например не си представям да направя-
По тази причина, според мен, все още не си готова да имаш деца.  Simple Smile
Когато започнеш да си представяш, че би могла да дадеш абсолютно всичко на едно същество, без изобщо да се замислиш за своето удобство, тогава си "узряла".

# 379
Ами то половината детегледачки в България са бивш медицински персонал или хора с висше образование Simple Smile)
Както казах, напълно разбирам защо някой да иска да си има дете. Само не разбирам защо някои не разбират  другата позиция .

# 380
  • София
  • Мнения: 8 348
ама децата май не влизат в категорията - даване всичко на едно общество
или бъркам
дано не влизат, защото тогава доста им се е изместил центъра на всеотдайността на някои хора

# 381
но ето аз такава жертва например не си представям да направя-
По тази причина, според мен, все още не си готова да имаш деца.  Simple Smile
Когато започнеш да си представяш, че би могла да дадеш абсолютно всичко на едно същество, без изобщо да се замислиш за своето удобство, тогава си "узряла".
Това никога няма да стане. просто не се виждам да стоя вкъщи по цял ден години наред и да нямам реализация извън детето си.За някакъв период от време - бива, ама после със 100% сигурност бих се самоубила.  Наистина бих предпочела изобщо да нямам дете пред това нищичко да не съм постигнала за себе си само и от себе си и целия ми живот да се състои в майчинство.Ужасно тъжно и празно ми звучи.   

# 382
  • Мнения: 2 556
Никой не е рекъл, че като родиш дете засядаш у дома за вечни времена.

Аз за себе си как да разбера хората, които не искат деца, като вече имам свои и съм наясно, че това, което ми дават децата, никой и нищо друго не може да го замени. Ако бяхте ме питали преди 10 години, сигурно щях да им вляза в положение, защото тогава за деца изобщо не съм мислила.

# 383
Ето, пак излиза, че донякъде за собствено удоволствие го правиш това с децата. Тоест заклеймяването на другия отбор като  егоисти не е валидно. Наясно съм, че децата дават много.

# 384
  • Мнения: 2 211
amanWe4e, аз разсъждавах  точно като теб преди да родя. Много хора ми казваха, че като дойдат децата, човек се променя, което ми изглеждаше абсурдно, ама се оказаха прави. Зарязах завидна кариера, която беше много важна за мен, без да ми е ясно дали ще мога изобщо да се върна на това поприще - не съм и предполагала, че съм способна да постъпя така. Аз също не мога да разчитам на баби, обаче и не искам синът ми да се гледа от бавачка, затова направих този избор. Преди 5 год., ако някой ми беше казал че аз ще разсъждавам по този начин, щях да го помисля за луд.
Като се роди детето, се отваря нов жизнен цикъл, настъпва друг етап от животът, който носи своите нови житейски уроци и проблематика. Съответно, човек се променя и израства.

Накратко казано - всяко нещо с времето си!

# 385
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Ето, пак излиза, че донякъде за собствено удоволствие го правиш това с децата. Тоест заклеймяването на другия отбор като  егоисти не е валидно. Наясно съм, че децата дават много.
Значи излиза, че са алтруисти и доброволно се отказват от предлаганата без условности любов?  Grinning И понеже никак не държат на собственото си удоволствие, решават да си го спестят това с децата.  Laughing
Спорът е безсмислен. Всеки гледа от собствената си камбанария, а живота често ни налага да слизаме от една и да се качваме на друга. И гледката се променя. Така, че...... няма правилно или не в този случай.

# 386
  • Мнения: 4 138
amanWe4e, аз разсъждавах  точно като теб преди да родя. Много хора ми казваха, че като дойдат децата, човек се променя, което ми изглеждаше абсурдно, ама се оказаха прави. Зарязах завидна кариера, която беше много важна за мен, без да ми е ясно дали ще мога изобщо да се върна на това поприще - не съм и предполагала, че съм способна да постъпя така. Аз също не мога да разчитам на баби, обаче и не искам синът ми да се гледа от бавачка, затова направих този избор. Преди 5 год., ако някой ми беше казал че аз ще разсъждавам по този начин, щях да го помисля за луд.
Като се роди детето, се отваря нов жизнен цикъл, настъпва друг етап от животът, който носи своите нови житейски уроци и проблематика. Съответно, човек се променя и израства.

Накратко казано - всяко нещо с времето си!

aпцилютно съм съгласна.

# 387
Е то за тази 'жертва' се иска голям кураж ( и пари).
Моя приятелка реши да остане да гледа децата си, докато навършат 3г. Но роди 3 деца и й остават още 3г.
Децата са невероятни, а живота й изобщо не е лек и скучен. Според мен им дава страшен старт с такова решение.
Вижда се по децата. Възхищавам й се колко е балансирана , уверена в решението си, колко е последователна и ... спокойна!
А е завършила Станфорд, не е да кажеш, че не е имала кариера. Просто животът не е права линия. Отбила е от пътя в името на децата, после ще се върне в него.


И онази жена е завършила станфорд.при това химия, която си е много гадна за следване откъдето и да го погледнеш.  Там са се запознали с мъжа й. Да не би да говорим за една и съща?Simple Smile) Наистина се иска много за такова решение. Просто и двамата не искат просто да имат деца , а да им дадат всичко от себе си, което могат.

# 388
  • Мнения: 2 556
Брех този Станфорд  Wink

# 389
  • Мнения: 4 965
...
Когато започнеш да си представяш, че би могла да дадеш абсолютно всичко на едно същество, без изобщо да се замислиш за своето удобство, тогава си "узряла".

Тогава по-скоро ще се почувствам "умряла".  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт