Какво мислите за хората, които не искат деца?

  • 29 970
  • 485
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 2 271
Е, не е ли точно така?
Както някои не могат да пеят, някои не могат да готвят, други не могат да бъдат родители... И когато го осъзнават, по-добре да не се опитват.

# 466
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, не е ли точно така?
Както някои не могат да пеят, някои не могат да готвят, други не могат да бъдат родители... И когато го осъзнават, по-добре да не се опитват.

Така е. Една загоряла манджа може да се изхвърли, но едно дете,което е в тежест на родителите ще е нещастно.

# 467
  • София
  • Мнения: 108
Определено не мисля, че децата с нещо пречат на кариерата. И повечето от хората които са стигнали до висините в кариерата си имат деца, даже не по едно. А има и друго нещо, децата учат родителите си на много неща, или по-точно чрез децата родилетелите се учат на много неща, това също е личностно развитие.  Малко кофти ми прозвуча, че раждането и отглеждането на дете е опира единствено до размножаването.... та ние не сме животни в крайна сметка. Така както един човек може да допринесе много за наука, технологии, стандарт на живот и т.н..., в крайна сметка не се знае нашите деца с какво ще допринесат.. Те може да са още по-ценни от нас самите вбъдеще. както и живота опира до много по-големи неща отколкото само да се наядеш, наспиш и направиш някой лев, така и отглеждането на дете не опира само до "размножаване"... В крайна сметка опира до това да оставиш нещо след себе си, а ако ти си бил достатъчно съвестен родител, за да отгледаш в обич и уважение това дете и ако самото дете предразполага, можеш пък да оставиш на света нещо доста по-ценно от спомена за самия теб, евентуално.

# 468
  • София
  • Мнения: 2 840
Е, не е ли точно така?
Както някои не могат да пеят, някои не могат да готвят, други не могат да бъдат родители... И когато го осъзнават, по-добре да не се опитват.

Не можеш да осъзнаеш какъв родител ще си, докато не станеш такъв.
Тези хора осъзнават, не че не могат, а че не искат да бъдат родители. Това са различни неща.
Много други си мислят, че ще бъдат перфектни родители само защото искат да бъдат такива, но се оказва, че не могат да се справят.

А пеенето, готвенето, шофирането...всичко се учи.
Не е нужно да станеш виртуоз.

# 469
  • Мнения: 2 005
Просто ми е жал за такива нетрезво мислещи хора  ShockedЧудно ми е за какво живеят  newsm78

# 470
  • София
  • Мнения: 2 271
Е, не е ли точно така?
Както някои не могат да пеят, някои не могат да готвят, други не могат да бъдат родители... И когато го осъзнават, по-добре да не се опитват.

А пеенето, готвенето, шофирането...всичко се учи.
Не е нужно да станеш виртуоз.
Аз говоря за хората, които не могат да се научат. А тези, които не искат, едва ли ще могат...

# 471
  • София
  • Мнения: 289
Болната ми тема.  Cry
Аз лично имам проблем със забременяването и затова нямаме деца. Не деца, а дете.
Ако някой мисли, че не искаме деца си е негова работа . Не съм длъжна да обяснявам на някой какво искам или не искам . 
Така, че всеки си знае точно за какво става на въпрос. 
Отстрани нещата, не винаги са такива каквито изглеждат.

# 472
  • София
  • Мнения: 2 271
Болната ми тема.  Cry
Аз лично имам проблем със забременяването и затова нямаме деца. Не деца, а дете.
Ако някой мисли, че не искаме деца си е негова работа . Не съм длъжна да обяснявам на някой какво искам или не искам . 
Така, че всеки си знае точно за какво става на въпрос. 
Отстрани нещата, не винаги са такива каквито изглеждат.

Тук никой не говори за хората, които не могат да имат деца, а за тези, които не го искат. Има огромна разлика.
Иначе ти желая от все сърце, скоро да се запишеш в някоя отчетна тема на очакващите дечица   bouquet

# 473
  • София
  • Мнения: 408
Мисля, че всеки има право на избор- дали да има или не деца

# 474
  • Мнения: 39
Аз лично смятам,че всеки има право да си избира приоритетите в живота.Децата са естественото продължение на нашата любов,мъдрост и живот.Баба ми обаче .....смята,че такива които не искат деца не бива да живеят.Все пак,нека сами да правим избора си Peace

# 475
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Е всеки си знае, защо не иска да има деца. При всички случаи причина има. А има може би семейства , които нямат деца  поради стерилитет, но не е показна информацията.

# 476
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Такива хора изобщо не мога да ги разбера.Особенно ,ако жена не иска дете - е това ума ми не го побира  newsm78
Но всеки има право на избор нали?

# 477
  • Мнения: 1 298
Познавам. В Холандия не са един и двама. Доста са.
Даже и за разни неща се борят. Simple Smile

Нормални хора са си, просто не искат деца. Не разбирам защо някои толкова се учудват.

По повод шофирането, споменато по-горе. Мисля, Киану Рийвс беше казал на въпрос за баща си,
че дори за шофьор искат диплома, но за съжаление всеки идиот може да стане родител.

# 478
  • Мнения: 46 520
Хора, като хора.
Аз самата намерих човекът, с който исках да остарея, живяхме дълго време заедно, брак сключихме, но не изпитах нужда да имам дете и не знам дали някога щях да изпитам. Много си обичам детето, но ако се бях събрала с мъж, който не иска деца, нямаше да имаме.

# 479
  • Мнения: 4 555
Както някои не могат да пеят, някои не могат да готвят, други не могат да бъдат родители... И когато го осъзнават, по-добре да не се опитват.
Напълно съм съгласна с теб  Peace

Мен повече ме притесняват родителите, които не осъзнават отговорността, която носят. Пък ако някой не иска да се грижи за деца, то по-добре да не го прави. Децата усещат.

Общи условия

Активация на акаунт