паламуд

  • 11 906
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
а каква е рецептата за осолен и маринован паламуд?

След като го изчистя, го слагам в тенджера с корема нагоре и го поръсвам обилно със сол... има някаква пропорция сол/кг. риба, но аз слагам на око, да се напълни корема и да побелее рибата.
След 24 ч. в хладилника е готов...
За мариноване - осоления го накисвам за 6 часа в 1/1 вода оцет, след това изцеждане... и е готов.
Може да се нареже на шайби и в буркан, като се залее с олио - олиото го отпуска и омеква... въпрос на вкус  chef

# 16
  • Мнения: 13 191
Поръсвам го със сол, черен пипер, лимонов сок. Мятам го в тавата върху  нарязан лук и моркови, малко бяло вино и го забравям. Много ми е вкусен.

# 17
  • Мнения: 327
Голямо благодарско Hugна всички!

# 18
  • Мнения: 573
Моята свекърва го приготвя много вкусен.
Нарязан на порции паламуд, леко осолен го намазва с доматено пюре, слага го в тава и наоколо слага дафинов лист, лимон нарязан на парчета, дръжки от магданоз, лук на парчета. Без допълнителна вода и мазнина го пече до зачервяване.   chef

# 19
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Паламуд с праз!
2-3 паламуда
3-4 стръка праз
1-2 с.л. доматено пюре
сол
Изчистения паламуд се нарязва на шайби с дебелина 1-1,5 см. нарязва се праза на шайби с дебелина 0,5 см. Всичко се обърква в една тава. Разстила се и се залива с доматеното пюре, вода и сол. Пече се на умерена фурна! Да ви е сладко!  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт