ººº Първомартенска тема на испански мами и мадами ººº

  • 19 513
  • 278
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 135
Здравейте момичета,
да ви се оплача , че съм бясна и трябва ад споделя. та значи отивам на обяд да си взема детето от училище(той е в 3 клас). Излиза той един омърлушен и мълчи. Питам го питам го, чак към вкъщи се разплака и не знае как да ми каже.  Значи днес по рисуване е замествала психоложката. Пратила ги да се измият и моят последен и закъснял с около 1 минута. Изправила го до стената и му казала, че ще го изключат от училище, на мен ще наложат глоба от 500 до 1000 лева и може да го изпратят в затвор за малолетни. И той милия какъвто е кротък и чувствителен като се притеснил само дето не припаднал. В края на часът предупредила всички, че станалото трябва ад си остане между тях и да се усмихнат.
Направо съм бясна и утре ще ходя да говоря с класната и с "психоложката". Просто не знам какво ще става. Колкото и да съм спокоен и разумен човек този път няма да премълча, чак ме боли стомаха от нерви.
Е казах си го, благодаря че ме "изслушахте" и извинявайте, ако съм Ви натоварила с моите неща.

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 14:59 от maria_ilieva

# 16
  • ES
  • Мнения: 2 172
Хайде и в мартенската тема. Този месец е изпъстрен с празници и като живеещи в Испания, и като българи. За мартенички си слагам всяка година. Майка и приятелки от БГ пращат. Аз съм разказвала за един  куриозен случай с брата на мъжа ми. Един от колегите му (латино) го питал това на ръката му връзка от хамон ли било.

Сега да видим дали ще забележат новите ми колеги и как ще коментират мартеничката.

А тая кИлежка нещо продължава май да се заяжда.   newsm61 Днес слизам да взема една стока от алмасена и тя ми я дава и вика - Да я върнеш, после няма да се качвам да я търся. Не ми е за сефте да взимам така стоки за малко, никога не се е налагало друг да ми ги връща, най-малко тя. После работим с колегата, тя идва ми рови в ръцете, търсила си химикала, че й бил подарък от една газолинера (Ко ша ще при нас!?  Angry ), ама ся да види ко прайм. Тъй, че подхвърлянето й,че те са емигранти хич не е било случайно.  Ама тъй е няма хляб без кора.  Confused

Анет, правилно си решила, остави го детенцето на млекце. Пък после се опитай с някое друго пюре - картоф,морков,оризова каша.

Мимии, направо ти завиждам за квартирата. Най-голямото ни перо в бюджета е наема - 2.5 пъти по-голям от вашия.

Вес, дай снимков материал или поне разкажи как си се подстригала. Моята колежка ходила - тинте вехетал, лавар, секар и пейнадо - 48 евро. Вие май всичките бързате да се подстрижете сега, че после да не ви викат мартенски магарета.  smile3534

Валентина, говорим си като познати, защото си споделяме много неща, помагаме си, подкрепяме се за това се чувстваме и много близки. Ти като вземеш да пишеш по-редовно и ти ще си така.Всеки нов е добре дошъл.  smile3525

Карчита,наистина Млечната бг кухня си е голямо предимство. Няма я тук за съжаление.  Rolling Eyes

Мария Илиева, какво говориш! Това учителка ли е или фелтфебел. Ако съм на твое място на другия ден бих искала да се срещна с тази даскалица.  bash

Вивиян, по цвета на линийката ти виждам, че ще си имате момиченце. Не се бой за епидурала, може и да не те боли толкова много и бебка да излезе бързо. Че както се слага в гръбначния стълб тая упойка, опасно си е.

Марица,мисля, че идеализират чужбините тези, които са в БГ. Само там си викат колко сме добре тук и как печелим в евро, все едно ги берем по дърветата. Който е тук достатъчно дълго време, много добре знае цената да е тук.

До скоро!

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 15:58 от gery_to

# 17
  • Мнения: 1 818
Писах,писах...и всичко ми се затри  ooooh!

...и аз като го погледна това човече се разсмивам  ,не само вие  Grinning
Силрай Hug ,успех в тортоправенето!И да ни показваш красотите после  Hug
Рози  Hug ,пудра захар има в Меркадона,в пластмасови кутийки,над обикновената захар...а големи опаковки има на Макро
Вес Hug..и аз така онзи ден на фризьора...докато ми направят кичурите.../ Ето ги моите/....щях да заспя...добре,че по едно време се почна спор политически...че се разсъних... Grinning Честита ти нова прическа!
Мимки Hug ,добре е Давид...бърбори на двата езика,макар,че трудно му се разбира...научи се да се съблича,да се храни самичък...яде всичко в комедора в училище...знае десетина песнички...а вечер ми разказва кой не слушал,кой плакал,кой рисувал с него...Според учителката му Давид е здраво детенце...имал малки проблеми,но тя щяла да ги" изчисти"...май започнах да и вярвам.Успя да научи детето ми на неща с които аз се боря повече от две години  Heart Eyes
Марипоса,да там е кафенцето  Hug
Hug Мария Илиева,бясна съм и аз с теб... #2gunfireТази психоложка ... #2gunfire
Момичета, Hug Hug Hug...Ще взема и аз да се загледам в "Син Тетас"...така го хвалите,че ми стана интересно .

Не ви споменавам всички,но вече нямам сили да пиша...Прегръщам ви и ви целувам!
След малко отивам на родителска среща на малкия...








# 18
  • Мнения: 3 098
Мария,то4но заради такива поркерии си дадох детето в баха.За жалост,тъй 4увствителна е и моята дъщеря,не прили4а на мен в това отношение.
На първо място,успокой се,за да можеш да мислиш трезво.Успокой детето,нека усети,4е си плътно зад гърба му и да разбере,4е не е направил нищо нередно.
Иди при педиатъра му,извади му медицинско(кажи 4е детето е припаднало от нерви и е вдигнало температура).Ако можеш да го направиш още днес,супер.
След това поискай официална среща с директора и кукуто.Не само да ти отделят малко време,ами да говорите за проблема.С нея не се разправяй,бъди спокойна,ина4е тя ще се кефи,4е съня ти не е спокоен.(Ако пък знаеш нещо кофти за ли4ния й живот,удари я там,ама насаме.) И там ве4е говори пред тях каквото се е слу4ило.
Иди в полицията(в момента нашите полицаи работят много добре в то4но тази ниша) и подай жалба за тормоз.Щом го е направила и пред цял клас,още по_добре.Могат да ти изадят и забрана за нея,т.е.ако още веднъж си позволи да му говори за ТВУ(сигурно тя там е израстнала,за да е такъв престъпник),за глоби и да му съсипва психиката,първата глоба за нея е 500 лв.,втората 1000 лв.,а накрая може да полежи и тя в ареста и да си помисли по въпроса за белените краставици.

# 19
  • Мнения: 3 098
Геритооо,много Йовтинко при вас,бре!!! Shocked
Аз само за миене,ампулка,подстригване и сушене,плащам 30,32,33?,зависи коя от трите е на смяна.Фризьорките ми,де,те са три.
А за колежката игнор,да не ти пука,има и такива хора,просто не ги забелязвай.

# 20
  • Мнения: 789
Божееееее,Мария Илиева ,що за психолог е това,да ти травмира така детето?!Не мога да го възприема това! Ти наистина,първо се успокой,макар,че отстрани е лесно да се дават съвети.Не знам аз как бих постъпила.Каквато съм сприхава,сигурно бих се върнала от средата на пътя да си "поговорим" с госпожа-психоложката и директорката.Милото момче....Как е сега?Ти успя ли да го успокоиш?

Тони , толкова партакеши имам да събирам и разпределям,че от обяд не съм се спирала.Иначе мислим в понеделник вече да сме се установили там.Но за сега пренасяме най-обемните неща.И дрехи,които не обличаме този сезон.Оставям неща,които ще използваме до понеделник.Абе зорът беше да започна от някъде.
Ти за апетитът от цигароспирането не се притеснявай,той е временно.После ще се нормализират нещата.

Гери , наемът е за завиждане,наистина,но докато постегна обстановката,ще ми се увиди.Позанемарено е в интерес на истината.Новичко е всичко откъм електро- и домакински уреди,но си е занемарено останалото.Ще има почистване.. Rolling Eyes

Вес , хайде да те видим де! Wink

Габи , каква гъста и хубава ти е косатаааа....Моята си е перушина Crazy


Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 17:25 от Mimiii

# 21
  • Мнения: 135
Mimiii, поуспокоих го.  И аз не  го възприемам, при положение че тази жена не познава децата-просто замества! При положение, че синът ми никога не е имал проблеми с дисциплината и е сред най-добрите ученици в класа! При положение, че на мен ми отне 2 години за да му внуша, че е умен и способен. Абе нямам думи. Не знам какво точно ще направя, но няма да оставя нещата просто да се разминат. Всеки трябва да поема отговорност за действията си.

# 22
  • Мнения: 64
Мария Илиева, ако бях на твое място, щях да я размажа тая "психоложка" на място! Що за чудовищно поведение?! Най-вероятно детето с нищо не я е провокирало. Просто има хора, които мълчат пред по-силните, а после си избират "жертви" сред по-слабите и беззащитните - в случая - твоето момченце. Аз самата си спомням за такива "другарки" и "госпожи"- садистки в детската градина и училище... На такива трябва незабавно да им се отнеме педагогическата правоспособност!!!

# 23
  • Мнения: 773
Мария Илиева просто има хора, които не разбират колко раними са децата, особено по- чувствителните.
Какви са тези заплахи, а после да си остане между нас, явно си е дала сметка какво точно е казала.
gaby_s днес направих твоя хляб за начинаещи, доста сполучливо се получи, въпреки че нямам машина
за хляб. Мъжът ми много го хареса.


http://ladylaura.dir.bg/_files/t5_3717591.jpg

Максимално допустим размер на изображение, публикувано в мнение:
ширина - до 470 пиксела
височина - до 600 пиксела

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 17:43 от Дивиана

# 24
  • Мнения: 789
Maria Ilieva , признавам си без бой,че откакто родих съм много по-сантиментална от преди,и без да преувеличавам,като си помисля как биха могли да се отразят тези заплахи на детето ти,и ми се плаче.Може би и защото си представям,че може да се случи и с моето момченце.Но е ужасно!Права си - трябва да поеме отговорност за действията си,защото тази жена няма място в педагогическите среди.Дано наистина се е успокоило момченцето ти,но не знам какво отражение могат да имат в/у него подобни заплахи.

Лейди Лаура, Hug,поздравления за хляба!И аз съм в "клуба".Меся вече повече от година и половина почти през ден.Но не правя голяма пита,а тип "Слънце"- на малки питки.По-удобно е после като хапваме.

# 25
  • Мнения: 1 461
Марица права си , и в Испания и в България си има свойте плюсове и минуси, просто казвам какво си мислих преди да дойда, и че е било много грешно мислене от моя страна.
Лейди Лаура хляба изглежда страхотно   Peace
Мария Илиева тази жена уж с образование бива ли така да говори на децата, че и на хитра се прави да не казвали на никой  #2gunfire
Мимии лудница е с тежи багажи , по бързо да се преместите  Peace
Габи разгледах ти творенията , невероятни са  Peace
 

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 23:00 от kar4ita

# 26
  • Мнения: 259
здравейте и от мен, и аз да се запиша в новата тема, напоследък не ми се пише и само ви 4ета.
maria_ilieva направо останах без думи, на какви хора поверяваме децата си, та нали те трябва да ни помагат във възпитанието, а не да осакатяват деата. Непременно пусни оплакване при директорката.
Mimiii 4естита ви нова квартира, ето 4е ме4тите ти малко по малко се сбадват, позелавам ти все така добре да се развиват нещата при вас. Как е Иви, запо4на ли да ходи на градина
kar4ita права си в България хората си мислят 4е тук е рая, е не е и тук има много недостатъи, но въпреки вси4ко има и много полозителни страни. Понезе не съм писла отдавна 4естити ти прохоздане на Мая.
 lady laura страхотно изглежда питката, аз не съм много по тази 4аст, но не съм и опитвала.
Марица как мина рожденният ден на Ани, пусни снимки да я видим.
gaby_s много добре са се полу4или ки4урите ти, на мен ми се иска да си направя 4ервени ки4ури, но ми е много тамна косата и по4ти не ми хваща боя.
ANETT 4естити ти 5 месеца, все така да ти е хубав и послушен като до сега, и да запо4не скоро да папка. Малеееееееее той от малък проявява характер, какво ще е като порасне  Flutter
gery_to не й обращай внимание на тази колежка, както разбирам тя работи на по долно ниво от теб и сигурно завижда, но то навсякъде го има това. Аз о4аквах да запо4нат испанците да изпитват неприязан към 4ужденците с увели4аването на безработицата, но не е 4ак така. Аз винаги съм казвала 4е испанците са по толерантни от нас българите. Но всяко стадо си има и 4ерна овца.
Валентина добре дошла при нас, аз моята коли4ка я дадох преди няколко месеца, 4е ми писна да събира пепел. Ако не намериш кой да ти даде можеш да попиташ някоя комшийка испанка, те са доста усложливи или пък ако мъжа ти работи и е някоя малка фирма обикновенно шефовете правят подарък, поне при нас е така, и може да им каже 4е си нямате коли4ка. А другият варянт потарсете в Карефура, там можете да намерите нещо по икономи4но.
tonita12 да ни по4ерпиш, виртуално, като направиш еклерите, и на мен са ми се прияли, но моми4етата ме заразиха и сега съм на диета.
Ами май за сега не се сещам за нищо друго, ако съм пропуснала някой да извинява.
А нашите снимки от рожденният ден ще ги пусна друг път защото още не съм ги ка4ила.
Лека нощт.


# 27
  • Мнения: 1 271
Добър вечер на всички.

Вес, Габи, благодаря за похвалите   bouquet Ще покажа, "творенията", обаче в събота.

Малия Илиева, момичетата са ти казали вече.Аз те подкрепям изцяло, на твое място сигурно щях да вдигна още същия ден училищетето на главата си, но ти добре си направила, сега с техните камъни по тяхната глава.Успех, стискам палци дано да успееш да ги поставиш всички на мястото им  #2gunfire #Cussing out

kar4ita , нормално е когато си от другата страна да мислиш по един начин и когато пристигнеш тук, виждаш нещата коренно различно.Не се притеснявай.  Simple Smile

Мимиии, успешно преместване, много се зарадвах когато прочетох, че вече сте в преход  Hug Сами си е най-добре. А, да те попитам правилно ли прочетох-наема ви е 200 евро?  Shocked Много малко, ако е така...Аз бих живяла цял живот под наем при такива пари.

lady laura , много ти е готин хляба, много прилича на един от видовете, които опитвахме в Бг.

gery_to , слагай всичко под "ножа".Няма смисъл да хабиш нерви с такива... tantrum - истерясали.Пази си нервите, щото тоя готин младеж като поотрасне още малко и ще иска и той от тях  Grinning

tonita12 , ако ви омръзнат все пак еклерите, можеш да смениш на толумбички(за малко, щото са много калорични), разликата е в това, че тестото не го печеш, ами го шприцоваш направо в сгорещено олио и след това го заливаш със захарен сироп.

Рали, извинявай, че още не съм ти пуснала рецептата за баклавата, ще гледам тия дни да ти я пиша.Още веднъж извинявай, обаче ми се струпа много работа изведнъж...

Рози, освен в Меркадона, пудра захар има и в ЕКонсум, пак в същите опаковки(пластмасови цилиндрични бяло- оранжеви).

Вес и аз се нареждам на опашката за снимки с новата прическа.  coolcool

Ех, много писах пак.Хайде ще ви оставям, че късно стана.Лека нощ на всички  newsm46

# 28
  • Мнения: 210
Здравейте испански мамчета,пише ви една мама от Канада.Ами незнам как да започна точно, в Канада сме от 2,5 год и доста ни е налегнала носталгията.Не сме си ходили в Бг все още а и не се очетрата  това да стане скоро/може би след 1 год. живот и здраве/.Много сме далече а това както се досещате е свързано и с доста пари за да се приберем всичките до Бг.С две  малки деца сме момиченце на 3г. и бебче на почти 6 м.Самолетните билети са доста скъпи,а и като сложиш и подаръци и пари за Бг,това че наема и всичите ти сметки си вървят,а и 1 месец/то за по малко не си заслужава да се прибираш/ няма да си на работа а само ще харчиш,става оле мале #Crazy направо не ми се говори за какви пари иде реч.Пребиране на 3-4 год. нещо не ни харесва като вариант. Rolling Eyes
 Затова се змисляме с мъжът ми да се приместим някъде в Европа и по точно Испания имаме доста приятели там.Затова искам да разбера колкото се може повече за Испания,за живота там.За работа мъжът ми ще има къде да започне той е шофьор на камион.Но и други неща ме интересуват като например как стои въпроса с детските градини,скъпи ли са има ли напр. държавни или са само частни.Детски има ли/колко горе-долу/?Здравеопазването безплатно ли е ? Ако имаме и канадко гражданство това предимство ли ще е?
 Може би ще се насочим към Мадрид какви са наемите на 2 апр. с договор или без се наемат? Как се плаща отначало 2 наема ли и дали всичо е включено вътре като-ток,топла вода или се плаща отделно.Ей такива неща ме интересуват, ще изниканат и още въпроси,но засега тези са достатъчно като начало.
 Ще бъда много благодарна на тези които решат да ми отговорят. bouquet

# 29
  • Мнения: 26
Здравейте момичета!
 kivito smile3523,аз мога да ти помогна само в информацията за наемите и детските градини в Мадрид.Като наемаш апартамент искат ти един наем предплата и една сумичка в банка(напр. за 6 месеца напред наемът ,казва се aval bancario.тази сума нито ти ,нито хазяина може да я тегли).Наемите са от 750 до 1000...ev.(евентуално може да се намери и без aval bancario,no trudno)
ето ти и страница http://www.segundamano.es/li?q=&ca=28_s&c=58&x=1& … &se=&st=u
не влиза в наемът разходите!
за детските градини има държавни и частни.частните започват с цена от 350......450...
за държавни трябва да се чака,ако детето е над 3 год. е по/лесно.

Общи условия

Активация на акаунт