Отговори
# 15
  • Мнения: 3 521
В парка, където ходим най-често с дъщеря ми има 4 Леони-та. Leohnie, Leonie, Lyonie, Leonieh - имам чувството, че това име ми порасна на ушите през последните 2 години. Rolling Eyes Емитата също са бая.
От мъжките имена - Макс и Леон(пак с милиони интерпретации и включвания на букви, които не се произнасят, но утежняват правописа) определено държат първенството.
Не чак толкова популярно през последните 5 години, но типично за Франкен, доста често срещано, мъжко име е Килиан - с ударение на първото "и".

п.п. За Германия говоря, по-специално северо-западната част на Байерн.

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 15:23 от surfline

# 16
  • Мнения: 2 907
О, Килиан е много модно и във Франция. То е с келтски, пардон - бретански произход.
На мен изобщо не ми харесва, все за бирата Killian's се сещам.

# 17
  • Мнения: 6 390
http://german.about.com/library/blname_top10.htm
по случайност намерих топ имената за Германия за последните 10хгодини... много имената с Л...

Иначе да попитам особено европейките, забелязали ли сте някакви отрицателни коментари по отношение а еврейските имена?
Тук по възрастните направо лошо гледат на малки Сари та например, онзи ден говорих с една близка, тя германка но е женена за бг, изброявам имената дето ми харесват, между тях и Сара, и тя... ауууу недей да даваш еврейско име, много лошо newsm78 това беше всъщност първата млада която ми го каза, ама се чудя дали щото е германка не е предубедена относно еврейските имена... разбирате какво искам да кажа... та има ли нещо такова около вас? При това СараХ е еврейското име... нали така...
Като гледам Сара не е излизала от топ тена за тия 10х години в Германия Thinking

# 18
  • Мнения: 3 932
http://german.about.com/library/blname_top10.htm
Иначе да попитам особено европейките, забелязали ли сте някакви отрицателни коментари по отношение а еврейските имена?
Тук по възрастните направо лошо гледат на малки Сари та например, онзи ден говорих с една близка, тя германка но е женена за бг, изброявам имената дето ми харесват, между тях и Сара, и тя... ауууу недей да даваш еврейско име, много лошо newsm78 това беше всъщност първата млада която ми го каза, ама се чудя дали щото е германка не е предубедена относно еврейските имена... разбирате какво искам да кажа... та има ли нещо такова около вас? При това СараХ е еврейското име... нали така...
Като гледам Сара не е излизала от топ тена за тия 10х години в Германия Thinking

Тук познавам една Сара, ама тя е дете на смесен брак между индийка и мароканец... Wink

Иначе местните не съм забелязала да имат предубеждениое спрямо произхода на имената...

# 19
  • Мнения: 6 390
Абе то уж в старата генерация има някакво предубеждение, ама 7117 чехкинки има с името Сара според една статистика
http://krestni-jmena.cz/seznam/?filts=2&
всъщност то повечето известни международни имена имам чуството че са еврейски...
http://www.babynameworld.com/hebrew-girl-p-4.asp
Марие, Хана, Анна, Адам, Давид и тн и тн.... ама важното е май приказка да става сред хората че това не е хубаво, онова не е хубаво Crazy  Wink

# 20
  • Мнения: 2 379
В Италия много от мъжете се зоват:

Джузепе, Марко, Карло, Лука, Симоне, Франческо, Алесандро, Масимо, Андреа, Фабиано, Луиджи, Клаудио, Джани, Пиетро, Паоло ...
+ около един милион комбинации като:
Пиерпаоло, Пиерлуиджи, Джанкарло, Джанлуиджи, Джанлука, ... Пиерсилвио Mr. Green (на Силвио Берлускони синът) ... и т.н., и т.н. Комбинациите са наистина безкрайни!

Жените:

Франческа, Èлена, Анна, Джана, Лаура, Клаудия, Федерика, Стефàния, Джулия, Карла, Мария, Катерина, Силвана, Лиза, Симона, Мартина, Виттория ...
При жените има по-малко комбинирани имена, отколкото при мъжете, но все пак често се срещат Аннамария и Аннализа.

# 21
  • Мнения: 1 593
RANK     MALE     FEMALE
1    AIDAN    AVA
2    BRADEN    ABIGAIL
3    KADEN    CAILYN
4    ETHAN    MADELINE
5    CALEB    ISABELLA
6    NOAH    EMMA
7    JADEN    CAITLYN
8    CONNOR    OLIVIA
9    LANDON    CHLOE
10    JACOB    BRIANNA

това по официални данни за САЩ

иначе субективното ми мнение е, че всеки втори се казва Майк.

# 22
  • Мнения: 5 713
В Гърция като цяло най-често срещани мъжки имена са: Янис (Йоанис), Йоргос (Георгиос), Костас (Константинос).
И Панайотис също.

# 23
  • Мнения: 2 379
1    AIDAN    
2    BRADEN
3    KADEN    
4    ......
7    JADEN    
Определено си падат по " -ейдън". Crazy

# 24
  • Мнения: 1 909
Jenna, наистина ли това са най-популярните имена в Щатите?! Кажи субективно, така ли си наричат познатите ти децата - много странни ми се виждат. Но може пък да е някаква последна мода?

# 25
  • Мнения: 1 593
да, това е според официалната статистика за 2007ма (което значи, че е за всички, родени през 2007ма  Grinning)

може би трябва да огледам за 1980та примерно... момент

1   Michael    Jennifer
2   Christopher    Amanda
3   Jason    Jessica
4   David    Melissa
5   James    Sarah
6   Matthew    Heather
7   Joshua    Nicole
8   John    Amy
9   Robert    Elizabeth
10   Joseph    Michelle

това обяснява "майк" синдрома от предния ми пост

всъщност eto http://www.socialsecurity.gov/cgi-bin/popularnames.cgi

# 26
  • Мнения: 312
Често сещани женски имена: Маря, Таря, Айно,Ханна
Често срещани мъжки имена: Анти,Мика, Микко,Маркку, Петри,Петери,Перти

Като цяло всеобща е практиката тук хората да се кръщават на елементи от природата, като Вятър, Земя и т.н.

# 27
  • Мнения: 1 488
За Англия:
Дейвид, Майк, Стивън, Саймън
Карол, Ейми, Джанет, Аманда
това при възрастните, за децата незнам


# 28
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Ами тя Вес така хубаво ги е написала ,4е аз май няма какво да допьлня.Определено ХОсе няма конкуренция ,в моята фирма имаме 6 мьже и 4 от тях са Хосе неЩо си.....ХОсе_Мария,Мария _ХОсе,Хосе_ЛУис и последният горкият той е само Хосе Laughing

# 29
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Според официалната статистика в Канада като цяло най-предпочитани имена са:
Ема, Емили, Сара, Оливия, Мадисън
Матю, Джейкъб, Итън, Алексанър, Нейтън
Тук има данни и по провинции.

Общи условия

Активация на акаунт