Деликатна ситуация...

  • 2 986
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
МИ аз бих "превъзпитала" майката  Wink  т.е. отивам и й правя забележка що не си вдигне д...-то да си гледа детето - ама това с много топлота, чар и английска учтиввост  Wink  белким се  Embarassed

# 16
  • Мнения: 3 164
Цитат на: catnadeen
МИ аз бих "превъзпитала" майката  Wink  т.е. отивам и й правя забележка що не си вдигне д...-то да си гледа детето - ама това с много топлота, чар и английска учтиввост  Wink  белким се  Embarassed

 И аз така-но без много -много да й цепя евала,щото така ми е кипнало като я гледам че седи и не реагира.

# 17
Аз отнова да се оплача - вчера видях същото дете за което писах по-горе. Направо изпаднах в дива ярост.... #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire
този път беше с баба си, минавайки покрай него аз не го забелязах защото търсехме една друга мама... В този момент мочето вдигна ръка и с всичката сила на която е способно удари дъщеря ми с юмрук по главата.... Не ми се ще да се впускам в подроности относно скандала койтои се развихри... Бабата я хвана срам и на бързо прибра детето. След това се появи и майката - вдига ми скандал защо съм се карала и викала, а какво да правя да оставя сина и да пребие дъщеря ми.... #Cussing out  
Та опитах и с добро и с лошо... майката просто каза,че изглежда нашето дете не е симпатично на нейното... можете ли да си представите?????????????????? #Shocked  #Crazy  #Sniper  #Sniper ако стане още едно такова произшествие съм се заканила да подавам жалби срещу безотговорното пшоведение на майката.... не и било симпатично.... ужас!!!!!!!!!!

# 18
  • Мнения: 824
Ами другия път като я видиш и кажи ,4е и тя не ти е симпати4на но не я удряш.Въпреки ,4е заслужава. #2gunfire

# 19
  • Мнения: 1 383
Не съм съгласна че не трябва да се прави забележка на чуждо дете. Не става въпрос за каране , а за учтива забележка. Колко случаи сме имали когато майката не само че не се намесва, ами дори се спотайва някъде по масите! А децата често възприемат с по-голям респект от чужди хора, отколкото от родителите си.

# 20
Ако отидеш през ноща в квартал с лоша слава и ти се случи нещо неприятно, кой ще е виновен?
Така и сега - веднъж вече имате неприятна случка с това дете, и ти вместо да си пазиш детето, като го избегнеш това дете, си разчитала на неговата баба да ти го пази.
Ми няма да ти го пази, щом ти не си го пазиш!
В такава ситуация аз бих обвинила себе си, а не някой друг.
Тя бабата едва ли знае че вчера внучето й е налетяло на твоето, за разлика от теб!

Честно, не ви разбирам - някой ви тормози децата, а вие продължавате да контактувате или позволявате контакт с насилниците, ами ако вземат та им извадят око?!

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
Има майки, които в подобни ситуации се държат като истински свини с извинение. Честно казано съм потресена /все още/ от нещо, което видях в събота....
С приятелки и децата им бяхме на детската площадка. Не видях началото на драмата, а само как една майка заши мощен шамар на ЧУЖДО ДЕТЕ, защото то било тормозило нейното. #Shocked  Децата бяха около 2 - 2,5 г.!!! Не по малко грозно беше и продължението - двете майки с приятелките си започнаха да си крещят и да налитат на бой. Тази, която беше ударила шамара, поне се беше сетила да си гушне детето, но другото, удареното, седеше в страни и изглеждаше много объркано.... Беше много гадно и грозно и то пред децата /не само техните, а и чеждите/.  Как после до обясняваме на децата да не се карат и бият, като това което виждат около тях е в пълно противоречие. От къде тази злоба и омраза у възрастните напоследък....

# 22
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Лекси
Има майки, които в подобни ситуации се държат като истински свини с извинение. Честно казано съм потресена /все още/ от нещо, което видях в събота....
С приятелки и децата им бяхме на детската площадка. Не видях началото на драмата, а само как една майка заши мощен шамар на ЧУЖДО ДЕТЕ, защото то било тормозило нейното. #Shocked  Децата бяха около 2 - 2,5 г.!!! Не по малко грозно беше и продължението - двете майки с приятелките си започнаха да си крещят и да налитат на бой. Тази, която беше ударила шамара, поне се беше сетила да си гушне детето, но другото, удареното, седеше в страни и изглеждаше много объркано.... Беше много гадно и грозно и то пред децата /не само техните, а и чеждите/.  Как после до обясняваме на децата да не се карат и бият, като това което виждат около тях е в пълно противоречие. От къде тази злоба и омраза у възрастните напоследък....


Ти ме уби! Поне набиха ли се? Laughing

На мен пък ми се наложи да спасявам едно хлапе от баща му. Щото беше много сладко и много малко, около 18 месеца според мен. И което не знаеше какво да прави с лопатката в пясъчника та я размяташе и сипеше пясък по главата и лицето на Сиси. Баща му му опука задника, то рева...след малко пак обаче. Айде пак бой, този път по бузите...Помолих го да не го бие, защото малкия вече ни примаше ни предаваше...клекнах до Сиси и добре, че тя беше в добро настроение та е съгласи да е 'кака' и да му покаже как се правят формички...поровихме малко заедно и ги оставих. Дребчо повече не хвърля пясък...въпреки, че Сиси го загърби набързо, защото не можел да говори и бил бебе:-)))) ама то си се заигра само.
Бе има ги всякакви, докато можем ще ги пазим.

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
не се сбиха, но подскачаха като петли една срещу друга, а приятилките им ги дърпаха назад Grinning
Това, което ме стресна беше, че "онази" удари детето по лицето и то доста силна. Аз също пердаша дъщеря си понякога Embarassed , но по стандартното място - дупето, рядко по ръцете. Тая можеше направо да му направи нещо на детето.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Цитат на: Лекси
не се сбиха, но подскачаха като петли една срещу друга, а приятилките им ги дърпаха назад Grinning
Това, което ме стресна беше, че "онази" удари детето по лицето и то доста силна. Аз също пердаша дъщеря си понякога Embarassed , но по стандартното място - дупето, рядко по ръцете. Тая можеше направо да му направи нещо на детето.


Бе ни дупе ни лице на чуждите деца са за бой...няма такъв филм!  Imp била си е за бой тази побойничка, жалко, че другата не е успяла да я шамароса...сериозно!  Rolling Eyes

# 25
  • София
  • Мнения: 7 242
Да, абсолютно недопустимо е да удариш чуждо дете /да му викаш също/. Ама и тая на удареното дете първо да го гушне пък тогава да "влиза в бой". То милото седеше на 2-3 м и не можеше да проумее от къде му е дошъл шамара и защо мама крещи. Е, то и аз сигурно бих постъпила така, но все пак най-важното е детето, как ще се почувства то и какво ще разбере от цялата дъндания.

# 26
Цитат на: pg220899
Ако отидеш през ноща в квартал с лоша слава и ти се случи нещо неприятно, кой ще е виновен?
Така и сега - веднъж вече имате неприятна случка с това дете, и ти вместо да си пазиш детето, като го избегнеш това дете, си разчитала на неговата баба да ти го пази.
Ми няма да ти го пази, щом ти не си го пазиш!
В такава ситуация аз бих обвинила себе си, а не някой друг.
Тя бабата едва ли знае че вчера внучето й е налетяло на твоето, за разлика от теб!

Честно, не ви разбирам - някой ви тормози децата, а вие продължавате да контактувате или позволявате контакт с насилниците, ами ако вземат та им извадят око?!


мисля, че доста ясно съм написала, че не съм забелязала че детето е същото. Не знам от къде смяташ че правя подобно нещо нарочно. Ако търсиш кого да обиждаш, не е мястото тук.
Постнала съм си мнението и преживяванията не да ми се търси вината или правата, а просто за да споделя.
Моял те просто друг път да четеш по-внимателно и да не бързаш да обвиняваш някого в нещо

Общи условия

Активация на акаунт