Някой да е проследил по-задълбочено сутрешният блок днес по бтв?

  • 13 761
  • 258
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 791
мила mila71

това за духовно болните родители е обидно, но го прескачам

вземи си такова дете вкъщи и след 20 години ще разбереш,
че на него ти не си му помогнала изобщо,
но си оскатила духовно собственото си дете

жалостта и толерантността са хубави и правилни,
но не и ако са за  сметка на други...............

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 171
а случайно някой от вас да е ходил в такъв дом или подобен на него?
...

работих като доброволка за една църква
тези деца не са добри или лоши
и не случайно са наречени "ненормални"
и наистина няма да знаете какво да обясните на вашите деца, защото това, което виждат от прозореца намя как да се обясни
и след време ще установите че това е най-силният им спомен от детството
едва ли искате това
вярно е че положението е ужасно,
но наистина не знаете за какво става въпрос


Съвсем не случайно някои от нас са ходили Stop.
Ти наистина ли мислиш, че едно дете прави разлика между "тези" и "другите" деца?
И обесни моля те, че съм по-простичка защо именно са наречени "ненормални" и кой решава кое е нормално и кое не  Praynig.

# 77
  • Мнения: 160
Добре де, в развитите страни хората с физически и психически проблеми не са "скрити" или изолирани. Ходят на работа доколкото им позволяват възможностите, на почивка возят се в градският транспорт( който е пригоден за това разбира се ) обаче хората не роптаят срещу това. Те как са го постигнали това? Има специална насърчителна политика от страна на правителството да наемеш на работа човек с проблеми или да се грижиш за такъв.

 Обаче най-важното е да се отбележи колко са "тъпи" тези нации, как видиш ли нямали висока обща култура и не знаели къде е БГ или Зимбабве. А ние се бием в гърдите как сме най-умни и надарени  Thinking

# 78
  • София
  • Мнения: 1 783
Съвсем не случайно някои от нас са ходили Stop.
Ти наистина ли мислиш, че едно дете прави разлика между "тези" и "другите" деца?
И обесни моля те, че съм по-простичка защо именно са наречени "ненормални" и кой решава кое е нормално и кое не  Praynig.
Аз мога да кажа 100% процента, че не правят. Цяло лято си играха с едно дете в парка с ДЦП. Нито един път не са ми задали въпрос от рода на "Защо е такова". Дядо им е с куц крак, имам една сляпа леля и една с недоразвита ръка. Те не отдават такова значение на недъзите, каквото ние. Просто ги приемат.
Преди 2 години бяхме на почивка и там имаше  една много мила жена с трахеостома, синът ми /тогава на 4 години/ много се привърза към нея, въпреки че тя почти не издаваше глас, се забавляваха чудесно.

# 79
  • Мнения: 160
Гледайте Милен Цветков сега

# 80
  • Мнения: 139
На мен също би ми било трудно да живея срещу такъв дом. И нямам нужда да се оправдавам с това какво ще обясня на децата си. Смятам, че няма човек, който да не трепва от такава гледка. Нямам предвид красива / грозна гледка. Говоря за мисълта за това, което е сполетяло тези деца, колко труден е живота им.  Съгласна съм, че има такива деца, че никой не е застрахован, че те не бива да се крият. Също така съм съгласна и че смъртта е нещо естествено и е част от нашия живот. Но въпреки това не бих понесла да живея до гробищен парк. Някак си концентрацията би ми дошла в повече от това, което мога да понеса.  И ние имаме познати семейства с по-специални деца. И нямам проблем с това да ги виждам и да ни идват на гости. Не ограничавам и контактите на детето си с тях. Нито му вменявам каквото и да е.

По вашите критерии съм тесногръда, с душевна инвалидност и не знам си още каква. Аз пък смятам, че съм достатъчно чувствителна, за да не мога да понеса да живея на улица с толкова мъка. Само не започвайте да ме съжалявате или да съжалявате детето ми. Ако всички бяха наистина толкова толерантни и загрижени, колкото се изкарват на думи, такива домове нямаше да съществуват в този им вид.

Да, на думи е много лесно. Аз също не бих понесла гледката. От увреждане до увреждане има разлика. Когато работех като преподавател имаше по-различни деца - помагах по всякакъв начин да бъдат в контакт с останалите хлапета. Обяснявах. До голяма степен се получаваше. Децата трябва да се научат, че има и различни и това просто се случва.
Но при децата от Могилино не става дума просто за различие, и аз не бих могла да го понеса, защото знам, че няма начин да се помогне. Едно "нормално" дете също би се шокирало не толкова от гледката, а от страданието.

# 81
  • Мнения: 2 070
Едно от фрапиращите неща, които се казаха сутринта в Канал 1, беше за това, че такива деца се зачеват в пияно състояние и са доказателство за падението на нашето общество, деградацията или нещо подобно. Някаква лелка го каза това. А младата жена беше също толкова неадекватна с това за чистия въздух, звучеше нелепо желанието да пратиш увредените деца на чист въздух, а да гледаш своите в центъра на мръсен. Смешно беше. Също така тя каза, че би абортирала, ако знаела, че носи такова дете.
Това за писъците посто не ми се коментира и за страданието - щяло да им се отрази като гледат това страдание на децата ежедневно. Искат да ги пратят на киломтър и полвина от населеното място, за да не са в центъра, където се провеждали празници така нататък. Онова с училището го изсмукаха от пръстите си накрая.

# 82
  • София
  • Мнения: 958
nataliika - има хора, които взимат такива деца и не осакатяват никого. Това са хора с широки сърца и аз им се възхищавам. Духовно болен - нямам предвид психично болен, а човек, който е далеч от Бог, от милостта, човек, който приема само това, което удовлетворява своите му потребности и всичко, което ще му докара притеснение да бъде далеч, далеч.........


Преди майчинството работех във фондация, която обгрижва лица с увреждания. Посещавахме дома в Долно драглище....Когато показвах снимки от арт дейностите на сина ми и говорех с умиление за едни млади момчета, които бяха на количка, с разкривени телца, но будни очи той се променяше........слушаше с интерес и искаше да дойде с мен.

Ако искаш да осакатиш някого вмени му страхове от болни хора, предразсъдъци и затвори сърцето му за чуждото страдание. По-голямо осакатяване няма.

Само не разбирам ако тези деца имат права, колкото и аз, защо ще питат някого дали да живеят до тях? Ако аз реша да се заселя там трябва ли да питам някого...

Ами аз пък не искам провинцията в София , например............

Нещо не е наред.......

# 83
  • Мнения: 269
Срамно и обезсърчаващо е това!
Най-тъжното е, че същите тези загрижени за душевния комфорт на децата си родители, ще отгледат хора, осакатени като тях - духовно!
От какво точно ги е страх? Да не прихванат от нещастието на тези дечица или.. Не разбирам!

# 84
  • Мнения: 51
В момента в "Часът на Милен Цветков" коментират темата.
Акъла не ми го побира как може такова нещо?!?!
Безобразие!!!

# 85
  • Мнения: 3 405
Децата не правят разлика, родителите я насаждат.
Изобщо да не вадят такива "доводи".

# 86
  • Мнения: 1 072
Цял ден си мисля, как щях да се чувствам, ако точно до нас построят въпросните къщички. От първо започнах да разбирам протестиращите русенци. Сигурно ще е ужасяващо, най-вече в началото, когато чуят воя през нощта. Ще потрепват при вида им.

Но като се замисли човек още по-издълбоко. С какво човек не е привикнал. Възможно е дори децата да им станат близки. Всичко зависи от нагласата. Не искам да съм човекът отказал покрив на тези деца. Не мога да се изтъпаня и да декларирам - Не ги искам. Още повече не мога да лицемернича и да се крия зад доводи от сорта на "Как да обясня" или "Въздухът не е достатъчно чист". Ако го направя, никога повече няма да се уважавам. И ще се имам за бездушен човек. Та след мислене и премисляне, отново дойдох на първоначалното си мнение. Правят го от малодушие.

# 87
  • Мнения: 118
Нямах сили да изчета всичко ! Не е за вярване , че хората са изпростели толкова . Склонен съм да мисля , че нормално мислещите  или по - скоро мислещите между нас са приятно изключение .
 

# 88
  • Мнения: 5 370
Цял ден си мисля, как щях да се чувствам, ако точно до нас построят въпросните къщички. От първо започнах да разбирам протестиращите русенци. Сигурно ще е ужасяващо, най-вече в началото, когато чуят воя през нощта. Ще потрепват при вида им.

Ей от тук трябваше да се почне, а не от тотално плюене, срамене, заклеймяване и так далее.
КАжете ми-кога някой и някъде ни е учил на толерантност към 'различните"? За България говоря конкретно!!!!
Имате ли представа какво значат 45 години промивка на мозъка?
Че то по комунизма не можеше да родиш, ако не си омъжена, в домове специални са ги пращали-а камо ли пред очите на хората свободно да живеят ДРУГИ, различни хора.

Отговорете ми на горния въпрос и тогава пак продължете да плюете .

# 89
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Е, хайде сега...чак пък вой през нощта.

Ако къщичките са в нормална среда, на възпитателите ще им е доста по-трудно да не си гледат работата.
Децата, ако са добре обгрижени, с подходяща терапия и разходки няма да вдигат повече шум от нормална детска градина.

Страшни били.
Как пък никой не се плаши от Азис?

За мен, голямата грешка е, че никой не е проучил настроенията в квартала и не се е постарал да подготви и образова съседите.

Общи условия

Активация на акаунт