контрацепция при мъжете....

  • 3 361
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
Цитат на: hedra
Ама женската вазектомия е необратима!
Ние наскоро с моя мъж имахме спор по въпроса - говорехме за това ако вземе случайно да стане трето,какво ще правим - и той човека отсече - аборт!От което аз,естествено,се намусих яко и го питах той защо не си направи вазектомия,че да няма такава опасност - и той веднага - няма начин,да ме оперират!Е викам значи тебе няма начин да те оперират,а мене кучета ме яли - могат да ми бърникат и стържат из вътрешностите!А-ма-ха  Crossing Arms
Та не ги жалете чак толкоз тези татковци - нали не се тъпчат те с хормони,не правят аборти,не им завират остри пластмасички в матката и т.н.Нещо бая лековато си гледаме жените на себе си - ние можем да ги правим всичките тези неща,а те за едната - при това обратима! - вазектомия ша припадат вече!
Всичкото,което написах обаче не важи за съвестните уставни татковци,които ползват презервативи (между другото и нашия е от тях Simple Smile ).За тях - само много секс и радости Mr. Green

 #Milti Напълно съм съгласна. Нашият татко  не обича презервативите много, ама  предпочитам без секс  пред  необяснимия страх, който изпитвам от нова бременност и раждане:)Едно дете ми е предостатъчно:)Ще си слагам спирала, ама ако може и друг ефикасен начин, що да не го пробваме - като вазектомията например:)

# 16
  • Мнения: 7 186
Защо сте толкова резервирани спрямо тези методи?Аз също не бих го направила,но има хора,които го правят-и мъже и жени,които прилагат тези методи,при положение,че имат определен брой деца и са категорични,че не искат повече.Неведнъж съм била свидетел на секцио но жена,която има 2 или 3 деца и и се вързват тръбите по нейно желание,след като е подписала съответния документ.Ако и двамата партньори го искат и най-вече този,който ще се подлага на интервенцията,не виждам какъв е проблемът,алтернативата след това е ясна на всички.Всеки отговаря сам за действията си.

# 17
  • Мнения: 3 777
Цитат на: Lady Marmalade
Защо сте толкова резервирани спрямо тези методи?Аз също не бих го направила,но има хора,които го правят-и мъже и жени,които прилагат тези методи,при положение,че имат определен брой деца и са категорични,че не искат повече.Неведнъж съм била свидетел на секцио но жена,която има 2 или 3 деца и и се вързват тръбите по нейно желание,след като е подписала съответния документ.Ако и двамата партньори го искат и най-вече този,който ще се подлага на интервенцията,не виждам какъв е проблемът,алтернативата след това е ясна на всички.Всеки отговаря сам за действията си.


Не съм резервирана. Мислех след второто, понеже съм секцио да прекъсна моето.
Тогава мъжът ми ме накара да прочета до какви последствия ще доведе това за организма ми. Това си като ранен климакс, хормони и т.н.
Все пак природата е сметнала докога е необходимо да се произвеждат яйцеклетки и т.н.
По разтърсих се, поговорих с лекари и засега се отказвам.

Който иска нека да пробва, аз ще пробвам с пластирите.

# 18
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Slunce
След като не искаш деца, защо не прекъснеш твоите тръби? Thinking

вазектомията обаче не е толкова проблематична zа мъжете, както операцията zа жените...

Тук доста мъже го правят, когато семейството реши, че не иска да има повече деца. Освен това при мъжа има въzможност zа ревазектомия, докато при жената не.

# 19
  • Мнения: 2 755
Цитат на: Lady Marmalade
...Аз също не бих го направила,но има хора,които го правят-и мъже и жени,които прилагат тези методи,при положение,че имат определен брой деца и са категорични,че не искат повече...

Знаеш ли, в този живот може всичко да се случи и да дойде момент в който, поради една или друга причина, тези хора да искат да имат дете отново. Знае ли човек в каква ситуация ще попадне след време?  Thinking

# 20
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: Slunce

Тогава мъжът ми ме накара да прочета до какви последствия ще доведе това за организма ми. Това си като ранен климакс, хормони и т.н.
Все пак природата е сметнала докога е необходимо да се произвеждат яйцеклетки и т.н.
По разтърсих се, поговорих с лекари и засега се отказвам.

Защо да е климакс, те само прекъсват и връзват тръбите, не отстраняват жлезите, т.е. яйчниците. В такъв случай производството на хормони и яйцеклетки продължава, само дето пътят го няма! Не би следвало да настъпи климакс.
Виж, за либидото не знам, може на психологическа основа наистина да намалее, но от физиологична гледна точка няма никаква причина за това.
Не съм медицинско лице, само разсъждавам... Thinking

Иначе темата е много интересна. Аз още, обаче, преживявам, че направихме операция на котката ни, та какво остава за мъжа ми... Laughing

# 21
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Пардон, нещо се случи с нета и изпратих два пъти едно съобщение. Моля модераторът да го изтрие.

# 22
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Ние сме на презервативи от 15 години и да чукам на дърво аборт не съм правила. Така че не виждам защо да се стига до крайни мерки. Самите интервенции са неприятно преживяване, защо да се подлага някой на такова нещо.

# 23
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
И тук е много популярна. Много мъже се подлагат под ножа и съвсем спокойно си казват после че са с вазектомията. Що ли   Twisted Evil Доста млади мъже вземат това решение, ако решат, че не искат повече деца.
Уж била обратима, обаче знам за един случай, при който мъжът се жени повторно и иска да има бебе с новата съпруга, обаче обратната операция е неуспешна. Така, че не лежете много на тази кълка за ревазектомията.
Снощи пък по ТВто гледах една мама щеше да ражда секцио и искаше да и прекъснат тръбите също. Лекарят разбира се беше длъжен да я попита сигурна ли е в решението си и че било необратимо, да помисли пак. А тя милата вика имала 5 момчета и толкова и се искало момиче, но все не ставало. Този път 6-тото било девойка и тя повече не искала да има деца. Разбираемо нали Wink

# 24
  • Мнения: 919
Не бих поискала подобно нещо от моя мъж.Не бих го и направила със себе си.Твърде крайно ми се струва Neutral Face

# 25
  • Мнения: 500
Цитат на: Шани
Цитат на: Medea
...макар че това е една доста лекичка операциика.


Така ли...?!  Rolling Eyes
Кога се възстанови и за колко време от нея?!

хихихихк Laughing  Laughing  Laughing


Няколко материала с нагледни картинки:
http://www.biberonbg.com/info/antibebe.htm
http://zachatie.org/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=96

И една ШОК - ова
http://www.segabg.com/20062001/p0080007.asp

Споко, учила съм я ....Simple Smile)) Определено не е сложна като операция, но незнам до коло са специали3ирали хирурзите в бг-то 3а този тип интервенция. Все пак процеса е обратим при мъжете, но при жените- не е

# 26
  • София
  • Мнения: 1 546
Ако предложа подобно нещо на мъжът ми Thinking май ще ме прати при психотерапевт..не! Направо той ще ме заведе хихихи Stuck Out Tongue

# 27
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Е все пак идеята трябва да е на мъжът Wink а не на съпругата му. Кой знае какви идей за бъдещето може да има човекът, а да не ги е споделил с половинката  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт