За една болна жена и нейните деца - майката на Пламена!

  • 2 693
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 401
Преди броени минути изпратих това писмо до Антон Хекимян, репорер в бТВ. Моля Ви, ако сред вас има такива, които споделят чувствата ми, нека да пишат в тази тема, а аз ще я прератя в бТВ! Или ако темата се обсъжда в друг подфорум, пуснете ми линк!

Да поясня, че става въпрос за бебето Пламена, което е на 35 дена и наскоро беше нахапано от плъх..

Благодаря ви!


   Здравейте!

   Пиша Ви във връзка с Вашия репортаж за сутрешния блок на бТВ за бебето Пламена!

    Едва ли с няколко думи бих могла да изкажа чувствата си относно случилото се - те преливат от ужасяване до съчувствие. Пишейки тези редове, сърцето ми бушува, а сълзите ми текат! Като майка бих желала да изразя позицията си и да обърна внимание малко по-встрани от този проблем, както и да Ви помоля за журналистическо разследване. Единствено във Вашия репортаж се спомена за "майката" на бедното създание - доста се рових в интернет, това дете е ничие!

    Искам да разбера как е възможно болен човек - според репортажа от "олигофрения и дименция" - да извършва съзнателно и доброволно полов акт, да забременява и да износва няколко поредни бременности?! Кой е мъжът/мъжете, които се възползват от тялото на тази жена и я обричат на майчинство, което тя не може да окаже? Как е възможно хората, които обгрижват тази жена да не полагат адекватни усилия за нейното здравословно състояние? Кой лекар е следил тези бременности и е израждал бебетата? Дали освен четирите родени деца, жената не е имала и други бременности? Грижи ли се някой всичко това да остава анонимно? Ако злополучният плъх не беше нападнал пеленачето, щяхме ли да разберем за съществуването на тези хора? Едва ли! Каква е възрастта на жената и още колко нейни деца ще попаднат в социален дом? А колко от тях ще са здрави и какви са шансовете на следващите поколения?!

    Призовавам Ви да не оставяте нещата така! Нека този случай да не бъде оставен висящ в пространството, защото вероятно не е единствен! Нека има справедливост, защото от всичко това страдат невинни деца, а според мен страда и горката жена!

Последна редакция: чт, 28 фев 2008, 15:32 от pearly

# 1
  • Мнения: 1 091

   
    Искам да разбера как е възможно болен човек - според репортажа от "олигофрения и дименция" - да извършва съзнателно и доброволно полов акт, да забременява и да износва няколко поредни бременности?! Кой е мъжът/мъжете, които се възползват от тялото на тази жена и я обричат на майчинство, което тя не може да окаже? Как е възможно хората, които обгрижват тази жена да не полагат адекватни усилия за нейното здравословно състояние? Кой лекар е следил тези бременности и е израждал бебетата? Дали освен четирите родени деца, жената не е имала и други бременности? Грижи ли се някой всичко това да остава анонимно? Ако злополучният плъх не беше нападнал пеленачето, щяхме ли да разберем за съществуването на тези хора? Едва ли! Каква е възрастта на жената и още колко нейни деца ще попаднат в социален дом? А колко от тях ще са здрави и какви са шансовете на следващите поколения?!

    Призовавам Ви да не оставяте нещата така! Нека този случай да не бъде оставен висящ в пространството, защото вероятно не е единствен! Нека има справедливост, защото от всичко това страдат невинни деца, а според мен страда и горката жена!
[/quote]Това е БЕЗОТГОВОРНО И НЕЧОВЕШКО.съгласна съм,че това ТРЯБВА ДА СПРЕ.ПОДКРЕПЯМ ТЕ Pearly.

# 2
  • Мнения: 2 388
подкрепям с две ръце. нека се помогне на бедната жена и децата и! В какво са виновни те!!!

# 3
  • Мнения: 3 634
Подкрепям!

# 4
  • Мнения: 1 197
И аз подкрепям,много мъчно ми стана

# 5
  • Мнения: 1 193
И аз подкрепям  Peace
Толкова е гадно и нечовешко  Close Колко ли, такива майчета има - безпомощни  Sad А малките бебчовци, на какво са обречени  ooooh!

# 6
  • Мнения: 5 401
Благодаря ви, момичета!
Искрено се надявам, че ще можем да помогнем по някакъв начин на тази нещастна жена!

Ето репортажа за тези, които не са запознати:
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=109450

# 7
  • София
  • Мнения: 277
абсурда и нехайството са пълни... иначе... и в нашата градинка една мама си беше "приютила" плъх... това е защото общината взе "незабавни" мерки за изтребването им след нашата подписка... така че май никой не е застрахован от подобни случаи...

# 8
  • София
  • Мнения: 6 261
pearly,  Peace .

# 9
  • София
  • Мнения: 672
И аз подкрепям!!!  Peace
Това което си написала са точно и мислите, които минаха през моята глава...
Само, че не съм сигурна, че можем да направим нещо...

# 10
  • Мнения: 5 401
... и в нашата градинка една мама си беше "приютила" плъх...

Междудругото това се случи в градинката на НДК докато децата ни си играеха...  ooooh!

# 11
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Подкрепям и аз  Peace

# 12
  • Мнения: 1 517
Подкрепям!  Peace

Би било чудесно ако може да се направи наистина нещо, не само на думи. България все още е страна с отрицателен прираст и (но и не само затова) е крайно нелепо държавата да нехае за условията, в които се отлеждат децата й. Редно е да се направи нещо за майката на тези деца, ако действително е болна и не може да се грижи за децата си, да се намери начин да й се помогне повече да не създава бедни безпомощни създания, които ако оцелеят физически, най-вероятно ще попаднат в социален дом, а знаем че у нас тази съдба никак не е за завиждане.

# 13
  • Мнения: 9 973
също ПОДКРЕПЯМ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 14
  • Мнения: 2 614
Дано наистина ууспеем да направим нещо, защото на този държавица, явно не и пука какво се случва.
Жалко за дечицата, които ще отидат в домове....

# 15
  • Мнения: 521
Аз също подкрепям дано може да се направи нещо !

# 16
  • Мнения: 745
Присъединявам се към вас! Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 5 738
Подкрепа и от мен! Praynig Peace

# 18
  • Мнения: 6 443
Жалко за дечицата, които ще отидат в домове....
 
И още по-жалко,че тези дечица ако искат да създават поколение,ще са носители на лояи гени и един голям процент от тях ще са болни...Няма ли кой да спре това???
Това ми напомня на случаят,в  които бащата забрави детето си в гората и то почина от измръзване #2gunfire Родителите на това дете също бяха психично болни.

# 19
  • Varna
  • Мнения: 603
И аз се присъединявам към вас!

# 20
  • Мнения: 4 451
pearly, възхищавам ти се! И те подкрепям. Историята е ужасяваща.

# 21
  • Мнения: 750
И аз се присъединявам! Гледах репортажа и за пореден път бях потресена, за пореден път ми се сви сърцето от мъка!

# 22
  • Мнения: 119
Подкрепям!!!  Cry Cry Cry
Горкото момиченце, дано има късмет от тук нататък!!!  Praynig Praynig Praynig

# 23
# 24
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
От вас разбрах и съм със вас Peace

# 25
  • Мнения: 315
Подкрепям  Peace

# 26
  • Мнения: 179
Подкрепям,дано детенцето има късмет и се оправи Praynig

# 27
  • Мнения: 3 376
pearly,браво за поетата инициатива! Peace

Дано нещата не останат така и да се отзоват от медията.

Дано се оправи детенце  Praynig......Дано поне един от всички тези абсурдни случаи да завърши благоприятно.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 078
Подкрепям, разбира се, и аз. Точно днес с други майки обсъждахме случая. как е възможно болна от олигофрения жена да ражда 4 деца? Същите въпроси сме си задавали. А за Пламена няма и отказ, та тя не може, според закона, да бъде и осиновена преди да навърши две години, мисля.

# 29
  • Мнения: 1 000
Възможно е.....имам съседка...от 7 години насам всяка година ражда по едно дете което зарязва в болницата....бременноста не си следи предполагам...и тя и мъжът и  са видимо не добре с главата.....живеят в празен апартамент с 10-тина кучета за които се грижат.... въпросът е защо могат да се грижат за кучетата  а за децата не.....предполагам защото можеш да му подхвърлиш хляб и това му е достатъчно
Другото което е, че дори да са подписали за осиновяване....децата сигурно са осиновени от някой(това гаранция...понеже и двамата са руси...бели със светли очи..)..който изобщо не е наясно че има вероятност да не са добре....
Та така....може гадно да звучи обаче се чудя на такива жени защо не им връзват тръбите и да се приключи
на мен лично ми се изправя косата като я видя пак с корем....всяко лято....направо ум не ми побира

# 30
  • Мнения: 2 255
И аз познавам 2 такива жени - българки -  от старите ми квартали, които раждаха всяка година, гледаха по 2-3 от тях ...ако може да се нарече гледане  #Crazy а другите оставяха в домове  Sad  И съвсем не са безкрайно луди, защото си знаят правата дори по-добре от мен  Confused и съм била свидетел, как си ги търсят и ги получават съответно  cry
Винаги съм се чудила, защо държавата позволява това да се случва и то системно  #Cussing out
На въпроса ми към моя гинеколог Защо на такива жени при поредното раждане, някой лекар не им кръцне тръбите, за да не раждат повече нещастни деца  Sick Той ми отговори, че било подсъдимо и никой доктор не би посмял да си  сложи сам главата в торбата  smile3556
И се чудя къде е скъпата ни скапана държава да реши проблема, който е не само често срещан, ами касае живота на невинни деца  Rage

# 31
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Пърли, "виждала съм" те и в други теми, където изказваш гражданската си позиция  Peace Възхищавам ти се, искрено!
Напълно подкрепям, искам и аз да се разбули историята на тази женица докрай....
Стига нещастни деца!!!

# 32
  • Мнения: 5 401
Момичета, страхотни сте!  Hug Щастлива съм, че съм част от вас и неведнъж съм се убеждавала колко силни можем да бъдем когато сме обединени около някоя кауза! Затова и с чест си нося значката на БГ-Мамма (закачена на раницата за разходки) и с гордост разправям на всички, че живея в БГ-Мамма!  Peace

Не съм заслужила с нищо възхищението ви!!!!! Тази сутрин като прочетох писмото, се възмутих от себе си колко неграмотно съм писала на места и тъй като все още нямам отговор от г-н Хекимян, се надявам, че не ме е сметнал за поредната луда.  Embarassed  Rolling Eyes Вярвайте ми - написах го на един дъх с един-единствен мотив - повече никой да не злоупотребява с живота на нещастната жена. Не ме интересува дали ще открият мъжете, които са й причинили това и дали ще бъдат наказани, просто искам тя да живее нормално, поне доколкото заболяванията й позволяват това, защото тя има право на спокойствие!

Надявам се бТВ да не останат равнодушни към този проблем, макар че в момента са се съсредоточили върху децата от Могилино, с които шепа хора се опитват да се изгаврят!

# 33
  • Мнения: 100
И аз подкрепям  Peace Голями гадости има в тая държава, дано да промениме  нещичко.

# 34
  • Мнения: 3 695
Наистина е ужасно допускането на такива болни жени да забременяват и така да мултиплицират своето страдание и това на невини деца.
Дано нещо се направи по въпроса! Praynig

# 35
# 36
  • Мнения: 3 929
Дано това не остане поредният случай от типа "всяко чудо за 3 дни".
Възмутена съм от безхаберието и безотговорността на държавата ни и на съответните институции в нея, които отдавна трябваше да поемат отговорност за децата и за майките й. И за много други неща, но това е отделен въпрос.

# 37
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Ама наистина, какви са тези мъже?
Жената дали изобщо разбира какво се случва с нея, щом няма майчински инстинкт Cry
Горките деца, обречени да растат в дом, обречени и на тежко наследствено заболяване Cry Cry Cry Cry Cry Cry

# 38
  • Мнения: 4 970
Не бих могла да се изразя по-добре! Подкрепям!

# 39
  • Мнения: 83
Да,съгласна съм,че трябва да се направи нещо...,но какво!?В квартала ,където живея,също има една циганка,която вече има 6 деца ShockedВидимо е зле психически и най-вероятно всяко от тях е с различен баща!По-големите ходят да просят,а по-малките ooooh!мръсниии,гладниии...като зверчета са!Кажете какво направиха за доброто на децата ни за 20 години нашите избранници,та сега да очаквам някой да си размърда задника Thinking

# 40
  • София
  • Мнения: 3 064
Подкрепям!
За съжаление няма законен начин да се спрат такива жени да раждат. Ако си болен не можеш да се ожениш, но да забременееш и родиш никой не може да те спре.

# 41
  • Мнения: 523
Подкрепям ви напълно и съм с вас . Смятам че наистина на тази болна жена трябва да и се отнеме възможността да ражда повече , защото така само се появяват деца ,които са обречени на мизерия , глад , студ , простотуция и .................. #Cussing out #Cussing out #Cussing out С двете ръце съм с вас . Peace Peace Peace

# 42
  • Мнения: 48 014
принципно подкрепям и  смятам че трябва да се направи нещо, ама какво точно предлагате, защото едва ли искате всички по- бедни и болни хора да се подлагат задължително на кастрация
има си начини на психично болни младежи и възрастни хора да се предлага помощ и контрол и тогава няма да става така, само че в нашата мила родина се предлагат само социални помощи и домове за десетките дечица на психично болни и цигани, като дечицат ане са виновни, но попадайки в тази среда и те стават такива един ден и цикъла се затваря
мъжете, които са се възползвали от тази жена най- вероятно са на същия хал като нея, какво ви учудва

# 43
  • Мнения: 118
Подкрепям и аз, макар че не виждам как това ще се спре. Дано все пак нещата малко се променят!

# 44
  • Мнения: 672
аз не вярвам в промяна,докато в тази държава мислят единствено и само за пари всичко останало остава на заден план,но инициативата ви подкрепям с две ръце  Hands Clap,пък дал господ ни чуят

# 45
  • Мнения: 3 718
Пърли, искрено се надявам а има какво да се направи. Подкрепям те  Peace

# 46
  • Мнения: 1 197
аз не вярвам в промяна,докато в тази държава мислят единствено и само за пари всичко останало остава на заден план,но инициативата ви подкрепям с две ръце  Hands Clap,пък дал господ ни чуят
Вяро е,че се мисли само за пари,не за човешките нужди и чувства

# 47
  • Мнения: 4 335
И аз Ви подкрепям,но не вярвам,4е ще се направи нещо по вьпроса Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 1 775
 Peace Подкрепям.

# 49
  • Мнения: 367
Подкрепям Peace

# 50
  • Мнения: 258
Подкрепям и аз  Peace

# 51
  • Мнения: 188
И аз подкрепям, но за съжаление съм много скептично настроена - според мен нищо няма да се промени - това е въпрос на социална политика, която в толкова много отношения куца

# 52
  • София
  • Мнения: 672
Има ли някой конкретна идея какво може да се направи ???
Сигурно сред БГ-мамите има прависти, хора запознати с правата на хората в неравностойно положение ???

# 53
  • Мнения: 5 401
За съжаление все още нямам отговор на мейла.  Sad

Предполагам, че акцента на медиите е насочен към трагедията с горящия влак, а живота на тази болна жена не представлява интерес...  ooooh! По-късно днес ще изпратя линк към тази тема. Ако и това не помогне, не зная..  Sad

За съжаление песимистичните постигни изразяват реалността, в която живеем и отглеждаме децата си. Искрено вярвах, че писмото ми ще предизвика реакция, но не стана така.

Благодаря на всички, които се включихте! Радвам се, че в този форум общувам с истински хора, състрадателни и отзивчиви. Това носи надежда!   bouquet

# 54
  • Мнения: 5 401
От bTV - нищо... Е, няма пък да се откажа!  Crossing Arms

Бихте ли ми подсказали ТВ водещ или предаване, в което се търсят отговори на подобни социални въпроси? a.velcheva ми предложи Мартин Карбовски и "Отечествен фронт".

# 55
  • София
  • Мнения: 1 078
Мисля, че той може да ги разпердушини!  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 6 261
Изи, и аз мислех да ти предложа да пишеш го Карбовски, нищо че предаването му е по друга телевизия!  Peace

# 57
  • Мнения: 5 401
Изи, и аз мислех да ти предложа да пишеш го Карбовски, нищо че предаването му е по друга телевизия!  Peace

Ами аз се засилих към бТВ, защото само в техен репортаж се каза нещичко за майката на Пламена.. Но явно не е трябвало да се ограничавам само да една телевизия.  Confused

# 58
  • Мнения: 750
Смятам, че той е човекът, който ако се отзове, най-добре ще разнищи случая и ще има гласност. Гледала съм 1-2 негови предавания и ми хареса стилът му на работа и изказване!

Общи условия

Активация на акаунт