Много ли го храня?

  • 1 630
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 302
о Боже , моят син яде по 5 пъти на ден : сутрин по 210гр 4 пъти и един по 180, само така не плаче, спи цяла нощ. Никога не съм го ограничавала той сам си знае колко иска... Някой път не е си е изпивал млякото и не съм го карала на сила.

# 16
  • Мнения: 27 524
Хей, синът ми на 5 месеца ядеше по 280мл, пък не е едър и е слаб като щека.  Grinning
Адски недостатъчно му е на човечето, давай си му колкото иска  Hug

# 17
  • Мнения: 185
давай му толкова, колкото иска, и прави интервали между храненията за да има време да се изпразни стомахчето му. Давай чай, вода между храненията, /има голям избор за бебета след 1 месец/

# 18
  • Мнения: 27 524
Давай чай, вода между храненията, /има голям избор за бебета след 1 месец/

Това е много погрешен съвет  Naughty

# 19
  • Мнения: 185
Давай чай, вода между храненията, /има голям избор за бебета след 1 месец/

Това е много погрешен съвет  Naughty

Това си е твое мнение, цитирам нашите педиатри какво съветват, аз съм следвала това и нямам проблеми с бебчо. роди едно дете и даваш съвети...аз три отглеждам и пак не смея да давам  съвети - всяко дете е различно

# 20
  • Мнения: 405
Малко го храниш според мен, не много.
Моя дребния скоро навърши пет месеца и яде около 280 на ядене.
73см е и около 8 кг.
Как изяжда толкова е друг въпрос, ама с по-малко е гладен.

# 21
  • Мнения: 27 524
Това си е твое мнение, цитирам нашите педиатри какво съветват, аз съм следвала това и нямам проблеми с бебчо. роди едно дете и даваш съвети...аз три отглеждам и пак не смея да давам  съвети

Именно, мое мнение, казвам го.  Peace И сега какво, три деца ли трябва да родя за да отговарям тук  Laughing

# 22
  • Мнения: 1 820
Моята дъщеря винаги е яла повече от "предписанията", никога не съм се съобразявала с тях, а с детето.
И аз съм на този принцип.А и по логиката на педиатрите ако не иска да си изяде нужното кол което трябва как ще му го стане ще му го налееш ли?HugСъщото е ама обратното в случея!
Нека си хапва колкото иска,а това че ще е по едро дете да не те притеснява.Когато тръгнат в паяка или проходят нещата се нормализират.
kaninova какви са тези изказвания "роди едно дете и съвети тръгна да даваш?"Колко трябва да родя за да мога да си кажа мнението? StopИма хора и с по 5 деца,не с 3 като теб и хал хабер си нямат от деца!То работата не е само да го родиш Naughty

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 16:48 от paneva_82

# 23
  • Видин
  • Мнения: 685
И моя на 5 месеца ядеше по 240мл. с 7 л. АМ. Понякога по-малко, но винаги той си определя Peace

# 24
  • Мнения: 185
Това си е твое мнение, цитирам нашите педиатри какво съветват, аз съм следвала това и нямам проблеми с бебчо. роди едно дете и даваш съвети...аз три отглеждам и пак не смея да давам  съвети

Именно, мое мнение, казвам го.  Peace И сега какво, три деца ли трябва да родя за да отговарям тук  Laughing

ако отгледаш 3 деца, няма да се "пипаш"

# 25
  • Мнения: 814
Давай му колкото иска, изобщо не го ограничавай  Peace. Синът ми някъде на тази възраст вървеше по едричък и аз за 1 ден реших да го поогранича (после така съм се ругала ooooh!). Те са толкова мънички - в един момент го виждаш как се е "поналял", в следващия момент - виждаш как се е "източил". Така растат човечетата  Peace   

# 26
  • Мнения: 5 940
Не мога да разбера каква е тази мания напоследък бебетата да бъдат слаби и защо въобще това се превръща в критерий за здраво, хубаво и добре развиващо се бебе. Повечето семейни албуми пазят снимки на пухкави и сладки същества, които после незнайно как се превръщат във възрастния, който подлага на диета малкото си бебе. Да не би да има някакъв конкурс "Кой  е най- Кейт Мос сред бебетата?"

# 27
  • Мнения: 1 820
Ами може и да има такива хора,но аз никога не съм лишавала детето си да яде.Когато иска давам,когато не иска не давам.Така правех когато си изгради режим сама,защото имаше един период в които можеше да не яде и 5 часа,а да спи.И тогава я будех.Но мисля че не е редно да тъпча на сила,само и само за да има пухкави бузки!И на мен да ми харесва.А за здравете е много относително,че по слабите са по здрави HugНо по принцип е така

# 28
  • Мнения: 90
Давай на бебчето храна, колкото и когато иска. Всяко дете е различно - едно се нуждае от повече храна, а друго от по-малко и не е добре да се лишават точно сега, когато растат най-бързо.

# 29
  • София
  • Мнения: 672
Оле като го прочетох ми стана смешно и тъжно  Hug Знаеш ли че съм на същия хал. Като ламя е и мойто момченце... Мина 7-те кила... А е само на 4 месеца...

Та дали ще те успокоя ако ти кажа, че моята панда яде по 200 - 250 мл на хранене, 5 пъти в деня?!? И знаеш ли какъв беше съвета на една докторка - максимум и пряко сила трябва да яде 180 мл, така че да минава на 4-кратно хранене  Shocked Да де, ама на чужд гръб и 100 тояги са малко... Гладен не седи - той плаче само и единствено като е гладен и наакан. Просто не можеш да го укротиш или залъжеш - нито с чай, нито с вода, нито с нищо... Миналия път при педиатърката го заведох гладен, за да спре да ми вика, че яде много. И след като 30 минути и наду главата, ме попита защо е толкоз лош, а аз на излизане и споделих, че защото е гладен. И да си представи че така ще е след всяко хранене, по цял ден ако не се наяжда ... И разбра за какво и говоря и знаеш ли какво каза - "Не си изнервяй детето - нека си хапва".

Това ти казвам и аз - нека си хапва, колкото му се яде. Я виж какъв дългун е  (като моинкия) - то не е същото да храниш 50 и 100 кила, нали знаеш  Hug Да ен говорим, че за мен детето ти не яде много - 180 мл може да е горна граница за възрастта, но не е изключително количество Simple Smile

За чая само да допълня - освен всичко пие и по 200 - 300 мл чай на ден (за да ака редовно), но чая не е храна - то е чай и не е добре да се залъгва така детето - от опит ти казвам, чая минава през стомаха за средно 25-30 мин и после е три пъти по гладен и с 300 мл не можеш да го нахраниш. Чая, ей така за разкош. Стига с тез бабини деветини - вие като сте гладни що не пиете по един чай и не прескочите ядене?

Общи условия

Активация на акаунт