Изгоряха 2 вагона на БДЖ

  • 32 967
  • 697
  •   1
Отговори
# 45
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 158
Радвам се ,че майка ти е добре и се е отървала само с уплахата. Мир на праха на всички загинали.. Този февруари за мен е много черен, добре че свърши.. Sad

# 46
  • Мнения: 5 877
Дъщерята на много близка приятелка на майка ми вероятно е сред загиналите. Двайсетгодишно момиче, наскоро ги е навършила.
Баси ужаса, да изгориш жив.
Пътувала съм много пъти с този влак, по студентските ми години редовно, нашите сега по Нова година пътуваха с него, като бяха затрупани пътищата. Отврат е, отоплява се на въглища, мамка му, наринати в коридора до тоалетната. Купетата не съм виждала да се заключват отвън, отвътре се заключват, но прозорците често не се отварят, вагоните са заключени, баси тъпнята, шафнерът често е духнал нанякъде.
Кажете ми повече информация, майка ми е ужасно потисната. Момичето по принцип пътувало втора класа, този път решила "за разкош" да вземе кушет.
Ако някой има информация за Валерия Желева, моля да ми пише.
Дано да е сред живите.

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 22:23 от Aнда

# 47
  • Мнения: 2 131
Aнда, това момиче не е ли от Добрич? Май мярнах някъде информация, че близките на две момичета - Валерия и Антоанета нямат информация за тях.
Това е просто ад...

# 48
  • Мнения: 5 877
Да, от Добрич е. Майка й няма информация.

# 49
  • Мнения: 5 462
Оххх ужас ....Направо ми се реве и все повече не ми се живее в тая скапана държава .. Cry
Даже думи не намирам да изразя гнева си ..

# 50
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Дано да е сред живите.
Дано! Praynig

# 51
  • Мнения: 1 216
Горките хорица, голяма трагедия наистина. Стана ми болно и мъчно- толкова нелепо.
Аз съм пътувала в кушет вагон няколко пъти, отвънка винаги заключваха заради опасност от кражби.

# 52
  • Мнения: 2 212
Ужасна трагедия...просто нелепиците тук продължават и всеки път чакаме да се случи нещо толкова ужасно, за да започнат едни проверки, едно прехвърляне на топката и т.н...и после пак всичко забравено и потулено, а 8 човешки живота и съдби ей така са си отишли...

А иначе представям си ужаса на хората, които не са се свързали все още с близките си и неяснотата поради невъзможност за идентификация на загиналите...просто това е най-големия кошмар...няма ли начин поне да се изнесат имена на оцелелите....оф не знам....наистина не знам защо е всичко това  Tired

# 53
  • Мнения: 5 462
Ужасна трагедия...просто нелепиците тук продължават и всеки път чакаме да се случи нещо толкова ужасно, за да започнат едни проверки, едно прехвърляне на топката и т.н...и после пак всичко забравено и потулено, а 8 човешки живота и съдби ей така са си отишли...

Колко си права за съжаление ... Sad CryИ най лошото е че , властимащите после нищо не правят по въпроса .

# 54
  • Мнения: 1 367
Гледах тази вечер репортажа на местнат ТВ в Добрич.Възрастен мъж плачеше като малко дете-дъщеря му не слезе от влака,който превози оцелелите до Добрич.Телефонът й не отговарял,никой не му давал никаква информация.Тя била лекар....
Знаете ли кое е най-вбесяващото?Че сега ще се започнат едни безкрайни упражнения в риторика,проверки с цел недопускане на подобни инциденти в бъдеще.В БЪДЕЩЕ!!!!А защо се стигна до това СЕГА?!!!Кой пак не си свърши работата и защо пак стигаме до поговорката "След дъжд качулка"?

# 55
  • Мнения: 803
Мир на душите на загиналите Praynig Дано колко се може по-скоро оцелелите да се свържат с близките си. Не мога да си представя какъв кошмар е това, просто...идва ми прекалено много...
Полудях, докато гледах новините и говорител на БДЖ каза, че всички пожарогасители били в изправност, че хич не било вярно това, което очевидците разказвали...Как може такова безочие? Просто не ми го побира акъла...

# 56
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Толкова е ужасяващо всичко, което в нашата "мила" държавица се случва, че и аз нямам вече думи...Много ми е мъчно за всички жертви, а и за семействата им... Cry Мъчно ми е и, че се позволяват такива нелепи трагедии и никой, никой не си мърда пръстта да не се случват и занапред.
Теди, радвам се, че майка ти е сред живите! Дано скоро се възстанови и психически и физически!   bouquet
steli76, Дано този човек да намери дъщеря си!  Praynig
Дано и Валерия и Антоанета да се появят живи!  Praynig
Нека душите на всички загинали почиват в мир!  Praynig
Ужасна трагедия...

# 57
  • Мнения: 1 367
Да бе,да,те всички очевидци са се наговорили да опетнят дружно репутацията на БДЖ!Що за цинизъм?Въпросният министър,според изказване на очевидец,се усмихнал и казал :"Ами...случва се".И си тръгнал.А по националните ТВ го показаха в парламента блед и измъчен,сякаш той самият е оцелял в кошмара.Служител на транспортна полиция получил инфаркт-не издържал на гледката на горящите хора...Боже....и това ли трябваше да ни се случи....

# 58
Съжалявам за загиналите,но животът продължава.Пътувам често с 'Албената'(София-Кардам) и почти познавам вагоните като собствените си ръце защото всеки ден се движат по тази дестинация.Съжалявам уважаеми госпожи и госпожици за преживяното,но е най-лесно сега да обвиняваме и да критикуваме държавата,бдж,този и онзи.Някой от вас даже с типичните си женски черти се превземат.Вагоните са изправни,има по два пожарогасителя в двата края на вагоните по един.Това,че е станало късо съиденение от пукната луминисцентна лампа може да стане и у вас.Кой ще обвинявате тогава!?Преди две седмици стана тежка влакова катастрофа в Германия със жертви.Техническа нация,но няма гаранция никъде.Обвиняват пожарникарите.Какво да направят пожарникарите със стара техника!?Водата им свършила откъде да намерят вода насред полето,Понякога спрете да преувеличавате.Гледах по Телевизията жените от Силистра и момичетата от Добрич.Правят се на медийни звезди,а са оставили жена с гипсиран крак да изгори.Пак БДЖ ли е виновно,че хората са били страхливци,че някой са си взели багажа и са премазали другите.Случило се е не ни е виновно нито БДЖ нито държавата.Абе хора всеки ден по пътищата на Бг загиват хора в катастрофи с луксозни автомобили.Тука е възникнал пожар някой може да го е предизвикал умишлено,не е станала катастрофа като да има дефект в колелата,че да ви е виновно Бдж.Гледате Телевизия всеки ви казва различни версии-луминисцентна лампа,цигара,пияна компания.Едно ще ви кажа от опит има и виновен човек защото да речем,че е станало късо съеденение,пука се луминисцентната пура,запалва се пердето,някой 'специалист' в същия момент отваря прозореца и от въздушната струя се възпламенява повече.Ето ви я една основна причина къде може да е вината.Физика и ако някой не е бил паника,а е използвал само едно одеало без да отваря прозорец сега можеше и да не пишем такива работи тук.Има си следствие то най-добре ще каже какво е било.И колкото до БДЖ никой не ви кара и на сила да се качвате.Нехегианично е защото се качват по влаковете всякакви селяни,които ядат,пият,пушат,качват си краката по седалките,драскат и осират тоалетните.Е тука не ви е виновно БДЖ-то.И ако добавим някой мургав,които реши да си открадне нещо за спомен от вагончето вие какво очаквате.Ето вкараха ви нови влакчета 'Сименс'.Разпорени седалки,осрани тоалетни,счупени стъкла,надраскани стени.Кой е виновен?Пак ли БдЖ.Да запалим свещ за починалите защото утре е задушница и да мислим хубаво преди да пишем за виновни!!!

# 59
  • Мнения: 126
И на мен ми е заседнала буца в гърлото и още не мога да се отърся от видяното и чутото-наистина ужасна трагедия Cry И за съжаление тази голяма трагедия ще отшуми с времето без да се вземат някакви мерки ...
Ted_cat и аз се радвам,че майка ти е жива и здрава,радвам се за всички които са успяли да се  спасят.
Искренни съболезнования на близките на загиналите Cry

Общи условия

Активация на акаунт