Изгоряха 2 вагона на БДЖ

  • 32 993
  • 697
  •   1
Отговори
# 615
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Ето, отхвърлиха както версията за терористичен акт
Тц, не са го отхвърлили, сутринта коментираха, че не е нищо друго, а нарочно поставен взрив  Twisted Evil
http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=183&bm=2

# 616
.....
Изказах съболезнования за загиналите,но немога да седя в ъгъла облечен в черно с черни мисли.Веднага изкарахте държавата виновна,а вие трябва да знаете хора,че държавата това е народът.
Сигурен съм,че истината за пожара ще излезе наяве скоро и виновния за пожара ще е пътувал с влака в трагичната нош.Дали е жив или мъртъв незнам.
Само престанете да водите интрига около трагедията на етническа основа.Има хора,които се опитват да настроят етнически българи срещу етнически турци.Нека непозволяваме да става второ Косово.Тероризъм и етнически турци не са замесени.Казвам ви го като човек изучавал науката тероризъм,криминалистика и криминология!!!
А отделно,че стават влакови катастрофи и повреди е нормално при амортизирана техника.Всичко се държи на икономиката на една държава.Кое по напред-линейки,пожарни автомобили,полицейски автомобили,болници,училища,инфраструктура какво!?
И да стане частна БДЖ ще изравнят билетите с автобусния,ще ви пуснат рециклирани комфортни вагони,но нищо няма да се промени докато българинът се държи ' моето мое,чуждото общо' и тогава пак ще започнете да мрънкате кой ви е виновен.А ще се почне изравняване на цените с европейските и т.н.
...

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 14:04 от Tatti

# 617
  • Мнения: 2 821
Ето, отхвърлиха както версията за терористичен акт
Тц, не са го отхвърлили, сутринта коментираха, че не е нищо друго, а нарочно поставен взрив  Twisted Evil
http://www.neterra.tv/bg/show.php?id=183&bm=2
Сутринта да, но вечерта в новините отхвърлиха версията за терористичен акт.

# 618
  • Мнения: 25 872
Цитат
В нощта на трагедията с влака София - Кардам е имало инцидент и с влака, пътуващ от Кардам за София, съобщи БНР. Информацията е потвърдена от БДЖ. По разписание влакът от Добрич за София потегля в 22,05 ч. Разстоянието от Добрич до първата гара в село Дончево е 6 км. Според пътници от спалните и кушет вагони веднага след като влакът е тръгнал, е имало опит за покушение. По вагоните били хвърляни предмети, усетен е тъп шум. Влакът спрял преди Дончево. На 29-и сутринта вместо в 7,30 ч, както е по разписание, влакът пристигнал в столицата в 11 ч.

от днешния в. Стандарт

 Thinking

# 619
Нормално е влакът да е бил замерян,ако между Добрич и село Дончево има циганска махала.То из цяла България-Русе,Нова Загора,Видин,Захарна Фабрика постояно братята мургавелковци замерват влаковете с камъни.Не търсете под вола теле,а влакът е пристигнал в 11-ч в София защото е бил пренасочен от Горна Оряховица през Карлово,което е заобиколен марширут.Престанете и да четете вестници като Стандарт,които стават само за разпалки.Тероризъм във влака е нямало,а който е наясно с другия влак от Добрич за София ще прочете противоречива информация,че първо влакът е бил замерван с предмети,а после се оказва,че единия двигател на дизеловия локомотив се е развалил.Настана масова психоза хора и вие се подавате на нея. Предлагам да си мотивирате интелекта повечето от вас Без да се обиждате!!!

# 620
  • на село
  • Мнения: 3 969
Няма циганска махала между гара Добрич и Дончево.

А теорията за тероризъм беше отхвърлена от Румен Петков.
Не че и аз вярвам да е било атентат, тази версия ми се вижда като най -лесния начин да се измъкнат от отговорност.
Макар че и моят мъж се опитва да ме убеди, че е имало нещо във влака, чието изгаряне е довело до огъването на самите вагони. Според него /мъжът ми/ материалът, от който е изградена вътрешната конструкция на вагоните не можела да развие такава висока температура, че да се огъне метала.
Да уточня, че съпругът ми не е железничар, но извършва вътрешна проверка на влакове.

# 621
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 335
 Thinking от ученическите си години имам спомени за изтърбушени седалки във влака (не по тази линия), меката част беше дунапрен, тапицерията изкуствена плътна материя, а пердетата тънка подобна на шушляк материя
само за информация - в училище ни показваха как горят вата  (тази която се слага на шушляковите якета) и дунапрен. потопени във вода те продължаваха да горят - отделяше се гъст задушлив черен пушек.  Шушлякът гореше с жълт пламък, стопения материал капеше и капките бяха като огън.

магистрала - съгласна съм с част от писанията ти - не трябва да се нагнетява обстановката,  Stop не е доказано, че има атентат, а вече се търсят мосюлманите, които да обвиним - не бива

Последна редакция: вт, 11 мар 2008, 19:46 от Goody

# 622
  • на село
  • Мнения: 3 969
Не знам, за мен дунапрена и другите изкуствени материи по -скоро се топят и отделят задушливия газ, отколкото да горят с голям пламък и висока Т. разсъждавам си чисто непрофесионално, нали все пак има специалисти, те ще се произнесат накрая / да се надяваме/.

И аз започнах да се обърквам вече.

# 623
  • Мнения: 654
хората имаме слаба памет,ние сме единствените животни които се спъваме два пъти в един и същи камък.като гледам все по-малко хора влизат в темата.всяко чудо за три дни.аз мисля че една част от загиналите са се върнали да помогнат на други в беда но пътят им е препречен от огъня и те са се събрали пред заключената врата.
нека почиват в мир

# 624
  • Мнения: 335
Уволняват Олег Петков и още петима шефове в БДЖ/11 март 2008
Министърът на транспорта Петър Мутафчиев уволнява изпълнителния директор на БДЖ ЕАД Олег Петков.
Уволнението ще стане в сряда, 12 март, съобщиха от правителствената пресслужба...


http://dnes.dir.bg/2008/03/11/news2760178.html

# 625
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Уволняват Олег Петков и още петима шефове в БДЖ/11 март 2008
Министърът на транспорта Петър Мутафчиев уволнява изпълнителния директор на БДЖ ЕАД Олег Петков.
Уволнението ще стане в сряда, 12 март, съобщиха от правителствената пресслужба...


http://dnes.dir.bg/2008/03/11/news2760178.html



А? А министър Петър Мутафчиев защо не си подава оставката?

# 626
  • Мнения: 335
Подал я бил. Ама не е приета, понеже е невинен:

"...Премиерът смята, че действията на министъра на транспорта по време на трагичния инцидент са били адекватни на ситуацията, а предприетите от него мерки за повишаване на контрола и безопасността на пътническите превози в железниците са професионални и отговорни, казаха от пресслужбата. Затова премиерът Сергей Станишев отхвърли подадената от министър Петър Мутафчиев оставка..."


# 627
  • Мнения: 228
смятам че дори и на Мутафчиев да приемат оставката това по никакъв начин няма да промени ситуацията в БДЖ...

# 628
  • Мнения: 822
Нормално е първо да се жертват пешките...
А и министрите никога не са виновни.И Ники Василев не разбрал, как така са подменили най-старите с по-нови вагони при продажбата им на "Оптима турс"...Надявам се, и бившият шеф на БДЖ да си получи заслуженото... Много се размириса вече...

# 629
  • Мнения: X
Слушах един железничар онзи ден се обади при Коритаров и каза, че сегашният шеф на БДЖ е първият от години насам, който наистина прави нещо в железниците и хората го уважават.

Общи условия

Активация на акаунт