Бременност и медикаменти

  • 12 581
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592
Пила съм течен аналгин за сваляне на Т. Високата Т може да е по-опасна за бебето от аналгина... това, разбира се, при Т над 39.5-8, не така профилактично. И ако не действат по-традиционните методи като мокри кърпи, оцет и неща от хладилника.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 946
Знам, че аналгин не е добра идея да се пие. Пише си го на листовката!  Naughty

"СПЕЦИАЛНИ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ: Не се препоръчва прилагането на препарата през време на бремеността, особено в първото и последното тримесечие, а през вторите три месеца само след внимателна преценка от страна на Вашия лекуващ лекар. Аналгин не трябва да се прилага в периода на кърменето, тъй като неговите разпадни продукти преминават в кърмата."
цитат от ТУК

# 17
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Пила съм 1-2 пъти парацетамол.
И аз.

# 18
  • Мнения: 728
И аз имах една настинка докато бях бременна но пих само Парацетамол и много Витамин Ц

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
пила съм само хомеопатични

# 20
  • Мнения: 80
В 6м. пипнах вирус с висока Т.Лекарката каза да пия парацетамол, ако се вдигне над 37,5гр.Наложи се да изпия 4-5 през няколко часа за да я смъкна.Обаче сега някъде прочетох,че се пият само до 3.Мислите ли,че съм прекалила с лекарството и високата Т(38-39гр.) не е ли по-опасна за бебо  newsm78?

# 21
  • София
  • Мнения: 5 721
Пила съм само Парацетамол!

# 22
  • Мнения: 11
По принцип имам често главоболие. сега съм в 4-ти месец бременна и главоболието не отшумява, а като че ли се засилва. от всяко малко нещо ме боли глава. пробвам с парацетамол, и то го пия когато вече не мога да търпя болката. не ми минаваше и се консултирах с докторките ми. препоръчаха ми когато е много силно да пия това, от което ми е минавало преди да забременея. пиех аулин 100 на прахче. доста силно лекарство. но ме е страх въпреки че имам разрешение и пробвам какво ли не. лимони с мед, почивка на тъмно, кола или кафе ако ми е ниско кръвното, студена кърпа на главата...и какво ли още не.препоръчаха ми разходки на чист въздух или да не се ядосвам за нищо. само си стискам палци да нямам проблеми от тук нататък

# 23
  • Мнения: 121
През бременността и на мен ми се наложи да свалям температура и лекарката изрично ме предупреди, че мога да взимам само Парацетамол.

# 24
  • Мнения: 666
Аз по принцип се лекувам с хомеопатия така че освен Парацетамол няколко пъти заради много силно главоболие друго за настинки не съм пила. Антибиотик пих Аугментин 1000 в края н 8-ми месец заради възпаление на пикочния мехур. За Аналгина съм чувала че не се препоръчва защото съдържа хинин.

Общи условия

Активация на акаунт