Извънматочна бременност ли?

  • 5 010
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Много съм тъжна ...
След няколко месеца опити, видях така чаканите две чертички на теста ми за бременност, на следващият ден , нов тест потвърди радостната новина и аз бях на седмото небе от щастие . Бях нетърпелива , разбира се да отида на лекар, който да потвърди наличието на зародишно сакче, но бе твърде рано и по мое усмотрение, реших да изчакам до началото на март. Снаха ми , обаче,ме разубеди и ми каза , че не е рано за преглед и е хубаво да отида, така, че ако има проблем, то  нека да е ясен от самото начало . След нейните думи, се навих и отидох на ехограф. Лекарят доста дълго се вглежда в монитора и ми каза , че е твърде рано , и уж, видя някаква точка. Даде ми снимка и аз си отидих поуспокоена .
 Проблемът е, че в началото , т.е.,първата седмица след закъснението , гърдите ми бяха много напрегнати и боляха, а после , изведнъж, болката изчезна. Не зная защо, но това ми подейства като светлина на червена лампичка . Притесних се. Нямах никакви симтоми на бременност. Нито гадене, нити виене на свят  - нищо ! Затова вчера, реших да отида пак на лекар. По мои сметки вече влизах в 6 г.с. и би трябвало зародишът да е видим и то ясно. Но дори и на вагинален ехограф не се видя нищо  - матката бе празна!!!!  на триизмерен - също !!  За да съм сигурна отидох на още един лекар, но и той не ме успокои. Вероятноста е или извънматочна бременност , или по - късно забременяване . Даде ми и трета вероятност - да се е резорбирала бременността и всеки момент да ми дойде цикълът.
Съкрушена съм . Опитвам се да не плача, но сълзите ми сами напират и не мога да спра .
 При някоя от вас , случвало ли се е нещо подобно ?

# 1
  • Мнения: 27 524
Миличка, успокой се  Hug Всичко ще е наред. И аз не съм имала никакви симптоми за бременност, никакви. Те не са показател. Моя приятелка вчера беше на преглед за установяване на бременността, в 7-ма седмица е и докторът доста дълго търси да намери къде е бебето, едвам-едвам го видял някъде свярно, малко преди да се откаже и да й каже да дойде след няколко дни. Възможно е да не се види понякога. При извънматочна щеше да имаш болки от едната от двете страни ниско на корема, и то силни болки, не като придърпване, както често се случва. Успокой се, почивай си и след десетина дни пак отиди да те видят.  Hug

# 2
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Първо се успокой.  bouquet
После те съветвам да си направиш пак тест. Кога за последно си прави подобен?
И колко време ти закъснява?

Аз съм имала извънматочна бременност, но при мен още след 6-дневно закъснение на цикъла се появи кръвотечение, наподобяващо цикъл, но с тъмно-кафява, почти черна кръв, и доста по- оскъдно от нормална менструация. Имах и периодични болки вдясно, както и доста стомашни неразположения.
Доколкото разбирам, при теб тези признаци не са налице, затова искрено се надявам да не е извънматочна!  Praynig

# 3
  • Под липата
  • Мнения: 620
От вчера имам леки болки в ддесен яйчник , но след прегледа с ваг. ехограф, а преди това само придърпвамия. а преди малко имах лееееекичко зацапване с нещо кафеникаво по бельото .  много ме е страх , ще ходя пак на лекар

# 4
  • Под липата
  • Мнения: 620
а, да! и от вчера съм със стом . неразположение, но го отдавам на стреса, който изживявам . аз винаги реагирам така под стрес

Извинете ме за правописа. Не знам на кой свят се намирам от мъка и притеснение

# 5
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Направи си тест. Можеш веднага да го направиш.

Сигурно всичко е наред, но имай наистина едно наум.

Кураж, стискам ти палци!!  Hug   bouquet  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 13:37 от anuschka

# 6
  • Мнения: 5 401
О, мила, кураж!

Знаеш ли колко много момичета са минали по твоя път и в края на краищата вече гушкат своите бебчета! Дори тази бременност да се окаже неуспешна, за което се моля да не е така, това въобще не означава, че скоро няма да си бременна и да изживееш най-прекрасните 9 месеца!  Praynig

Знам какво е да чакаш и да се надяваш, желая ти спокойствие и вяра! Всичко ще е наред!   bouquet

# 7
  • Мнения: 959
Кураж!
Всичко ще бъде наред. Hug

# 8
  • Мнения: 326
Недей, недей да вярваш само на един лекар. Потърси второ мнение. Преди време чудесните мами тук ме накараха да отида при втори гинеколог, който опроверга първия, който беше поставил диагнозата "куха бременност". Опроверга и още как... Виж лентичката ми и не се предавай!

# 9
  • Под липата
  • Мнения: 620
Току що, направих нов тест за бременност - положителен е  newsm17.
Чували ли сте за кръвни тестове , установяващи извънматочна бременност ?

# 10
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Току що, направих нов тест за бременност - положителен е  newsm17.
Чували ли сте за кръвни тестове , установяващи извънматочна бременност ?

Миличка, има кръвни тестове да, следи се как нараства един хормон. Той дава доста точна информация.
С новия тест, отиди при още един лекар. Така бих направила аз.  Peace

Без да те плаша, положителен тест и "празна" матка може да е лош знак.
Дано, дано, наистина бременността да е много ранна и просто да не се вижда на ехографа. Praynig

# 11
  • Мнения: 750
Знам, че не можеш да се успокоиш, колкото и всички да ти го казват. Напълно те разбирам и ти съчувствам. Обаче нещо и мен ме притеснява в симптомите ти и мисля, че още сега трябва да тичаш на лекар.
Много добре съм запозната с извънматочната бременност, тя може да е много опасна!
Имаш ли все още стомашните неразположения, вие ли ти се свят?!

# 12
  • Мнения: 1 243
 Ще стискам силно палци всичко да е наред Praynig

# 13
  • Мнения: 961
Дано всичко да е наред и притеснението ти да се окаже неоснователно.
Опитай се да се успокоиш, иначе само вредиш на себе си.
Според мен изчакай още 3-4 дни и отиди пак на лекар. Тогава вече би трябвало да се види има ли нещо или не. Стискам ти палци.

# 14
  • София
  • Мнения: 44 229
Недей така.... много е рано да си съкрушена. и да ти дойде....ще стане бебето след някой др месец...
Колкото до извънматочната доколкото знам е придружена с кръвотечене...което обаче ти не споменаваш... а може и наистина по-късно да си заченала....
Изчакай малко и пак отиди на преглед....
Колкото до симптомите - аз също нямах никакви, гърдите ме боляха една седмица, че и кръв ми течеше в началото в дните на цикъла.......но...резултатът е на 2 години...така че това не го мисли....това са мн индивидуални неща...


Пожелавам ти на следващия преглед , лекарите да потвърдят двете чертички,които си видяла...ако ли не, не губи надежда...твоето детенце чака подходящия момент Wink

# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 269
Привет, мила!
Аз потвърдих хубавата новина с два последователни кръвни теста през 48 часа, още преди да ида на лекар  Peace Направих го, заради предходен мисед и страх да не се разочаровам. Резултат над 5 е положителен, а след 48 часа трябва да е поне удвоен. При мен беше 4 пъти по-висок на втория тест. Може би си отишла на лекар рано. При мен на 10 ден от закъснението сакчето едва се виждаше. Просто съм забременяла по-късно, заради по-дълъг цикъл.
Кураж и късмет!!!  Hug Hug Hug

# 16
  • Мнения: 27 524
Добре, де, ако е извънматочна, тя не се ли вижда с ехографа или по друг начин? Освен симптоми и евентуална празна матка, друг точен признак за установяване няма ли? В тръбите как се вижда?  Thinking

# 17
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Всичко свърши....
Бях на лекар. Почти на 98% е сигурен , че е налице недоразвита, резорбирала се маточна бременност. Още на прегледа , лекарят видя кръвенисто течение , но за да отхвърли  напълно съмнението за извънматочна бременност ми пусна кръвни изследвания на някъкъв хормон, които ще повторя на 4 март.  Пак ме гледа на ехо, на магарето ме качи и каза, че матката е чиста .
 Сега кървя мъничко ...Не зная до колко е нормално , забравих да попитам ..
 Мъчно ми е , че мечтата ми за бебе няма да е факт сега, но поне до някъде се поуспокоих, че бременността ми не е извънматочна, поне такива уверения ми даде лекаря, макар и да не потвърждава на 100%.
 Говори ми за кухи яйца и неудачни ембриони, които естественият отбор пресява .
Каза ми също, че много жени и не разбират , че са били бременни при такива случаи, но аз с прекаленото си желание за дете съм успяла да усетя разочарованието от "кухото яйце".
 Много сълзи изплаках, много тежко попарих ентусиазма на моите близки. До сега не бях и чувала за тези Кухи яйца... Мислех си , че да забременея е нещо толкова просто като уравнението 2+2, а то.... Доста почетох тук из форума и зная, че има много , ама много по- тежки случаи от този , който аз изживявам, че моето е като една пролетна разходка из лунапарк и мога само да се надявам , все по-малко лоши работи да се случват на всеки един от нас ...
 Благодаря ви , момичета за подкрепата. Милите ви думи и куражът, който ми вдъхнахте ми дадоха сили да изляза и отида на лекар, помогнахте ми да не се срина психически
 БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ СЪРЦЕ!   bouquet

# 18
  • Под липата
  • Мнения: 620
Добре, де, ако е извънматочна, тя не се ли вижда с ехографа или по друг начин? Освен симптоми и евентуална празна матка, друг точен признак за установяване няма ли? В тръбите как се вижда?  Thinking

Ами, гледаха ме на вагинален ехограф. Вижда се матката, но не може да се види в тръбите, не зная защо . На магарето с пръст опипва и каза, че евентуално може да се усети . Все пак в 6 г.с трябва да е доста голям . Каза, че би трябвало да има течност в матката или извън нея и силен кръвоизлив, остри болки и щях да колабирам
 Можело да се установи извънматочна бременност само с лапароскоп... Така поне ми се стори , че чух... За сега ще изчакам кр. изследвания ..

# 19
  • Мнения: 326
Мила, Сълзичке,
моля те, послушай ме и потърси още едно мнение. Просто, за да не си поредното майче, което плаче безутешно заради диагноза "кухо яйце" /преживяла съм го/, а всъщност след няколко месеца да си има живо и здраво бебче. Знам, че е мъчително, но посети и друг гинеколог.  Hug Hug Hug

# 20
  • София
  • Мнения: 44 229
миличка, бъди силна, ще дойде и този най-щастлив момент, не се предавай, от цялото си сърце ти пожелавам да ти се случи по-скоро Hug Hug Hug и дано скоро от сълзичка, се прекръстиш на усмивчица и да се похвалиш с  pregnant Praynig

А кухото яйце е по-добре от извънматочна...до колкото в това положение може да има нещо добро. И наистина природата си знае работата, имало е защо да стане така....


  love001  love001  love001

# 21
  • Под липата
  • Мнения: 620
Това е трети  cry И на триизмерен ехограф ме гледахаи нищо не видяха , а би трябвало да съм в 6 г.с. ....а НИЩО! Лекарите при които бях, бяха много внимателни, но досега не им вярвах. Надявах се. До днес. Днес имам кървене ..., празна матка и разбити надежди... Мислех си за още един лекар, но на какво да се надявам вече?Ако не бях прокървила днес - щях да тая надежда., че др.седмица всичко ще е наред...
 Сега живея с мисълта, че след антибиотиците, след  2-3 месечният възтановителен период , отново мога да опитам. Това е по-добрият вариянт от извънматочна бременност ( дано напълно бъде отхвърлена като вероятност )

 А при теб, мила, как е било ? Казали са ти , че имаш кухо яйце, а как се установи лекарската грешка ?

# 22
  • Мнения: 27 524
Щастие в нещастието е станало, ако е вярно. Не унивай, не се предавай, това просто не е било твоето бебе, по-добре така, отколкото увредено и болно детенце, за всички е по-добре. Просто това е светлина в тунела, че все пак можеш и пак ще забременяваш. Така че не се отказвай, всичко ще бъде наред. Кураж и сили, прегръщам те  Hug

# 23
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Щастие в нещастието е станало, ако е вярно. Не унивай, не се предавай, това просто не е било твоето бебе, по-добре така, отколкото увредено и болно детенце, за всички е по-добре. Просто това е светлина в тунела, че все пак можеш и пак ще забременяваш. Така че не се отказвай, всичко ще бъде наред. Кураж и сили, прегръщам те  Hug

Споделям напълно мнението на Блонди! Кураж и от мен, ще се справиш!   bouquet

# 24
  • Мнения: 1 699
Здравей сълзичка,надявам се нещата да се развият по възможно най-добрия начин при теб.Не искам да те плаша но ще ти разкажа моята история.Преди 3 седмици ме оперираха от извънматочна бременност CryДа ти кажа ли какви бяха симптомите-ами никакви.Още на третия ден от закъснението ми аз тръгнах по доктори защото го очаквам от доста време и исках да знам че всичко е ок.Та от тогава до 16 ден от закъснението никой нищо не виждаше и ме успокояваха че или е рано да се види или всеки момент ще ми дойде.Успокоиха ме че не може да е извънматочна защото при наличието на такава нямало да мога да стоя на дупето от болка и също при самия преглед(вагинален ехограф,и ровичкане с ръце)щяло много да ме боли.А мен не ме болеше.Но аз вътрешно усещах че нещо не е наред.Ходих през ден на различни доктори и нищо.Имах тъмно кафяво течение за около седмица.Никакви болки нищо даже се чувствах много добре.Последната докторка ми каза че виждала нещо в матката но не е сигурна какво е представяш ли си ,и да отида пак след седмица.Но аз и тогава не се успокоих и на другия ден бях при друг лекар.Добре че отидох а не изчаках 1 седмица защото на другия ден след прегледа ме приеха по спешност и ме оперираха.Не искам да те плаша,казвам ти го,за да не се задоволяваш с тези предположения на докторите,отиди на още 5 ако трябва.Защото при мен ако ми го бяха установили по-рано можех да мина с лапароскопска операция.Виждам че си от Варна при кои доктори ходиш?И все пак не губи надежда че всичко ще е наред.Аз искрено ти го пожелавам.Дано ти се размине този ужас.Пиши какво си предприела.КЪСМЕТ

# 25
  • Под липата
  • Мнения: 620
.Виждам че си от Варна при кои доктори ходиш?И все пак не губи надежда че всичко ще е наред.Аз искрено ти го пожелавам.Дано ти се размине този ужас.Пиши какво си предприела.КЪСМЕТ

 Много съжалявам за случилото се с теб.  Съжалявам , защото изживях ужаса да не зная какво се случва с мен, с бебето ми и зная как чувстваш и сърцето ми плаче с твоето.
 Аз вече съм напълно сигурна, че при мен не е извънматочна. Имам обилно кръвотечение, като при по обилен цикъл и не по-силни болки от всеки друг път при цикъл.  Просто ми дойде.....
 Питаш ме при кои лекари бях... Първият път , за потвърждаване на бременност отидох в клиниката на Темелков, където лекарят, уж, видя  9 мм. плоден сак . Това беше в 4 г.с.  Каза ми да се пазя , но още тогава нещо ми подсказа , че не е наред... предчувствие някакво .  Изчаках да вляза в 6 г.с. и още на първият ден отидох при д-р Уалид. Никой не ми го е препоръчвал , просто беше близо до офиса на сестра ми , а исках тя да ме придружи . Той беше много внимателен . След като нищо не видя на обикновенният коремен, а след това и с вагиналният ехограф, ме прхвърли на триизмерен . Усетих , че се притесни, но намери думи с които да ме успокои. Предупреди ме, че ако се появи кръвотечение, болка , веднага трябва да потърся лекар. Не ми каза нищо директно, но аз съм интелигентен човек и разбрах недоизказаното .  Добре, че беше сестра ми, миличката тя, за да ме успокои , да ми вдъхне кураж. Тя ме подбра и веднага отидохме в Майчин дом.  Свободна в този момент беше д-р К. Атанасова. И тя ме прегледа и не можа да ме успокои.  От нея чух потвърждението - "50 на 50% извънматочна ". Но също ми каза , че има още няколко вариянта и за да не прецакаме  този , при който е вероятно да имам закъсняла бременност, не се нае да предприеме действия за доказването на извънматочна . Каза ми да изчакам няколко дни, но аз още вчера получих кръвотечение и пак отидох при нея . И така.... Пак ме гледа... Пусна ми хормоналното изследване и .... Това е ... Беше много мила ... Успокои ме, че дори и да е извънматочна бременност, вече всичко е под контрол .
 Това бяха случайни лекари на които попаднах , но съм доволна от отношението и човечността им.  Много добри отзиви съм чувала и за д-р Танев в АГ-болница.

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 675
Сълзичка, пожелавам ти бързо да преминат неприятните усещания. Бъди силна и продължавай смело напред. Ако мислиш, че има лекар на когото да се довериш, посъветвай се с него и не се притеснявай. Форумът наистина помага. Зная, защото съм била в подобна ситуация. При мен след 1 успешна нормална бременност, последваха 2 неуспешни. Много ми беше трудно да се съвзема психически, но продължих напред. И няма и 2 месеца след 2 спонтанен аборт, забременях. Намерих лекар, на когото да се доверя и мога да кажа, че тази Лекарка, с главно Л, ми помогна да износя нашето малко слънчице. А доколкото знам във Варна има отлични специалисти.

# 27
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Отново съм пред побъркване... Имам чувството , че лекарите са като африкански шамани , които кадят около корема ми с уханни треви и ми баят за късмет и сполука . 
 След като прокървих и имах един нормален (според мен, разбира се) цикъл по време на празниците, вчера хормоналното ниво определящо брменност беше ококо 230  ooooh! !!!!
Надявах се, че това кървене е било цикъл и че всичко ми се размина, но ето , пак заживях в кошмар. Днес чакам вторите резултати. Божичко , какво ще правя, как ще работя днес ? Как ?Вече почти седмица живея като на сън. Кошмарите пак ме преследваха тази нощ.
 Защо, по дяволите, #Cussing out с ехографа се вижда матката, а не и това, което става в тръбите? защо?Защо?Защо? #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 28
  • Мнения: 290
Утре изследвай пак ЧХГ.
По принцип хормона на бременността не пада веднага  - изведнъж.
Ако можеш се обади на лекарката да я питаш какво може да означава тази стойност на ЧХГ-то.

# 29
  • Мнения: 378
Отново съм пред побъркване... Имам чувството , че лекарите са като африкански шамани , които кадят около корема ми с уханни треви и ми баят за късмет и сполука . 
 След като прокървих и имах един нормален (според мен, разбира се) цикъл по време на празниците, вчера хормоналното ниво определящо брменност беше ококо 230  ooooh! !!!!
Надявах се, че това кървене е било цикъл и че всичко ми се размина, но ето , пак заживях в кошмар. Днес чакам вторите резултати. Божичко , какво ще правя, как ще работя днес ? Как ?Вече почти седмица живея като на сън. Кошмарите пак ме преследваха тази нощ.
 Защо, по дяволите, #Cussing out с ехографа се вижда матката, а не и това, което става в тръбите? защо?Защо?Защо? #2gunfire #2gunfire #2gunfire

При д-р.Балев ходи ли ?

# 30
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Миличка, преживяла съм същото..... или подобно...
Аз пък мислех, че съм направила спонтанен аборт, а плодът продължаваше да се развива в тръбата. Cry

Направи си отново тест- ако е положителен- това може да е лош признак!!!
Дано, дано, ти се размине. Praynig
Стискам ти палци!   bouquet

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 16:43 от anuschka

# 31
  • burgas
  • Мнения: 5
Здравей сълзичка!
Пиша ти,защото знам какво изживяваш,случи ми се миналата година да изпитам същия кошмар.Имах закъснение от 5 дни,куп положителни тетове,когато ми прокървя тъмнокафяво с остра болка ниско в дясно.Боли специфично,не може да се сравни нито с цикъл или друга болка - просто е доста концентрирана и продължителна.Ходих при 5,6 доктора,дори ме приеха в болница за 5 дни,без да знаят какво да ме правят - един ден се вижда в матката,на другия не.Имаха сериозни съмнения за извънматочна,но тръбата няма ехографска проходимост и е много трудно да се види-трябва добър видеозон и още по-добър лекар.Човешкия фактор в кръвта растеше двойно през 48ч.!?!Просто ужас.Това което ги уплаши е,че хемоглубина ми стана 80,без кървенето да е обилно.Помогна ми д-р Александров от АГ варна- веднага видя плода в тръбата,даже фиксира размера и това,че имам вътрешен кръвоизлив от около 300гр. в малкия таз.Точката,която се вижда в матката е кръвонасядане - като капчук от изтичащата от тръбата кръв.Оперира ме спешно и отстрани тръбата.Операцията беше лапароскопска и бързо се възтанових,този човек ми спаси живота.Това,което ми обясни,е че след като има подобно кръвотечение се касае за спукана тръба и се предполага вътр.кръвоизлив,който се вижда с просто око.Ако трябва да обобщя болката е водещата в случая - почти съм сигурна,4е при теб не е това.Човешкия фактор,както и теста за бременност остават положителни около 3 седмици след аборта.Аз имам 2 кухи яйца преди това и знам много добре.Фактора трябва да спада плавно,ако се покачва не е добре в твоя случай.Искам да те успокоя,че след всичко преживяно и 8 год. ходене по мъките- виж ми лентичката,ще имам момиченце!!!Забременях спонтано след 3,4 месеца опити,така ча желая ти успех и се успокой - мисля,4е страшното се е разминало!

Общи условия

Активация на акаунт