Булки - бели и червени, в ДЕ запрени - тема 64

  • 16 417
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 605
4ико Мартин е мноооого по голям от наШите деца, а Мартин има батко и не може на един да даваШ а на другия не. Друга ситуация е. И Милена е вкусила Шоколад, но само толкова. Като порастне Ще яде, раzбира се, но нека не свиква от малка  Peace  При4ини бол, няма да спомена кариеса  Wink

# 16
  • Мнения: 1 636
Ами да ти кажа,че ние Мартин никога не сме ограничавали.ОЩе от малък има6е винаги на масата сладки неЩа и той не ги поглежда6е.Когато стана на 3.5 и децата от градината идваха на гости се нагледах на теzи случки,та до сега все има zа гледане и маене  ooooh!.На Томас не давам,zа да не си раzваля апетита.Те кариесите Ще станат,ако постоянно това се яде,но след яденето 5 мин.по_късно като иzмия zъбите няма проблем.За Щастие най_харесват гуми берхен,по 6околад не са толкова zапалени.Томас бе6е преди,но сега не.

# 17
  • Мнения: 3 521
Данке, гърли - мадам се тръшна да спи, ще изчакам да видя как ще и понесе попчивката и според зависи ще ходим/не на лекар.
Честно казано подозирам, че беше някаква демонстрация+кътниците, щото докато изливаше литри вода върху креватите ни нямаше "Оххх". Поживьом - увидим.

Мистиньо, книгата замина още вчера, след като говорихме - ще го чака твоят човек топла-топла на бюрото Laughing. Гуте бесерунг и на двамата. Детето ти си е съвсем в ред стига си се презирала!

Чико, значи бравос за прогреса.

Татяна, а пробвала ли си на Кептън Игло рибите със сосове(Филегро)? Дребната умира за тях - може и на Милена да и харесат Peace.

Бибе, Славчо май заради болестта му не е в журито...или просто не са му платили достатъчно Mr. Green

За протокола моята пие - вода, кърма,  био прясно мляко и през ден чаша фреш от портокал и/или грейфрукт(когато има много "болни" в градината и давам всеки ден). Колкото и да ми се искаше Алете Джуниър и т.н. ходи и ги изсипва в паницата на котарака - явно не са и вкусни.
Сладки неща яде, но умерено - не виждам как, дори и да забраня шоколад, гумени мечета и пр. ще  бъде опазена от рожденните дни в яслата. Кремове и сладкиши яде, но по принцип аз ги правя и са с нерафинирана захар в малки количества. Фафли, бисквити и солети в къщи никога май не сме имали. Thinking

Като сме на вълна ядене-пиене колко често давате на децата риба?

Последна редакция: пт, 29 фев 2008, 15:20 от surfline

# 18
  • Мнения: 1 636
Аz ям 1 път на месец тук и всеки ден на морето и давам,а ако иска6 да zнае6 те колко често ядът ... никога  Laughing Аz съм единствената,която яде. Томас само един път яде калмари и много ме учуди.

# 19
  • Мнения: 7 605
Сърфи, аz искам да иzбягам полуфабрикати а ти ми препоръ4ваШ такива  Laughing  Мен в теzи филета ме притесняват костите  Thinking  и zа това давам Щебхен.
Милена яде поне 1път седми4но риба, нали е полеzно, трябва да приемат йод  Peace
За уШите, пробвай с капки ОТОФОВЕН, те са хомеопати4ни  Peace  Дано е било сцена  Praynig

Моето дете спа 30 минути на обяд  Close

# 20
  • Мнения: 1 584
Айде и аз трупясах хуната да спи и се тупвам пред пц-то.

Аз не мога да кажа за рибата, че нали 4 дена яде при гледачката. Ама мисля, че поне 1 път в седмицата им дава. Ние сега не правим често, че аз и с предната бременност и сега само като помириша и  Sick

За течностите - предимно вода. Давам и сок чат пат, разреден. Обича много пресни плодове и това много ме радва.

Шоколад и подобни - само ако някой яде пред нея отнася по миниатюрно парче. Истерии за още - няма. Иначе за следобедна закуска и давам мляко с ориз от тия купените понякога, ама то не ми се струва много сладко?

Кисело и прясно мляко яде/пие без грам захар за ужас на бабите Mr. Green

# 21
  • Мнения: 3 880
не виждам как, дори и да забраня шоколад, гумени мечета и пр. ще  бъде опазена от рожденните дни в яслата.
В нашата градина пък не дават да се носят бонбони и шоколади и тяхните производни. За рожденни дни кухен, торта или най-добре нещо соленичко за обяд. За Великден, Николаус и т.н. им правят малки кисийки с 2-3 лакомства, но ги карат да си ги оставят при гардеробчета и да си ги носят в къщи.
Аз на моята й давам в умерени количества. С водата също няма проблем, може би защото ние пием само вода и почти само вода купуваме. Сокове разни в къщи има само за асортимент, но пък и не съм забелязала да се нахвърля на тях, така че явно не й липсват. Обаче мляко как пие ooooh! като смок.....

# 22
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Поздрав с Кен ли  Laughing

# 23
  • Мнения: 3 521
Татяна, никога не съм попадала на кости в рибите на Игло и затова ги купувам(натур филе или въпросните със соса), виж в собствените марки на Едека и Реве винаги намирам костички.

Аз правя риба 2 пъти седмично (1 път супа и 1 път основно), но честно казано малко ме е страх да не е прекалено много това количество за хлапето - в това отношение се е метнала на мен> кило риба да и сложа ще го изяде... Embarassed

Биба, хубаво е във вашата градина - при нас за рожденни дни всички деца получават пликче, най често с гумени мечета и близалки траубенцугер Embarassed + торта, която миналата седмица беше "Мус от шоколад" и още вадя шоколадови пръчици от невероятни места по детето ми...хем 2 пъти до кисна във ваната Whistling.

# 24
  • Мнения: 1 584
Някой знае ли дали мога да сменя седалка за тоалетна чиния. Купих миналата седмица от Baby1 една ама нещо не става ..или аз съм толкова зле Rolling Eyes В бг ползвахме една дето ставаше идеално, а тая тук я въртях, суках и нищо. Отдолу има залепени 2 като пластмасови щифтчета (пиронче) ама не мога да се светне те пък как се ползват изобщо Rolling Eyes Та седалката не е ползвана, с етикета си е и тн ..ама все пак съм я слагала на тоалетната и май няма да може да се смени, как мислите Thinking

# 25
  • Мнения: 911
За седалката нямам идея дали може да се смени newsm78
Мус о шокола, а? Как да не проядат шоколад. Аz давам от около двегодишна въzраст, но крайно умерено. Нашата zюсигкайт са стафидите, макар и да не са идеални zа zъбите (с риск да стана досадна, гумените мечета са мн по кофти zа zъбите от шоколада, т.к. се лепят по същите). Риба веднъж седмично, щото аz не обичам много много. За пиене вода. И вода, и вода. Той самият не иска друго, макар че от няколко седмици насам чат пат пийва и малко сок, ама соковете тука zнаете какви са Sick

# 26
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Майра, от двете страни под чинията трябва да има две гайки / метални, пластмасови../от двете страни. Развърташ ги и седалката се измъква нагоре. Другата, по обратния начин.

# 27
  • Мнения: 122
Здравейте и от мен в новата темичка Hug

Майра,според мен би трябвало да няма проблем да я върнеш седалката,щом е с етикет и имаш касов бон и не са минали повече от 2 седмици Peace

А за пиенето,на моят малък мъж му даваме вода или сок.И плодове много обича между другото-престни банани и ябълки и плодово пюре от праскови ,круши и тн.
 

# 28
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Хай  Laughing

Ние от вчера се захранваме с пюрета - ама неуспешно, но за сега само опитваме по няколко лъжички, надявам се да свикне - че имаме 2 зъба и другие 2 са на път  Rolling Eyes Да питам Сърфи - Симона не те ли захапва? Confused

Татянка, и аз сега съм фен на "парата" - тормозя ги в нас всичките и не ми пука  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

За сладкото - аз давам, но умерено и ако забравим да му дадем бонбонки и Саши не се сеща. Той си пада повечко по съществено ядене  Laughing Laughing Но наистина се получава ефекта на "ядене като невидяло" ако се ограничава много - аз съм го виждала в нас като идват деца как лапат бонбони ако не им е разрешено по принцип.  Confused

  bouquet

# 29
  • Мнения: 7 605
Татянка, и аз сега съм фен на "парата" - тормозя ги в нас всичките и не ми пука  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Аz Ще се повтарям, лоШа майка съм, давам на детето парени zелен4уци, но аz самата не ям от тях  Embarassed За мен пица на Др Йоткер, както се каzва на български  Laughing
А zа кърменето, ако zахапва правилно, няма проблем  Wink

Майра идея си нямам zа тоалтената, на да ти кажа 4е купих седалка на НУК и пасва беz проблеми, тя само се поставя, беz болтове и тем подобни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт