Солена торта, която да изглежда като "истинска" (т.е. сладка)

  • 16 929
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 777
Ето тази Салата -торта на Пепчо. Simple Smile



Снимките и рецептата са на Пепчо

# 16
  • Мнения: 1 777
А ето и моята солена торта.

# 17
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ха, Петя аз точно тези торти търсех и бях забравила че са на Пепи, мислех че съм ги виждала в чешкия форум. Embarassed
Пепи, извини ме мила!  bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 890
        Аз съм правила такава торта от сварени картофи, шунка, бекон, грах, кашкавал, яйца, гъби, краставици, домати, топено сирене, царевица - абе каквото имаш в наличност.  Simple Smile Всичко се намачква или нарязва наситно и се оформя като торта. Отгоре и отстрани се намазва с майонеза и се украсява по вкус.  Peace

# 19
  • Мнения: 549
Пепи,ако не те затруднявам пустни рецептата за салата-ШАРЛОТА/под формата на костенурка което е / МОЛЯ ТЕ.Доста ме впечатли. Praynig

# 20
  • Мнения: 506
картофено пюре омесено с масло,шунка,яйца,кашкавал,гъби/запържени/ и каквото друго се сетиш/грах,царевица/,оформяш като торта намазва се с майонеза/сметана,кис.мляко/ и поръсваш с настъргано яйце или кашкавал или сирене.
Жълтъците на свареното яйце също стават за оцветители.
Успех.

# 21
  • Мнения: 12 855
http://my.opera.com/*Natka*/albums/show.dml?id=345219
Това е солената торта, която правя аз. Не изисква печене. Оформя се от сварени картофи, кисели краставички, сирене, сварени яйца. Всички продукти са настъргани на едро ренде (краставичките се отцеждат от водата, която пускат) и се оформят на пластове, като се притискат с ръце, за да стане плътно, продуктите се редуват, само задължително най-отгоре и най-отдолу са картофи, отстрани също може да се "затвори" с картофи. Заливам я с кисело мляко, смесено с няколко лъжици майонеза, може да се овкуси с горчица, чесън или кой каквото обича, а предполагам, че може и да се оцвети със сладкарска боя или примерно доматено пюре.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 890
        Янамед, Натка, вие сте го обяснили по-добре от мен !  Hug Важното е, че става адски вкусно, цяла калорийна бомба !  cook

Общи условия

Активация на акаунт