Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 8 ....

  • 21 414
  • 375
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 577
ЧЕСТИТА БАБА МАРТА МОМИЧЕТА   bouquet
ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ, БЕЛИ И ЧЕРВЕНИ...
НАШИТЕ СЕМЕЙСТВА И ДЕЦАТА НИ ЗАСМЕНИ !
ВСЕ ТАКА ДА УСПЯВАМЕ РАДОСТ ДА ДАРЯВАМЕ,
С УСМИВКИ, ОСИРОТЕЛИТЕ ЛИЦА ДА ОЗАРЯВАМЕ



а сега по отчета, че гледам никой не го е направил още  newsm78
големи разходки, голяма работа....

Значи отидохме до Бата, вързахме мартенички и почерпихме децата с шоколад и сокче
Моите лични наблюдения са, че успяхме заедно за пореден път да ги направим щастливи 
Те също ни вързаха мартенички, лично изработени от тях и ни почерпиха с кутия бонбони в знак на благодарност   Laughing

Разгледахме и стаите им, вече са разпределени сушилниците и легените  Peace
От станцията на Министерски съвет са им занесли легла, гардероби, бюра и шкафчета /явно ще реновират станцията и старите мебели, които никак не са лоши са им ги занесли   Peace /
Тъй като е почивен ден, успяхме да говорим само с една възпитателка, която ни подхвърли набързо от какво децата имат най-голяма нужда - чорапи, бельо, козметика... Но във вторник ще се говори с Директорката за повече информация, както и за включването им във Великданския базар...

Снимки очаквайте включване от Люси и Ане  Mr. Green



.... оф, изкушавам се пусна снимка на един великденски полуфабрикат, за да дадете мнение как да го довърша и дали изобщо си струва
ей сега го правя, ама нещо ...... секна ми ... пък и се чудя тук ли му е мястото
 


Последна редакция: сб, 01 мар 2008, 20:20 от Amelia

# 16
  • Мнения: 521
Честита баба Марта и от мен!   bouquet

радвам се че сте изкарали хубаво,жалко че не можах да дойда,но за Средец ще гледам вече да съм на линия.и аз да кажа че имам 40 лв от мартенички и останали мартенички.само трябва да ги дам на някой  newsm78 . скоро няма ли пак да пиете кафе  Whistling ?

# 17
  • Мнения: 950
                         ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ  ,МНОГО ЗДРАВЕ ПРЕЗ ЦЯЛАТА ГОДИНА

Страхотни новини са това  Hugи за децата и за това че има напредък да им оправят сградата и мебелите  Party 

Аз днес от много мислене за великденският базар/голямо мислене е  Thinking/ ,че забравих за баба марта  Blush Whistling  чак следобед стоплих  Mr. Green    даже успях да си набавя някои неща /по- късно ще ги покажа /

Аз също чакам новата тема за да може на спокойствие да си обсъждаме за базара   Peace  Докато стане темата ако искате да ползваме на Хипатия  за идеите все пак се отнася пак за великден и няма много да я спамим щото то си е пак идея  newsm78

# 18
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
И от мен ЧЕСТИТА БАБА МАРТА /макар и на патерици  Wink/

Ками, чудесно си се справила с отчета   bouquet
Аз да добавя, че бяхме две коли и седем майчета   Grinning /GJK, madlena, shedi, Amelia, попи, Ане, lucyl30/
и в крайна сметка се получи едно доста прилично гостуване при дечицата Grinning

За съжаление, не всички бяха на линия .... имаше и малко отсъстващи /къде гостуващи за празниците, къде работещи/, но и за тях заделихме почерпка  Wink

Оказа се, че и те правят мартенички ... и дори щяха да ходят да продават в селото  Peace

А ето и малко снимков материал  Wink http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113320&photo=87

А тук поснимах и малко стаите ... но ми се струва от тези тук, че нито една не беше с новите мебели за дарение /някои от другите мами да каже  newsm78, че аз малко се обърках   ooooh!/
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=105365&photo=28

# 19
  • Мнения: 950
Току що гледах снимките /благодаря ти  lucyl30    bouquet   /   
Хем виждам, че децата са доволни и щастливи ама мен пак ми е мъчно и си поплаках  Cry Cry   

# 20
  • Мнения: 742
Мили благородни момичета, Честита Ви баба Марта на патерица  Hug 
Надявам се днес сте си прекарали добре  Hug Люси, получих ти смс-а в пет и половина - бях извън обхват ooooh!
Ужасно съжалявам, че не мога да се включвам по-активно, но се надявам другата събота да мога да дойда с вас в Средец.
Утре заминавам за Пловдив, прибирам се в четвъртък, така че ще се чуем и видим, надявам се (най-малкото с Попи)



М/у другото, относно базара. Тъй като ще минава под шапката на ДБМ, вариант е да се изпратят писма до директорите на едно-две училища, с предложение да се включат с изработени неща от децата? Това е вариант за решаване на част от проблема с асортимента. Какво мислите? В ДБМ предполагам имат подобен опит?

Последна редакция: нд, 02 мар 2008, 18:14 от ellyst

# 21
  • Мнения: 917
Здравейте! В петък се прибрах посред нощите, но днес успях да се видя с Люси, Ками и Мерилин, че и децата се наиграха на воля. По трудно ми беше да намеря време да изчета всичко, а още не ми е останало време да разгледам и хоби форума, за да видя с какво мога да се включа. Но когато се завърна в Бс за постоянно и това ще направя, че във вторник пак тръгвам. Гледах снимките на децата от бата и установих, че децата познавам, а за някои от мамите на снимките не мога да се сетя или поне да свъжа име с физиономия. На снимките в стаите не виждам някаква промяна, /мисля за това се чудихте дали им е ново обзавеждането/. Аз доста съм обикаляла по стаите им, но те и така разхвърляни леглата и не може да се прецени. Видях и снимките с напукани стени. Аз съм ви разправяла, че ние им правихме малък частичен ремонт но нямаше достатъчно парички за всичко. По фар сложихме дограма на стаите и коридорите, които бяха с дървена и осигурихме слънчев колектор, тук таме замазване с латекс и това беше. До колкото знам ръководството има планове за някакъв грандиозен ремонт, които да им осигури удобства по най-новите изисквания, но кой ще е спонсора идея нямам, а и те сигурно. Разбрах от вас, че има нова директорка и съм много изненадана, казано честно, защото като ходихме с Гери в петък, верно че я нямаше директорката, но и Зам.Директора нищо не каза. Като се прибера за повече време в Бс ще разбера подробностите и без друго трябва да се видя с тях да коригират едното свидетелство за дарение, че се оказа копие и не върши работа, а нали ще възстановяваме данъци за децата. Ками днес ни показа поставките са яйца, които е изработила и много ми харесаха, чудя се още и аз с какво да се захмвана, но за това се изка поне малко свободно време, а за сега такаво никакво. От разговора с Мерилин останах с убуждение, че се притеснява, дали всички сме наясно, че паричките от базара трябва да минат през банковата сметка на ДБМ и после сертификата да е на тяхно име. Нека пак да ви обърна внимание, въпреки че не вярвам да има някой от нас, който да прави всичко това само за да си види името на сертификат за дарение. Но ако нещо не сте наясно или имате някакви колебания сега е момента да ги изчистим и да се уточним. Аз съм финансист и ми са ясно нещата, но ако имате въпроси и притеснения за финансовата част на нещата казвайте си от време. В крайна сметка няма значение /поне за мен/, че парите ще минат през банкова сметка на движението след като пак ще стигнат до децата. Мисля всички сме наясно, че ако не е ДБМ не можем да направим нищо, защото сме никои. А това е един нормален ход и развитие на нещата, след като между нас си от мартеници събрахме близо 500лв, представете си колко щяхме да съберем и колко усмивки щяхме да върнем по личицата на дечица, ако бяхме отворили сегрия за мартеници. А за великден, всички виждаме, че нямаме много време, но дори и да не съберем много пари, това ще е само началото. И ако оправдаем доверието на ДБМ те ще ни гласуват доверие и следващият път, когато вече ще имаме солидна подготовка.

# 22
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Аз също се радвам, че успях да се видя днес с bubi4ko, Amelia и Мерелин. Съжалявам момичета, че в последния момент се обадих или пуснах съобщения на някои, но Мерелин е за много кратко в града ... и буквално се уговорихме от сега за след малко  Mr. Green
Бих искала да добавя още малко инфо то разговора с Мерелин:
- до няколко дни трябва да сме решили къде да разположим щанда /говорих с Роси - lavendеr, ДБМ шефа, тя сподели, че като цяло Великденския базар е по-слаб от Коледния и е по-добре да бъдем на едно място само, да има повече калабалък, май няма да може да се оправим само с 2 продавачки  ooooh!, Мерелин сподели, че хората като нападнат, не може да опазиш стоката и понякога са били по 5-6 души  ooooh!/, защото от ДБМ ще искат инфото да го пуснат в бебешките списания, а повечето от тях приключват предпечата, докъм 10то число  ooooh!
Днес мислехме  Thinking, че може би удачен вариант откъм място ще е кръстовището на Александровска с Кирил и Методий ... така ще обхванем и потока към църквата  Grinning
Кажете какво мислите 
 newsm78
За мястото, ще пуснем писмо в Общината /трябва да подготвим писмото, ще го пуснем по мейла на Мерелин и тя ще го подпише и подпечата с печата на Движението, за да е официално/ ... Трябва да видим до кого да го адресираме освен до кмета  Thinking
- относно ценообразуването: слагаме материалите + труда + горница .... нещата не трябва да са много скъп, но и не трябва и да са подценени, все пак са уникати  Peace
- относно рекламата, ДБМ ще пусне навсякъде за всички градове, които се включват  Peace Като цяло Дамаянти /от Фотошопската тема/ им я подготвя ... не пречи да пусне и на нас проекта като ние си добавим само мястото и часа .... но Asya_ ти ако имаш по готина идея, също ще е супер   bouquet
- приходните касови ордери ще ни ги изпратят малко преди базара ... като не е задължително за абсолютно всичко да се дава ордер ... важното е все пак за нас си да си записваме някъде абсолютно всички покупки  Wink
- Чудех се какво съм забравила  newsm78, ето нещо също важно:
Както lavender, така и Мерелин, препоръчаха да не пускаме отделна Тема в Хоби .... идеята им е, че за всички базари се пише на едно място, т.е. най-вече кой с какво и колко ще участват  Peace, като има и майчета, които не са от съответните градове където ще се провеждат базарите, но биха искали също да помогнат и това е вариант и за тях по лесно да следят. Освен това така и по-лесно се вижда в кой град има повече материал от едно нещо, а в друг недостига и по желание съответно може да се прати /нас ни включвам към приемащата страна  Grinning/
Ето защо всичко, което касае пряко нашия базар не пречи да си го обсъждаме в нашата Тема, в крайна сметка това към момента е на дневен ред  Grinning
Относно Великденски идеи, може да се поровим или да пуснем линк и тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=252634.0
А за самия базар, какво и колко изработим, може да пуснем инфо тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=271038.0


Иначе поставката на Ками наистина е супер оригинална ... надявам се, че ще пусне снимка  Grinning


Зарибих леля му на малкия /т.е. зълва ми  Mr. Green/ също да се включи и тя обеща  Wink ... ще видим как ще се справи със шиенето  Whistling

А на мен ми хрумнаха две идейки, които ми се стрява не са много трудни за осъществяване особено от леворък чирак като мен  Mr. Green
- първото е щипка с магнит /за хладилник/ с керамична/гипсова фигурка  newsm78, а отдолу е закрепен на щипката бележник ...
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113320&photo=128
струва ми се не много трудно за осъществяване  newsm78 ... но дали ще намеря подобни щипки  newsm78 ... и най-вече като цяло мисля, че няма да бъде много скъпо  Thinking
- а другото е фотоалбумче ... от тези съвсем малките, на които може да се сменя корицата .... и по този начин може да сложим наши рисунки/картинки ... във фигаро май има подобни албумчета и не са много скъпи  newsm78 /може и половинката да навия за идеята да се включи и той да помага  Mr. Green/ ... а картинките според вас, могат ли да се плагиатстват  newsm78, имам предвид от нета ....

goguna - дай името на фирмата за керамичните фигурки, че се изтормозих  Mr. Green
Относно шиенето, мислиш ли, че майка ти и леля ти биха се включили да помогнат ... конкретно ще пусна за какво утре /да изчакам все пак разрешение от майчето  ooooh!/

Малее бубичко, мислех че този път поне ще си по напред от мен с писането, но за съжаление пак те изпреварих  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 917
Малее бубичко, мислех че този път поне ще си по напред от мен с писането, но за съжаление пак те изпреварих  Mr. Green
въобще не съм имала намерение да се конкурирам, а и твоите писания дето ги четем на бира с пуканки ми липсваха казано честно

# 24
  • Мнения: 521
малеееееееее,видяхте ли го това с дялкането на яйце  #Shocked ?луда работа!ама е много красиво и ще струва пари.някой да се пробва,знам че има майсторки  newsm53

# 25
  • Мнения: 521
уфффффффффф,още няма никой.времето хубаво....изпотроших яйцата в къщи и нищо не направих  #Cussing out .май е време да си лягам.

# 26
  • Мнения: 2 577
.... сега аз да докладвам набързо

Вчера говорих с медицинската сестра на ПУ Отец Паисий, която пък без да имам представа, се оказа секретар на Сдружение за работа с деца с увреждания, чието име не запомних, но пак ще питам  Embarassed
Тя се ентусиазира от идеята, ще ме свърже с Директора на ПУ и мисли, че ще се получи... Но опасенията й са, че поради липса на пари в бюджета не разполагат с материали и трудно ще измислят с какво точно могат да се включат. Кабинетът по трудово преди години е бил обект на кражба и в него нямало почти нищо като инструменти. Единствено децата готвят и евентуално можели да изложат кулинарни творения  Rolling Eyes Другото, с което се занимават е изобразително изкуство. Госпожата им била не само добър възпитател, но и изобретателна... Спомена ми, че и мартенички сега са правили... но основния им проблем са материали.
Та си мислех дали ние не можем като закупим керамичните фигурки и за тях да отделим - те да ги порисуват малко.
Споменах й за кухи яйца да рисуват и украсяват, а тя ми каза - виж това ще е без проблем. Каза ми също, че имало деца, които много хубаво рисували. При евентуален разговор с Директора и преподавателите може да се измисли и друго  Laughing

Освен това предложи да ни свърже и с председателката на Сдружението, чието име ми изскочи от акъла - те също можели да предоставят неща за базара. Имали някакъв опит.

Какво ще кажете?

Струва ми се, че преди да пуснем писмото до кмета, трябва да е ясно кои домове и училища ще участват...
Ако правим среща с гореспоменатите, ще трябва да е тази седмица   Laughing


# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Само на бързо показвам какво съм сътворила тези дни- снимките са кофти ама правя ремонт и местата в къщи без три пръста прах, са ми кът http://www.snimka.bg/album.php?album_id=224627 - чакам критики и препоръки
Момичета вижте това и запрятайте ръкави
http://ivanasway.multiply.com/photos/album/5 така като гледам кръгчето е изрязано от руло тоалетна хартия

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 12:00 от madlena

# 28
  • Мнения: 917
здравейте и честита баба марта на патерици момичета  Heart Eyes Hug
за Средец каква е уговорката - в колко и къде тръгваме?  newsm78
за базара и мен ме пишете - до кога трябва да съм готова и на кой се дават нещата?
записала съм се в декупаж, рисуване върху стъкло,
и мисля да правя яйца, вазички, чиниики и пепелници, както и чаши  Blush
дано да излезе нещо  hahaha

madlena супер са  Hug

  bouquet

# 29
  • Мнения: 2 577
 newsm10 madlena СТРАШНА СИ  newsm51

БРАВО   bouquet

Аз момичета ударих макар и не окончателния тотал
В мен има

за месец Февруари   

Парички                     62,00
От мартенички         496,40

ОБЩО                   558,40

и имаме още около 50 лв в velvet и goguna / или mamanagabi/ - и те от мартенички  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт