Правилно ли е да имам претенции към педагозите?

  • 2 420
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 877
"Ходихме" и "правихме" са граматически правилни думи, в първо лице, множествено число, минало свършено време. Къде е проблемът?
Втората двойка, "ходиме" и "правиме" са грешни, да.

# 31
  • Мнения: 17 407
ХАха, да не би ИСа да е имала предвид ходИхме и правИхме....

# 32
  • София
  • Мнения: 6 999
ХАха, да не би ИСа да е имала предвид ходИхме и правИхме....

Аха  Flutter Моя е грешката  Hug

# 33
  • France
  • Мнения: 726
Момичета, защо се концентрирахте върху диалекта? Това не е основният проблем. Въпреки, че мнението ми е персоналът в подобни учреждения трябва  да се старае да говори правилно.
Основният проблем е въпросното момче, което веднъж заби молив в ръката на дъщеря ми, на 1-2 мл от вените. Замълчах тогава. Същият я обижда, псува, удря и плюе. Преди 2-3 месеца говорих с персонала и ми бе обяснено, че това е начинът му да я сваля..... Още тогава поисках да се вземат мерки. Такива май не са осъществени.....
Реших, дъщеря ми да не се премества. Тя не е съгласна и съм длъжна да се съобразя с нея.
Благодаря ви за отговорите.

# 34
  • Мнения: 256
И аз не бих търпяла такова нещо.В някои градини и училища се практикува "спонсорство".Родителите правят дарения за градината и персонала трае лиготиите на децата им.Затова децата им са неуправляеми.Не можеш ли да се обърнеш към по-горна инстанция?

# 35
  • Мнения: 636

 Толкова много бакии има за оправяне в градините, че диалектът е последното нещо, което трябва да настояваш да се промени...Ние сме в софийска градина и учителките и лелките ни са софиянки, но дъщеря ми пак се връща с диалектизми. Не мисля, че това е страшно - важно е у дома да се изразявате правилно.  Не мисля, че конфронтацията ти по този повод може да доведе до някакъв добър резултат - просто хората са се обидили.
Що се отнася до агресивното дете, твоето , а и никое друго дете по никакъв начин не трябва да търпи насилие /не че никога не удрям дупе и ръце и не крещя/.  Не се опитвай, обаче, да преместваш другото дете, защото няма да се получи - то също е жертва на собствената си агресивност. В момента топката е в учителките. Те са АБСОЛЮТНО задължени да не допускат агресия върху поверените им деца. Те са тези, които трябва да се справят с агресивното дете и да защитят дъщеря ти, а не ти. Ако не се получава, а виждам, че отношенията ти с градината в момента не са особено блестящи, премести детето. Ако не искаш, бори се на тази база - учителките са длъжни да предпазват детето ти от всяка форма на насилие, тоест физическо и вербално /лесбийка и т.н./. Да не се правят, че е извън контрола им.
Един последен съвет - недей да използваш дъщеря си за посредник на посланията ти към госпожите. Ако имаш нещо да им казваш, направи го директно. Иначе детето става жертва на т.нар. "конфликт на лоялност" между тебе и тях. Твърде тежо е за малко дете...
Успех!

# 36
  • София
  • Мнения: 8 282
Честно да си кажа това с диалекта ме разби. Съгласна съм с отговора на учителките. Може ти да не шляпаш по "софийски", но тук диалекта е един път. Може на теб да не ти прави впечатление софийския диалект, но той е същото като за теб диалекта в мястото в което си.
Имам познати от Източна България - кореняци хора е никой в семейството не говори меко. В същото време други познати от същия град живеят вече 12-14 г. тук почти колкото и там и продължават да си мекат.... а каква трагедия беше една колежка от Русе нямам думи(за 5 години абсолютно никава промяна).
Та идеята ми беше като не ти харесва детето да говори така обяснявай, обяснявай, повтаряй, ...попетвай и ще го научиш.
Аз от нашите педагози съм доволна учат децата не само да говорят правилно да използват по-малко чуждици, примерно ние го бяхме научили да казва "Чао", а в градината казва "Довиждане"

За другото не знам.

# 37
  • Мнения: 2 700
Аз пък ще се изкажа само за диалекта - ДА, имаш право да имаш претенции.  Peace След като някой е станал педагог, ТРЯБВА да се научи да говори правилно. Има само две професии, които според мен задължително трябва да използват правилен/книжовен език - педагог, във всичките му разновидности, и журналист.

# 38
  • Мнения: 47 983
в нашата градина има по- буйни дечица, едно от тях познавам от бебе
в яслата го бяха нарочили и го изписаха със забележки в картона че трудно се адаптира и е конфликтен
в детската градина обаче учителките подходиха с много разбиране и търпение
детето има конфликти е някои от децата, но вихаги с по- буйните
на моята щерка например е гадже, играят си с часове без проблеми, но с някои от момчетата, а и момичетата, имат по- грубички игри
случвало се е да се оплакват деца и родители от детето, без то изобщ да е било на градина в тази седмица- просто по навик
наскоро имаше конфликт с един родител, защото искаше да махнат това дете от градината/те са вече предучилищници/
директорката заяви, че по никакъв начин нямат право да искат да се махне детето
това е, не може да искаш да се махне детето, което е по- буйно и невъзпитано
можеш да преместиш твоето ако желаеш
иначе основната част трябва да поемат учителките- нашите си изиграха добре ролята, наказват го когато трябва, защитават го когато трябва, обясняват му какво е редно и какво не вече 4 години и ефект има
децата ни случиха на педагози- моето свито дете се поотрака, буйното дете не беше смачкано и набеждавано, а превъзпитано
това е, бавно става, но това е правилния подход
иначе нецензурните думи децата в групата ги научиха от друго дете, чиито родители иначе са с много претенции и много важни, а то минава за кротко, ама ето, научиха ги

# 39
  • Мнения: 122
Разбира се, че в детските градини педагозите трябва да се съобразяват с начина си на изразяване. Директорката трябва първо да се засрами, а след това да поговори със своята предполагам многоуважавана колежка. Да не говорим, че има начини чрез които "малкият размирник" може да бъде накаран да си седне на дупето и да не тормози останалите дечица. Всичко се постига с добрина - надявам се. Успешно разрешаване на проблема.

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 11:22 от Нали Мъжете Не Плачат

Общи условия

Активация на акаунт