Какво да правя

  • 1 231
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 197
Благодаря на всички ви добре ,че ви има иначе не знам какво ще правим ние по неопитните.

# 16
  • Мнения: 413
Новородените спят по много, техния сън е повърхностен, за да може да се събуждат за хранене, ако сънят продължава дълго и пропускат хранене е по-добре да се разбудят и накърмят /цитирам една статия/
Първия ми син, го будех точно на часът и го кърмех, после сам си се научи и никога не съм имала проблеми с храненето му. А втория ми син - го гледах по новата "система" - на поискване, в чудо се видях, докато накрая не му изработих аз режим през 4 часа.

# 17
  • Мнения: 814
И аз съм на мнение да не я будиш, само ако минат 5 и повече часа може да й дадеш мляко. Аз така правех през деня, нощем не съм го будила.
Аз не съм се сблъсквала с този проблем, но ако бях - щях да постъпя по този начин  Peace

# 18
  • Мнения: 228
Не я буди.... поне аз така бих постъпила....

# 19
  • София
  • Мнения: 672
А1, това все едно аз съм го писала... Същият беше и моя юнак - спеше, не можех да го събудя, нещеше да суче... сега не мога да го изхраня  Peace отглеждам си панда в къщи Simple Smile сега пак пиша с 1 ръка, че пак яде...

всичко това отминава. аз будех на 3 часа (ама че патка съм била)... та НЕ - не си буди бебето. Ако 4- 5 часа не се събуди тогава го буди. С коликите този проблем отмина...към 40-тия ден някъде...А сега го търся това спящо бебе...

Просто детето ти е по-кротко и предпочита съня пред яденето - и моя ако е уморен може да заспи гладен и да не се събуди 2-3 часа...

Ако не наддаде много първия месец в никакъв случай не го насилвай да яде повече ако не иска! Детето расте докато спи повече отколлкото докато яде Simple Smile  Hug А стомахът на едно бебе на 20 дни е колкото юмруче голямо, няма как да поеме 120 мл... Да ти е жива и здрава рожбата Peace

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 19:09 от *Маги*

# 20
  • Мнения: 1 089
Трябва да се храни редовно, особено през деня, защото малките бебета много бързо се обезводняват, стават от това още по-сънливи и нещата могат да станат много сериозни. Нощем можеш да си го оставяш да спи.

# 21
  • София
  • Мнения: 672
Трябва да се храни редовно, особено през деня, защото малките бебета много бързо се обезводняват, стават от това още по-сънливи и нещата могат да станат много сериозни. Нощем можеш да си го оставяш да спи.

Това е за бебенцата с жълтеничка, които наистина се успиват повече. А аз точно някъде прочетох този довод, който ме психяса и го будех на 3 часа като в казармата. После разбрах, че бебе, което е гладно няма да спи сладко сладко и да неможеш да го събудиш и с танк. Това с яденето е инстинкт . . . А1, ти ще си решиш, но аз будих и хранех на 3 часа, и сега съжалявам Sad

# 22
  • Мнения: 1 089
С жълтеница наистина  се успиват и малко хапват, но бебетата трябва да получават достатъчно течности за деня, за да не се обезводнят - ако на ядене приема по 20-40мл това е малко и е добре човек да е настоятелен или да дава по-начесто ( при кърмените бебета нпаример). А е безсмислено да се пълни коремчето с вода вместо с кърма/мляко. Това имам предвид с горния пост.

# 23
  • Мнения: 76
ние имахме са6тия проблем.и ни посаветваха да го будя,но тои дори понякога изоб6то не яде6е и тогажа сменихме млякото.ФРИЗО ВОМ много е добро и бързо започна да свиква с 3часовият режим и си го изяжда6е докараи за около садмица. и за млякото- има добавки против запек,повращане и Колики

# 24
  • Мнения: 138
Аз нямам опит с отглеждането на деца, но имам сходен проблем. Моите мишлета също не са от хапващите. В болницата Станимир си изпиваше само половината от млекцето и заспиваше като заклан. Акушерките ми казваха да го будя, ама не ставаше. Даже и те се пробваха, защото не ми вярваха, че не мога да го събудя- и те не успяваха. На визитация питах лекарката и тя ми каза да не се притеснявам, защото си качва добре, което е най- важното. Ние също сме на НАН НА и никога не са изпивали "колкото трябва" мляко. Винаги с по 30- 40 гр по- малко. Вчера бяхме на преглед и са качили по 1,400 кг и са пораснали с по 7 см. Като казах на педиатъра по колко си хапват на 1 ядене (между 60 и 90 гр) ми каза да опитам да им давам по 120 гр. Ама как??? След като хапнат по колкото искат и заспиват или стискат устичките, та върви им давай да ядът. Всичко дете е различно и има различни нужди. Според мен не я буди. Аз също не ги будя и от време на време изпускат по някое хранене. Най- важното е да е жива и здрава и да наддава хубаво.

Общи условия

Активация на акаунт