Нов ли е 'новият' Фризолак?

  • 2 212
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 144
[Ние вече изпробвахме "новия"фризолак,но мисля, че няма нищо ново в него по отношение на запека който  причинява.Аз лично си мисля ,че като започнем пюренцата ще се разреши проблема.Единственото "ново" май е цената Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 2 356
Цитат на: desidani
[Ние вече изпробвахме "новия"фризолак,но мисля, че няма нищо ново в него по отношение на запека който  причинява.Аз лично си мисля ,че като започнем пюренцата ще се разреши проблема.Единственото "ново" май е цената Laughing

На мен ми го продадоха на същата цена. Ако са ти го продали по скъпо, смятам, че са те излъгали в магазина - в смисъл, че търговеца си е дигнал цената по свое усмотрение.

# 17
  • Мнения: 844
Desidani, и аз мисля, че са те излъгали или по-скоро ако отдавна не си купувала трябва да знаеш, че цените на всички млека са вдигнати. Аз лично след увеличението купувах Фризолака на 6.80, но вчера продавачът ми го продаде по 6.50, защото купих 10 кутии (аз си купувам количеството за месеца) и той ми направи отстъпка, та спечелих цели три лева, абе човека си разбира от търговийката.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 062
И аз сега пробвах "новата" кутия. Ще докладвам утре дали има промяна в акането. Но си купих и една от старите за всеки случай, ако този я запече.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 356
Цитат на: eleksir
И аз сега пробвах "новата" кутия. Ще докладвам утре дали има промяна в акането. Но си купих и една от старите за всеки случай, ако този я запече.

То от старите няма да има вече, фирмата ги сменя. Явно са били останали в магазина от предишни зареждания.

# 20
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз да си питам пак защото живо ме интересува. във вторник навършваме 6 месеца и трябва да сменя фризолака. Та с какво да го сменя сега - фризомел или фризолак 2?

# 21
  • Мнения: 844
Макруст, търси Фризо 2 (май пак е розов), така или иначе, по-късно няма от къде да намериш Фризомела.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 356
Цитат на: makrust
Аз да си питам пак защото живо ме интересува. във вторник навършваме 6 месеца и трябва да сменя фризолака. Та с какво да го сменя сега - фризомел или фризолак 2?

Днес видях новата кутия на Фризомел - пак си пишеше Фризомел, само двойката е по-голяма. Няма Фризолак 2, не се притеснявай, като отидеш в магазина ще познаеш Фризомела.
Не разгледах кутията отблизо, но не видях да пише Фризо2. Продавача пак ми каза, че единствената разлика била в дизайна, направили ги 1,2 и 3 по подобие на НАН-а и др. млека.

# 23
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аха мерси.
Е значи си купувам фризомел, пък дали е стара или нова опаковка....

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
Denat, виждам че мамите са те посъветвали да правиш Фризовома с хладка вода, аз лично не бих те посъветвала (особено ако бебето ти беше повръщащо), но щом са го изпитали и няма проблем ОК. Моят съвет е да го правиш както е по инструкция, но да даваш Фризовом само на едно от храненията (ти си избери кое) и ефекта срещу запека знам че ще е същия. Аз давах на Надежда от него няколко месеца (против повръщане) и съм безкрайно доволна (а и бебка си го хоресваши).
*** малко съветче: не избирай да го даваш на вечерното хранене, защото макар че е гъст и създава в бебето усещане за ситост, той е направен за деликатни стомахчета и се разгражда бързо и е нормално бебето да огладнее по-скоро. Това го знам от лекар, беше ми казал "........... и да видиш сега като го спрете бебето как ще започне да се храни на по-големи интервали и да спи по-дълго през нощта". Мисля си че би било добре да е на първото хранене, особено ако бебето си доспива до следващото...

# 25
  • София
  • Мнения: 2 356
Яна,
ами бебка генерално не повръща, но преди да го почнем се е случвало да върне мляко (преди 1-я си месец) след ядене или по време на оригване. След като го почнахме за два месеца е върнала веднъж.
Ако не го давам на вечерното хранене няма ли опасност да повърне през нощта Confused: , когато може и да не я усетя веднага (понеже спим), а и още се храним нощем към 3.00-3.30h? И понеже тя не иска да спи странично, а само по гръб, не смея да махна фризовома (принципно не слагам много: 1-2л. и останалото Фризолак).

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 5 920
Надежда е от повръщащите бебета и не спи настрани (но няколко месеца матрачето и беше повдигнато на 45 градуса). Повръщала е на фонтан на пелената която ползвам за възглавница, но това обикновено се случва ако много ритка (от радост, като си играем) или пък не се е оригнала достатъчно и тогава това се случва до около половин час след хранене. Повръщането след хранене (при оригване) или много мачкане на бебето се нарича "плюене" и не е опасно. Моето бебе повръщаше и уливаше цялата ми страна от рамото до кръста, а на пода имаше локва колкото мъжка длан ........... това се нарича хабитално повръщане.  Не зная до колко е сериозно повръщането при вас и не бих искала да ти давам съвет за който няма да съм компетентна. Добре е да се консултираш с лекар, как да даваш лечебната храна, дали е необходимо да се повдига матраче .......... има и някакви капки за спиране на повръщането, но ние чак до там не сме стигали. Бебката спря да повръща обилно в началото на 5-ти месец, сега само плюе понякога (май все в неподходящи моменти, като на разходка например и то някое плодово пюренце ..... Neutral Face )

# 27
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Мартин е от много повръщащите бебета и бяхме изцяло на фризовом. Сега минаваме отново на фризолак защото е по-близо до фризомела а пък вече трябва и да спре да повръща. И мене ме е страх че ако дам вечерта фризолак може да повърне. А пък повръща по всяко време, не само след хранене. Но е истина че все още се буди през нощта да яде.  Така че си помисли по колко и кога повръща и ако е истина че фризовома не засища и затова се буди може би е добре да не даваш вечер. Или пък да слагаш само по 1-2 лъжички. Защото Марти вече е свикнал да се буди и сега като сме на фризолак слагам по 2 лъжици бишкоти във вечерното мляко и пак се буди, нищо че пие само вода. Явно е добил навик да се буди през нощта което е много неприятно за всички.

# 28
  • На небето
  • Мнения: 5 530
И ние сме от много повръщащите бебета. Повръщаме средно по 40-50 пъти на ден, кога по малко, кога по обилно. Но според педито, не било проблем, щом си натдава нормално, незнам колко е права, но на мен лично ми писна да го преобличам по 10 пъти на ден, че и себе си да преобличам, че редовно повръща отгоре ми, пък да не говорим за чистенето на пода. Освен това и се запичаме много. Педито ни каза да взимам адаптивното мляко на Нутрициа "Омнео", за да не се запича и наистина от него ака, но пък е доста скъпо 2 пъти е по скъпо от Фризолака. Близо 13-14лв. е опаковка от 400г. и пак си повръщаме както преди. И сега не смея да взема друго мляко, въпреки, че ми се сика за да не ми излиза толкова скъпо. Защото 2 кутии и половина отиват за 1 седмица. Въпреки, че ние имахме и колики от Фризолака и доста се напъвахме от него, но сега е по голям и коликите са почти минало, и се надявам, че няма да имаме проблем вече. Така, че ако някоя мама с повръщащо и запечено бебе, се е престрашила да прбва, нека каже има ли ефект.

# 29
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз се повтарям но можеш да пробваш с фризовом. Или пък фризолак и фризовом смесено.

Общи условия

Активация на акаунт