Висока температура

  • 6 922
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 914
Нека и аз да се разпиша като припатила  ooooh!

Температура повече от 5 дни  и над 38  трябва да се  пусне стерилна урина за евентуална  инфекция по  пикочните канали или бюбречетата

Температурата при 9 месечно дете  се мери само  ретално ,парацетамол през 4 часа ,взависимост от кг  и пак повтарям повече от 5 дни незабавно   анализ за урина и ултразвук на бъбреците Ако  някой ми беше подсказал нямаше да я докараме дотам  Whistling

# 16
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не се притеснявай и3лишно....Т си е сутер- реакция на органи3ма, когато той се бори с някаква инфекция, вирус или каквото и да е.....и при нас не дават нищо при Т 38...ако е над 38,5 и не спада в продьлжение на няколко дни, тогава чак се в3имат мерки ( панадол  Wink)...антибиотик - тц  Naughty....

а3 слагам чорапки с ра3бит белтьк от яйце на крачетата и така го оставям да спи една нощ ( до сега се е случвало 2 пьти само  Praynig )...няма и следа от Т на другия ден....

дано сьм ти била малко поле3на  Hug Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 515
Вярвай ми - те знаят повече от българските доктори.  Peace
Абе, не знам дали да ти вярва  Grinning

Щото за норвежките доктори, аз мога да гарантирам, че НЕ знаят повече от българските лекари (разбира се има изключения и в двете посоки)!
Благодарение на тенденцията "Антибиотик се дава 2 дни преди смъртта ти" 8 месечното ми бебче беше 10 дни с температура и крайно изтощено и обезводнено!

kvasilev76, не се притеснявай температурата не е много висока, може да са зъби! Давай много течности и не бързай с антибиотика!

# 18
  • Мнения: 1 294
Имай пред вид че децата изживяват температурата много по-различно от нас. Според мен много добре ти е казал лекарят, да не говорим че не бих се доверила на показания мерени под мишницата.

Мда, нас ни съветват само температура над 38С да третираме и че децата вдигат много по-лесно но и я понасят по-лесно. Важното е да виждаш, че детето е във форма, така да се каже. Да не е отпуснато, да си играе, да пие течности и т.н. Това е много по-важно от това колко точно е температурата. Сина ми понякога и с 38С е скапан, а с 39,5С вършее из къщата и е в настроение.

Последна редакция: ср, 05 мар 2008, 15:40 от palachinka

# 19
Вярвай ми - те знаят повече от българските доктори.  Peace
Абе, не знам дали да ти вярва  Grinning



от про4етеното във форума май българските педиатри са от някакво независимо звено на науката, извън световното развитие в тази област  Grinning

надявам се да има много положителни изклЮ4ения ...

# 20
  • Мнения: 6 167
А защо я лекувате тази естествена температура с чорапки, оцет и пр, след като лекарите ви не смятат 38,5 за температура?

# 21
  • Italia
  • Мнения: 4 492
А защо я лекувате тази естествена температура с чорапки, оцет и пр, след като лекарите ви не смятат 38,5 за температура?

Ами, заЩото , Лени, ако приемем ,4е детето има 38,5( не разбрах само кои лекари не смятат това за температура  Thinking ) ,не успеем да я смъкнем овреме и температурата  рязко се ка4и може да се полу4и т.нар.температурен гър4.Никак не е приятно като преживяване  Sick ( ли4ен опит )

# 22
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Лени, аз стане ли t 38, давам температуропонижаващо незабавно. Това ми е обица на ухото от голямата ми дъщеря, която в яслата, в рамките на половин час вдига почти до 40 и получава температурен гърч (никакви други симптоми, вдигнала е t както си е играела на килима след следобедния сън). Добре, че по същото време един татко си е взимал детето, та мята моята в Пирогов. Не искам да си спомням в какво състояние я намерих, нито пък 2-те години на фенобарбитал при всяко покачване на t и треперенето, гърчът да не се повтори. От тогава откачам на тема температура. Средно по два пъти на нощ ставам да пипам челата на децата, а ако някоя се разболее, изгонваме таткото да спи на друго легло, за да мога аз целонощно да следя за покачване на температурата без да ставам.
kvasilev76, какво стана, оправи ли се вече детенце?
Макдирокова ме изпревари с 1 секунда Hug

# 23
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Лени, аз стане ли t 38, давам температуропонижаващо незабавно. Това ми е обица на ухото от голямата ми дъщеря, която в яслата, в рамките на половин час вдига почти до 40 и получава температурен гърч (никакви други симптоми, вдигнала е t както си е играела на килима след следобедния сън). Добре, че по същото време един татко си е взимал детето, та мята моята в Пирогов. Не искам да си спомням в какво състояние я намерих, нито пък 2-те години на фенобарбитал при всяко покачване на t и треперенето, гърчът да не се повтори. От тогава откачам на тема температура. Средно по два пъти на нощ ставам да пипам челата на децата, а ако някоя се разболее, изгонваме таткото да спи на друго легло, за да мога аз целонощно да следя за покачване на температурата без да ставам.
kvasilev76, какво стана, оправи ли се вече детенце?
Макдирокова ме изпревари с 1 секунда Hug

И аз съм като теб,Снеже.  Confused Откакто Джулията ми направи тази Шеги4ка с гър4а,която да е траяла има няма 2_3 минути и ми скъси живота с толкова,но пресметнато в години с температурата майтапи не си правя. Не давам парацетамол при 37,1 но и не съм на принципа " Е,какво толкова.Сама Ще мине" Thinking

# 24
  • Мнения: 1 169
Цитат
Лени, аз стане ли t 38, давам температуропонижаващо незабавно. Това ми е обица на ухото от голямата ми дъщеря, която в яслата, в рамките на половин час вдига почти до 40 и получава температурен гърч (никакви други симптоми, вдигнала е t както си е играела на килима след следобедния сън). Добре, че по същото време един татко си е взимал детето, та мята моята в Пирогов. Не искам да си спомням в какво състояние я намерих, нито пък 2-те години на фенобарбитал при всяко покачване на t и треперенето, гърчът да не се повтори. От тогава откачам на тема температура. Средно по два пъти на нощ ставам да пипам челата на децата, а ако някоя се разболее, изгонваме таткото да спи на друго легло, за да мога аз целонощно да следя за покачване на температурата без да ставам.
kvasilev76, какво стана, оправи ли се вече детенце?
Макдирокова ме изпревари с 1 секунда Hug

И аз съм като теб,Снеже.  Confused Откакто Джулията ми направи тази Шеги4ка с гър4а,която да е траяла има няма 2_3 минути и ми скъси живота с толкова,но пресметнато в години с температурата майтапи не си правя. Не давам парацетамол при 37,1 но и не съм на принципа " Е,какво толкова.Сама Ще мине" Thinking
   

Абсолютно Ви подкрепям.
И аз не съм тези смелчаци да държа детето си с температура над 38. До 38 съм спокойна, но над 38С никой не може да ме убеди, че е нормално да оставиш детето си да се бори с това.
За мое щастие имах късмет детето ми да бъде наблюдавано от наистина добри педиатри, както в БГ така и тук. Слава на Бога не е имала температурни гърчове, но знам, че е доста неприятно преживяване.

# 25
  • Мнения: 6 167
Макдирок, ами защото съзрях противоречие някакво - хем лекарите на 'запад' не смятат за сериозна температура от 38-38,5 и не дават лекарства преди същата да се повтори поне няколко дни, хем прибягваме към народна медицина, за да свалим температурата. Сигурно, защото знаем, че един усложнен фебрилен гърч повишава в  пъти риска от епилепсия.

# 26
  • Мнения: 4 399
Нашата лекарка не смята 38-38.5 за температура. Аз го написах това, признавам си без бой.  Laughing Ама и не давам и не правя нищо за понижаването на такава температура и в такъв случай не съм в противоречие с никой. Всъщност започвам след 39°С и то ако виждам че детето не се чувства добре. Последния път до 39.2°С тя бесня и не можех да я хвана да и сменя памперса, какъв оцет, какви чорапки. Тръшна се като стигна 39.4°С и тогава започнах да свалям. По принцип гледам цялостното състояние на детето и ако е само температура, без детето да е отпуснато, не правя нищо. Тичам по цял ден с термометъра и съм в готовност над 39°С да реагирам веднага.

# 27
  • Мнения: 3 880
И аз преди 38,5-39 не давам нищо и не се опитвам да свалям (за щастие не ни се случва често), оставям температурата да се бори с бацилите и само следя да не се покачи много. Освен това мисля, че има разлика между сваляне с охлаждане, оцет и други външно приложени противотемпературни средства и даването на лекарства, че и антибиотици за температура 38-38,5. Първото ми се вижда по-щадящо за организма и имунната система, но това са си мои разсъждения, не съм специалист Embarassed

# 28
Макдирок, ами защото съзрях противоречие някакво - хем лекарите на 'запад' не смятат за сериозна температура от 38-38,5 и не дават лекарства преди същата да се повтори поне няколко дни, хем прибягваме към народна медицина, за да свалим температурата. Сигурно, защото знаем, че един усложнен фебрилен гърч повишава в  пъти риска от епилепсия.



Лени, не вси4ки прибягват до народна медицина, аз ли4но  не.
Температурата зависи много как то4но е мерена и на каква възраст е детето.
За под 6 месеца при 38 се води директно в бърза помоЩ (риск от обезводняване).
Освен това температурата сама по себе си ниЩо не зна4и. Като ве4е писа Вяра, важно е цялостното състояние на детето.
Антибиотици и тук се дават, но след преглед от педиатъра при определени обстоятелства.
Накратко, по_голяма глупост от това да питаШ във форума какво да правиШ при температура 38, няма. Дори и лекар без да види детето, ниЩо не може да каже. Най_ малкото Ще ти зададе 10 други въпроса за да се ориентира за състоянието на детето.

Последна редакция: чт, 06 мар 2008, 09:46 от gioia

Общи условия

Активация на акаунт