Пак за седенето

  • 2 509
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 195
По препоръка на педи-то ни сложих малкия да седне като навърши 6 месеца. Облягах го на възглавница. Преди това правеше опити да сяда, мрънкаше, набираше се, но съм го оставяла седнал за не повече от 5 минути.
След като е имал рахит, мисля че трябва да изчакаш малко със седено. Кръстчетата им са много крехки все още.
И Макс беше със съмнения за рахит заради бързия растеж на височина, но се оказа, че нищо му няма. Но аз за всеки случай много внимавах. Тои все още не може да лази, но пък иска все прав да стои.
Всяко дете е различно! Не се вглеждай толкова много!

# 16
  • Мнения: 357
Благодаря ви момичета, много сте мили. Да ви кажа като стане дума за упражнения , двигателни умения и тем подобни се чувствам ужасно - все си мисля, че не правя нещата като хората, че съм пропуснала с нещо да помогна на детето или пък съм направила нещо, което не трябва  Confused иначе не го насилвам. Преди малко докато си пиеше млякото се набра и седна в мен, после в леглто поседя за 1 минута с малки мои подпирания от време на време, но после си събра краката и се метна напред по корем, но и това е нещо - няма да бързам, прави сте - той когато си реши. Иначе и той предпочита по корем легнал или прав отколкото каквото и да е било и друго  Rolling Eyes Приятен празник ви желая на всички и много благодаря за отзивчивостта  Hug

# 17
  • Мнения: 1 091
Пак ти казвам , че няма "общ случай" Naughty . Твоето бебенце е единствено и неповторимо  Simple Smile. Не го сравнявай . Радвай му се и не се вторачвай в глупости !!!  Hug
И аз съм съгласна с това. smile3541

# 18
  • Мнения: 127
Добреее и аз имам един въпрос-Синът ми е на почти седем месеца,когато навърши шест,започнах да го слагам седнал,той и от преди си го правеше това упражнение без да ме пита,в количката или в люлката(където има опора от всякъде,отпред,отзад,отстрани) си седи доста стабилна,не се и поклаща даже,но да го сложа на дивана до мен,на леглото или на земята и дума не може да става,постоянно се гътва напред,никога назад.Струва ми се че не се чувства стабилен,незнам и аз защо е така,обграждам го с възглавници,но пак пада,трябва все да го придържам.

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
Да ти кажа.....по съвет на лекарката пробвах точно 1 път да го сложа седнал...и той се свличаше няколко пъти...видя ми се някакво безумно и реших, че когато е готов да седне ще го направи...е 2 седмици по-късно (на 6м и половина), както го бутах в леко полулегнало на количката, човека седна ватре, гепи се за борда и така пътува...като се умори се пусна и тупна назад.....
От тогава до истинското сядане имаше няколко дни разлика....

За мен тези ученици детето да седи, да се изправя, да пълзи, да ходи и т.н.. са абсолютно безмислени...когато са готови децата сами правят всичко това, без никакъв проблем.

# 20
  • Мнения: 127
Тъй де и аз не съм го насилвала,той сам си се хваща за борда на количката и се изправя седнал,в люлката е същото,после си пуска и борда и е най-щастлив,че е седнал.Проблемът ми е,че когато не е в количката или люлката НЕ МОЖЕ да седи,пада постоянно.

# 21
  • София
  • Мнения: 276
Наистина поизбързваш малко...толкова рано, може само да му натовари и без това неукрепналото гръбче. Прекаленото избързване може само да му навреди.

Даже за момиченцата съм чувала , че до 6  месец не е препоръчително да се слагат да сядат.

това че в момента не може да седи( което е напълно нармално за възрастта) не е показател че изостава, или нещо друго...не се притеснявай излишно.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
Тъй де и аз не съм го насилвала,той сам си се хваща за борда на количката и се изправя седнал,в люлката е същото,после си пуска и борда и е най-щастлив,че е седнал.Проблемът ми е,че когато не е в количката или люлката НЕ МОЖЕ да седи,пада постоянно.

Ще проможе. Няма страшно, явно още не е достатъчно заякнал.в количката и люлката е по лесно защото има къде да се набират и държат на мусколите на ръцете си. Като укрепне и гръбчето и коремчето ще си сяда и сам и ще се задържа все повече и повече...., че ще вземе и един ден и да се изправи и прав....
Не го мисли толкова.
Моя при все , че седна уж късно...в края на 6 месец се изправи за решетките на леглото си , а на няма и 9 месеца тръгна да ходи сам...не се притеснявай, те си знаят кое кога...правете си гимнастики ако му е приятно и го остави останалото на него.

# 23
  • Мнения: 127
Той е на седем месеца и може да седи
Аз май не обесних добре проблема си,мисля че е нещо на психологична основа,когато вижда че около него има нещо седи,когато няма нищо около него-не иска да седи.
Уффф и аз се обърках  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 44 122
Ами как да го кажа по ясно - като е готов всичко ще е ок....
по тази логика на дивана също би трябвало да му е комфортно, а щом и обграждането с възглавници не помага...не е само психологично....
в количката и люката нали се държи с ръчички за борд или нещо такова...
просто явно му трябва още малко време...

То и децата и като прохождат много от тях имат такъв момент, дато за ръка ходи, без ръка пада...всичко е до това да се почувстват силни и уверени в себе си....

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Изобщо не съм го слагала да сяда - в мен или другаде - докато започна сам да се задържа в седнало положение, без каквато и да било облегалка или подпора за гърба, неопределено дълго време. Беше към 6 месечен. Преди това с гимнастиката му правех нещо като лицеви упори - още от 1 месечен, като от около 4 месечен започнах да го оставям само той да се държи за пръстите ми - без аз да го придържам - и да се задържа в изправено положение толкова, колкото успее.

# 26
  • Мнения: 4 784
Синът ми стоеше в постоянна коремна преса, откакто навърши три месеца и половина. Единственото, което правех, е да надигам леко количката. Не съм подпирала с възглавници, не съм слагала на твърди повърхности, нищо. Седна стабилно, без да се накланя, на шест месеца.

Същото и при нас.

За мен тези ученици детето да седи, да се изправя, да пълзи, да ходи и т.н.. са абсолютно безмислени...когато са готови децата сами правят всичко това, без никакъв проблем.
Съгласна!

# 27
  • Мнения: 9 814
Не сравнявай детето си с другите. Всяко дете има свой темп на развитие.
Има деца, които и на 10-11 месеца не могат да седят стабилно.

# 28
  • Мнения: 3 929
Да ти кажа.....по съвет на лекарката пробвах точно 1 път да го сложа седнал...и той се свличаше няколко пъти...видя ми се някакво безумно и реших, че когато е готов да седне ще го направи...е 2 седмици по-късно (на 6м и половина), както го бутах в леко полулегнало на количката, човека седна ватре, гепи се за борда и така пътува...като се умори се пусна и тупна назад.....
От тогава до истинското сядане имаше няколко дни разлика....

За мен тези ученици детето да седи, да се изправя, да пълзи, да ходи и т.н.. са абсолютно безмислени...когато са готови децата сами правят всичко това, без никакъв проблем.
Да, така е. Не само със сядането, но и с всичко друго. Аз не съм от онези амбициозни майки, които следват общоприетите правила в развитието на детето. Оставям го сам да започне да прави нещо и когато се налага, му помагам.

# 29
  • NL
  • Мнения: 520
Аз започнах да я повдигам да седне малката след 6-ти месец.Много за кратко по два-три пъти дневно.Доскоро не се задържаше,клюмваше настрани но си избра ден точно когато ни беше прегледа при педито и там за първи път седя стабилно почти през цялото време докато разговарях с него.Много ме изненада тогава.След това се заиграва често седнала но ръцете са ми вечно на педя от нея,че и рязко се навежда,извръща.

Общи условия

Активация на акаунт