иска да го водя да ходи, не е ли рано?

  • 1 491
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз съм проходила на 8 месеца и половина ( от инати сигурно  Joy ) , но е факт. Изобщо не му е рано на детенцето според мен. Не го спирай.

# 16
  • Мнения: 3 376
Щом детето иска да ходи,значи се чувства готово за това според мен.

# 17
  • Мнения: 4 555
Аз съм проходила самостоятелно на 8 месеца. Нищо ми няма на краката, даже се занимавам с няколко спорта.
Така че в никакъв случай не е вредно рано.

# 18
  • Мнения: 2 652
В семейства с 2 дечица малките се развиват по-бързо, защото каката/баткото им действат мотивиращо. Друг е въпросът дали трябва да го водиш за ръчички, по-скоро остави го да си пълзи - така по-бързо ще започне да се изправя и да ходи - от зор Simple Smile

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Сина ми си умира от кеф, когато го държа за ръцете и ходи. При последния профилактичен преглед лекаря ни каза, че вече е време да се учи да се изправя и да стои стабилно на крачетата си.

# 20
  • Мнения: 11 007
Дъщеря ми започна да си мести крачетата в края на 8 месец. Щом твоето бебче иска, значи е готово за това и нищо опасно няма.

# 21
  • София
  • Мнения: 39 775
Аз също съм проходила преди годинката. Дияна проходи на 1,3г.
Ще тръгне когато се почувства готов за това. А, че се упражняват - упражняват се Simple Smile Вчера се майтапих с една мама поглеждайки Калоян "хайде да тръгваш". майката хич не беше съгласна Simple Smile Сонче само се майтапех Simple Smile

# 22
  • Мнения: 472
Бебето тръгва, когато е готово  Peace Ще се опитам да цитирам по памет една книга, в която пишеше, че "по-скоро има шанс да си изкривиш кръста, отколкото краката на прохождащо бебе"  Grinning
Дъщеря ми прояви желание за ходене на същата възраст. Измъчи ме малката гадинка, ама няма начин. Проходи сама чак на 1г.2м.  #Crazy

# 23
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Синът ми проходи на 10 месеца,така че не е рано  Peace

# 24
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Не е рано. Към края на 9 м. дъшеря ми много се радваше да я водя за двете ръчички.

# 25
  • Мнения: 6 274
И преди съм го споменавала , но ще го кажа и на теб . Моята дъщеричка проходи на 10 месеца . Защо да е рано ? newsm78

# 26
  • Мнения: 363
Мъжа ми е проходил на 7 месеца. Щом има желание-действай.

# 27
  • Мнения: 200
Не е рано, щом дечко е готов действайте!

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не е рано, щом детето се чувства готово Peace

# 29
  • Мнения: 4 753
Щом иска значи е готово да ходи... друг е въпроса, че някои бебчета се стряскат при първото падане и не подновяват опитите веднага, а след известен период от време.

Общи условия

Активация на акаунт