Искам секцио, но ако бебето тръгне по-рано ще ми го направят ли!?

  • 3 081
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 911


 Няма причина да не ти направят секцио.Моя позната започна да ражда преди датата на секциото, отиде в болница и извадиха бебето с операция.

Да!
При мен разкритието беше четири сантиметра и ми направиха секциото.
Не разбирам каква е логиката, ако имаш разкритие да те пускат нормално, ако си за секцио. newsm78

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Единствената причина започналото раждане да завърши нормално е ако вече си с пълно разкритие, когато отидеш (което може да се случи при второ раждане!). При това положение главата на бебето обикновено е минала през тазовите кости и за него е рисково да го дърпат и въртят, за да го извадят през коремната стена - особено пък след като вече е стигнало до изхода и раждането е въпрос на минути.
Иначе секцио се прави и при пълно разкритие, ако бебето е в лоша позиция и не слиза в таза, така че няма от какво да се притесняваш.

# 17
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
[Не разбирам каква е логиката, ако имаш разкритие да те пускат нормално, ако си за секцио. newsm78

 Ако е по медицински причини, или наложително секциото, никога няма да пуснат жената да роди нормално.

 Прави ми много добро впечатление, че в БГ масово лекарите започват да убеждават пациентките си да раждат нормално.Става въпрос за секциото по желание.Дори "знаменитата" Майзнейкова отказа да направи такъв тип секцио на моя позната и тя трябваше да търси друга лекарка.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз родих секцио по желание.Много се притеснявах да не тръгне бебето преди насрочената дата.Затова,говорих с гинеколога си и той ме увери,че дори и детето да тръгне преди въпросния ден,само трябва при най-малко съмнение да му се обадя и веднага ще ме оперира.Но слава Богу,Кристиян послушно си изчака деня и си родих както исках.
Така че,предполагам зависи от лекаря.Ако и твоя доктор е като моя и те увери,че дори и бебето да поиска да излиза,пак ще те оперира,значи може да си спокойна.Няма проблем за детето ако се оперира по спешност-т.е ако тръгне и го изкарат със секцио.

# 19
  • Мнения: 104
А всьшност секциото ти колко дни преди термина ти е насро4ено Thinking


Не сме определяли дата,но долколкото знам има вече някакъв закон или нещо подобно, който не разрешава планово секцио да е повече от десет дни преди термина.

# 20
  • Мнения: 331
Моето раждане започна 20 дни преди термина - изтекоха ми водите. Дори нямах още насрочена дата за секциото. Отидох в клиниката, където исках да раждам и след прегледа се установи 1 см разкритие. Това беше през нощта. Оперираха ме сутринта, не знам при колко см разкритие. Според мен излишно се притесняваш, дори да тръгне по-рано, никой няма да те остави да родиш нормално, особено при предишно секцио.
Пожелавам ти от сърце успех и леко и безпроблемно раждане!   bouquet

# 21
  • Мнения: 3 926
Аз съм от тези, които искат второто да е естествено при първо секцио.
Но ако наистина искаш секцио... най-добре е да се види какви са били причините да са стигне до секцио първия път. И на базата на тези причини да се изиска второ секцио.
Пътечки винаги има.
Успех - дано всичко се нареди така, както го искаш Peace

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Моето секцио беше при пълно разкритие (по спешност заради едро бебе Laughing) и за малко да родя бебето на операционната маса (нормално)бях ужасена от случващото ми се.И аз сега , живот и здраве, ще раждам с планово секцио.Успех

# 23
  • Мнения: 22 436
Консултирай се с гинеколог, най-добре този, когото избереш за секциото. Планираното секцио се насрочва между 10-15дни преди термин.
Аз родих много по-рано, в 7ми месец, бях с разкритие 6см и ме оперираха, но при мен е и поради медицински причини.

# 24
  • Мнения: 961
Моя приятелка започнала да ражда по-рано от планираното секцио. С 6 см разкритие я оперираха и роди със секцио, както искаше. Така че няма проблем да родиш както ти искаш, стига да си се уговорила предварително с екипа, който ще те изражда. Желая ти успех.

Общи условия

Активация на акаунт