Как да въведа ред в детската стая

  • 2 261
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
И двете ми дъщери си имат отделено място за дрехи още от раждането. С годините прибавяме нови чекмеджета и рафтове според нуждите. Всяка си има в стаята гардероб с лост за закачалки. Едната има в гардероба си и крило с рафтове, а другата - отделен шкаф с чекмеджета и рафтове.
Неприбрани дрехи не позволявам да има с изключение на комплект "домашни" дрехи, които се обличат за по 2-3 часа вечер.
Както вече Никол е написала, дрехите са чисти и мръсни. Ако нещо не е достатъчно чисто за прибиране в гардероба, значи е за пране. Всички у дома са научени да ползват коша за мръсни дрехи по предназначение та не се налага да минавам след тях. Е, девойките злоупотребяват понякога и определят като мръсно всичко, което иначе трябва да сгънат и да приберат  Mr. Green

За играчките и книгите имаме безброй кутии, кошове и рафтове. Имаме и отделна стая, където са повечето играчки. Проблемът е в разминаването на моите и детските критерии за подреденост. Аз очаквам всичко да е прибрано и скрито, а те приемат подреждането буквално - всичко да е извадено на показ, наредено в стройни редички и купчинки навсякъде из стаята. Laughing Продължаваме да търсим "златната среда". А иначе просто ги чакам да пораснат и да разкараме "съкровищата".

# 16
  • Мнения: 8 999
Детските дрехи са в гардероб /на закачалки/ или в шкафа /на купчинки/. При добро желание от страна на децата, всички играчки и дрешки са прибрани по местата им в шкафове, а вътре са организирани в кутии, по видове. Ако съм яхнала метлата и съм ги заплашила с поголовно изхвърляне на скъпоценностите им /и съм  била достатъчно убедителна и достоверна/ за около половин час всяко нещо се намества.
Дрехите, които са носени цял ден, а понякога и половин ден, отиват направо в коша за пране. Чистите се съхраняват в гардероба. Няма "малко носено" или "почти чисто" - щом е било обличано, значи е за пране.

# 17
  • Мнения: 1 092
Аз да си призная отдавна съм престанала да въвеждам ред в детската стая.С моите две деца това е направо невъзможно.

и аз така Peace ooooh!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 231
За дрехите - гардероб и скрин, тепърва ще има нужда от място за дрешки и прочие.

А за играчките има множество варианти, виж в "Хитроумни идеи...". Аз съм си правила доста проби когато синът ми беше по-малък, но най-удачно в неговия слуай се оказаха пластмасови кошове за боклук, нещо подобно:
http://images.rianaria.multiply.com/image/2/photos/8/600x600/75/ … amp;nmid=82296673.
Впоследствие пуснаха пластмасовите контейнери с колелца, които са идеални. newsm10

Но това ми е най-любимата идея за играчки:

http://images.rianaria.multiply.com/image/3/photos/8/600x600/73/ … amp;nmid=82296673


http://images.rianaria.multiply.com/image/3/photos/8/600x600/72/ … amp;nmid=82296673  love001 

# 19
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
От раждането си има няколко чекмеджета, специално за нейни дрехи.
Дрехите са 2 вида - мръсни и чисти.
Чистите са в гардероби и скринове, другите, носени през деня са мръсни, заминават директно в пералнята в момента на събличането.

Как така стават мръсни за един ден? При нас това става само ако се отъркаляме на вън ....
Но явно ще има още гардероби в стаята ...
мъжка му работа. Joy Joy Joy

Ами, ей така, дрехите щом са обличани през деня, вече са за пране. дори и да нямат видима мръсотия по тях.
И аз като baibibi, щом яхна метлата и заплаша с изхвърляне, моментално всичко се подрежда.
А дрехи никъде не ми се търкалят. Изпраните стоят в гардероба, а токущо съблечените отиват при дрехите за пране.

Последна редакция: вт, 04 мар 2008, 12:53 от luda

# 20
  • София
  • Мнения: 4 867
А дрехи никъде не ми се търкалят. Изпраните стоят в гардероба, а токущо съблечените отиват при дрехите за пране.

Принципно и у дома е така. Но ако се случи Габриела да се свърти вкъщи повече от час, неминуемо започва да се преоблича. През студените зимни дни сменя по 5-6 тоалета дневно. Сметни по колко време е била с всеки и го е "разходила" най-много до хола. И, разбира се, на нея й е най-лесно да каже, че всичко е за пране и да го стовари в пералното. Защо да си играе да сгъва и прибира обличаните за час дрехи?

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
тцтцтцтцт тарикати малки ....

# 22
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
ria,
ще ти цитарам поста в "Хитроумни идеи за детето и домакинята" Идеята е супер.

# 23
  • Paris
  • Мнения: 1 727
ria, жестока идея!

# 24
  • Мнения: 8 999
Да, идеята на Рия е добра, но ако става въпрос за една купчина с играчки. Ако въведа този метод у дома, то детските стаи ще заприличат на свърталище на паяци - целите окичени отгоре с бухчи.

# 25
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
От раждането си има няколко чекмеджета, специално за нейни дрехи.
Дрехите са 2 вида - мръсни и чисти.
Чистите са в гардероби и скринове, другите, носени през деня са мръсни, заминават директно в пералнята в момента на събличането.


 Peace И у нас е така.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 231
ria,
ще ти цитарам поста в "Хитроумни идеи за детето и домакинята" Идеята е супер.

Мерси, аз отдавна го тъкмях за там, но едва тази тема ме размърда да го снимам. Wink

# 27
  • Мнения: 4 668
В детската стая на сина ми има гардероб и скрин за неговите дрехи  Peace .
Плюшените играчки и книжките са подредени върху ниши от гипскартон , които мъжът ми направи в една чупка на стаята  Hug
Играчките си ги подреждаме в пластмасови контейнери на колелца и с капак , които могат да стоят и един върху друг  Grinning
Определено има ред в детската ни стая !

# 28
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
А моята по-голяма принцеса им страстта да реди всичко в красиви форми. Обикновено по земята. И при това не се задоволява само с играчките.

Например си взима листовете за рисуване, сгъва ги като самолетчета и ги подрежда в редичка около леглото.

Или пък пластмасовите чашки, наредени като лабиринт из цялата стая.
А защо пък да не използва хартийките от бисквитки и да ги подреди по земята във сложна форма.
Както и да й се карам, просто й идва отвътре.
Стотинки, камъчета, саксии, сламки, чинии, възглавници.
Всичко, което попада в ръцете й, се превръща в част от мозайката по земята.
Обикновено прави красиви неща, но все пак придвижването е трудно.

Често се случва да заспя и като се събудя, виждам че е подредила животинките по леглото си, а самата тя е заспала на земята до него.


http://www.snimka.bg/album.php?album_id=216907

Общи условия

Активация на акаунт