плуване за 4-5 годишни

  • 3 170
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 232
Vivi - не знам къде живеете и дали ще ви е удобно, ние ходим ето тук:
http://www.mbal-sofia.com/index.php?id=50

Пъвоначално децата са в малко басейнче, после като понаучат нещо ги пускат в големият басейн.
Намира се на бул. Булгария, след магазина на Зара....Но трябва първо да звъннеш на телефона да се разберете с трениора за кога е най-добре. Peace

# 16
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
извинявай Янамед,къде се намира 56то у-ще

# 17
  • Мнения: 4 967
И ние ходехме в Св. София, на бул.България. Мисля, че беше прекрасно, но Косето се страхуваше от големия басейн и спряхме след като почна да реве. Иначе страшно обича водата, на морето не можем да го изкараме дори за малко. Реших да мине малко време и да опитаме отново. Пък и чак там ни беше доста неудобно воденето.

# 18
  • Мнения: 506
извинявай Янамед,къде се намира 56то у-ще
в Люлин

# 19
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
koя част на люлин,да не е до 12поликлиника,нещо ми е познато,но може да се бъркам

# 20
  • Мнения: 506
koя част на люлин,да не е до 12поликлиника,нещо ми е познато,но може да се бъркам
ми не,до 12та поликлиника има друго,което е пак с басейн,но не сме ходили.
56то е след 12та поликлиника посока Люлин 2 и е точно на улицата/колелото на автобуса за Банкя/

# 21
  • София
  • Мнения: 39 765
Виви провери в Спартак, Баня Мадара, Спортната палата.
Почти навсякъде искат децата да са над 5г, вие сте почти в точната възраст Simple Smile
В доста от у-щата, в които има басейни, има свободни часове за плуване.
Аз лично само в Спортната палата съм проверявала. Има детски басейн. Хлапетата се учат в него, после ги местят в големия.

# 22
  • София
  • Мнения: 15 221
Благодаря ви!  Hug

Извинете ме, че изместих темата.  Blush

# 23
  • Мнения: 3 506
maria.st, на твое място бих отписала детето за известно време. не е толкова важно да се научи да плува. според мен е по-важно да се пести стреса. бих те посъветвала да го оставиш да си почине известно време и лятото да пробваш да го научиш ти (или тати). като добие малко увереност може да му хареса.

Много съм мислила по въпроса... Не съм го направила защото:
- както сама казваш, въпрос е на темперамент - Ники няма НИКАКЪВ страх от водата. Лятото на морето влиза сам, дори забравя, че в един момент водата му стига до над устата и тича обратно за пояса. А с пояса влиза и навътре. Когато е на басейн с мен е същото. Включително и на басейна, където му е плуването.
- той е много физически активен и има нужда от спорт, в ДГ не получава достатъчно възможности за движение, освен тези организирани спортове, на които е записан - плуване, бойно изкуство и танци. Той обаче се оплаква от всички  Simple Smile, т.е. явно  и в него има някакъв проблем.
- поради горните две, все си мислех, че ще успеят някак да се спогодят с треньорите, и в крайна сметка ползите ще са повече от вредите.
Но... всяко нещо си има граници... Дала съм им още месец-два и ще преосмисля решението си, ако няма промяна...

Янамед, харесва ли ви в 56-то? Родителите присъстват ли на тренировката, в съблекалните?

Благодаря на всички писали по темата. Помагате ми  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 116
И ние ходим на плуване в 56-то вече 1 година. Тренировките са ни събота и неделя. Страшно сме доволни от учителите. Ако искаме да наблюдаваме как плуват малчовците, зяпаме през леко открехнатата врата. Относно съблекалните - да, влизаме вътре с децата за да им помогнем да се изкъпят, облекат и изсушат косите.

# 25
  • Мнения: 3 506
А по колко дечица са с един треньор?

# 26
  • Мнения: 116
Да ти кажа всеки път е различно. Зависи колко деца ще дойдат. Треньорките са две - майка и дъщеря. Има случаи, когато на треньор са се падали по 8-9 деца. Друг път може да са по 4-5. Делят ги на групи - начинаещи и напреднали. За последните е препоръчително освен съботно-неделните тренировки да имат и една през седмицата.

# 27
  • Мнения: 41
ние ходихме лятото по два пъти седми4но  за два месеца и с много насър4ение от моя страна вече плува по 4-5 метра, диша под вода, и т.н. Много съм доволна

# 28
  • Мнения: 3 506
A през седмицата не може ли начинаещи? Не знам при вас как е - но при нас събота и неделя са ни единствените свободни дни и не искам да ги запълвам с организирани занимания. И  някой писал ли е колко струва? Нещо съм разконцентрирана и се сещам на час по лъжичка  Embarassed

# 29
  • Мнения: 116
За тренировки за начинаещи през седмицата - незнам. Ще попитам и ще пиша. Относно цените за тренировка, може да си плащаш всеки път по 5 лв. или да си вземеш месечна карта, която е 28 лв.

Общи условия

Активация на акаунт