Инжектиране след раждане при Rh -

  • 6 919
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
За съжаление, мила, няма да намериш по-евтин, защото българският Анти-Д- гамаглобулин са го спрели от производство още миналата година. Бая парички трябва да са получили тези, които са го спрели от производство, за да даваме ние по 140-150лв за вносния. Като се сетя за това, направо се нервирам яко - не ги е срам!  Twisted Evil

Имаш малък шанс, ако си от по-малък град и има някъде изостанал по аптеките.

# 16
  • София, Младост 3
  • Мнения: 410
Цитат на: juji_77
Katy Анти Д гама глобулина ТРЯБВА да я бият на сестра ти БЕЗПЛАТНО!!!!Аз по този повод подадох жалба срещу болницата в здравната каса и от там ми отговориха,че неправомерно са ме накарали да си купувам инжекцията.
И до съд ще стигна даже!
Инъче аз си я купих за 144лв. от аптеки Марешки!!
Ще ти пиша по-късно пак защото сега ще къпя бебка.


От тази година инжекцията не се покрива от Здравната каса. (Дали има нещо общо със спирането на българпския?!) Аз също се бях напушила миналият октомври, но не ми стигнаха силите и времето да се заяждам чак със съд, защото се оказа, че тогава Здравната каса е поемала инжекцията  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 8 769
Цитат на: juji_77
И на финала ще кажа само,че ще пусна специална тема във всички форуми с моята история,защото всяка жена която ражда трябва да знае какво й се полага! А не съм и споменала каква е опасността от неинжектирането на ампулата - при втора бременност - спонтанен аборт,аномалии при плода и др.подобни.
Дано повече бъдещи майки прочетат това!

Няма нужда във всички, в мамешкия е достатъчно Grinning juji_77, кажи къде си раждала? В коя болница?

# 18
  • Варна
  • Мнения: 632
Цитат на: Туфи
Няма нужда във всички, в мамешкия е достатъчно Grinning juji_77, кажи къде си раждала? В коя болница?


В Окръжна болница гр.Варна,т.е. МБАЛ"Св.Анна".

# 19
# 20
  • Мнения: 1 210
Цитат на: juji_77


Бих казала, че това е чудесна новина.

Преди 2 години и нещо и аз си я купих и то защото казали на мъжа ми, а той не знаеше, че се покрива от ЗК. Както и да е беше 10лв. Раждах в Шейново.

Но сега като се замисляме за второ, тази новина определено ме зарадва. Със сигурност няма да е 10 лв, но няма да бъде и 150.

# 21
  • Мнения: 1 722
Izvinqvam se za latinicata!
Rodih v kraq na mart. Pitah v zdravnata kasa 4rez i-net i mi otgovoriha, 4e tazi injekciq ne se poema ot tqh, t.e. da si q zakupq, a proizvodstvoto e sprqno. Togava pusnah obqva vav foruma i edna mama mi q prati po kurier kato dori mi q podari. Ne i e potrqbvala. Probvaj i uspeh!

# 22
аз ще раждам,живот и здраве,началото на септември и съм кръвна група (0-).ако бебето ми се роди също с отрицателна кр.група няма нужда от инжекция,така ли?и последно безплатна ли е или не?

# 23
  • Мнения: 102
Аз съм второ дете а майка ми е с Rh- кръв и по онова време не е имало такава ваксина и аз и майка ми едва сме оживяли като на мен са ми правили обменно кръвопреливане(т.е. сменили са ми кръвта с такава с Rh- )Когато аз раждах преди 3,4г. си бях купила тази ваксина(АГ ми каза че трабва да ми се направи но незнаеше как стои въпроса с набавянето)акушерката ми каза че бебо е с Rh+ кръв и ми взе ампулата след 5 мин.се върна и каза че това не е същата ваксина.Е естествено след като се намеси и съпругът ми веднага се намери 1 ампула "изостанала"(която всъщност сигорно си е била моята )и ми я сложиха.А аз специално си я закупих от Монтана защото в София я нямаше.
Вие си правете изводи.

# 24
Ако таткото е 0- и майката е 0-, възможно ли е бебето да е с RH+

# 25
  • Мнения: 2 327
Ако таткото е 0- и майката е 0-, възможно ли е бебето да е с RH+

Не е възможно. Нулевият резусфактор е рецесивен. Така че няма откъде да се появи положителен такъв. Освен ако детето прилича на съседа Simple Smile

# 26
  • Мнения: 984
а ако майката е + и бащата + може ли да се роди -

# 27
  • София
  • Мнения: 469
Съжалявам, че не мога да помогна. Имах една останала, но я подарих на Anita 79.
До колкото имам информация бълг. е спряна от производство.
Мисля, че в търг. лига може да се намери на Байер на най-добра цена.
През 2000г също нямаше и се наложи да купя от там. При второто раждане 2003г. си бях взела предварително от българската, но пък тогава я имаха и в род.дом.
За такова нещо пари не трябва да се жалят. Ако не се сложи има опасност за следващото дете.

# 28
  • Мнения: 8 505
Тъй като действително трябва да се бие до 72ч след раждането,моят съвет е да купите серума,пък после да се разправяте с бюрокрацията.След като БГ-варианта е изчерпан и не се произвежда вече,единственото,което остава е да откриете в кой склад за лекарства предлагат чуждия най-евтино.Отвори farmacia.start.bg и в "Дистрибутори и вносители на лекарства" виж телефоните на различните фирми за твоя град.Повечето изпълняват индивидуални фактури.
Късмет и побързайте!

# 29
  • Варна
  • Мнения: 632
Ето още един отговор от сайта на НЗОК
http://www.nhif.bg/bg/post.phtml?topicid=19314

Подкрепям и това!
Тъй като действително трябва да се бие до 72ч след раждането,моят съвет е да купите серума,пък после да се разправяте с бюрокрацията.

Общи условия

Активация на акаунт