Пролетен Фотошоп - 51

  • 37 036
  • 582
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Писах на Mamma, но са забранени изпращанията на ЛС до там Sad, а не виждам модератори, които да отговарят за подфорум Хоби newsm78

# 526
  • Бургас
  • Мнения: 1 204
Много сконфузна ситуация се е получила  Confused Мисля, че трябва да се закрие тази тема, и без това повечето линкове от  преди са вече неактивни.
Важно е и всички да знаят (това вече не веднъж съм казвала), че е задължително даването на credits, след всяка рамка тук или на мястото където е качена. това ще рече описване на авторите на елементите.

Всеки кит върви с Terms of Use (TOU), който забраняват и комерсиалното използване на китовете, тоест всички тези картички макар и благотворителни са, как да го кажа.... пиратски. Това за щастите няма как да го разберат защото не четат кирилица и чак дотам не могат да ни преровят.



Еме, как да ги опиша, като имам сто и двайсет елемента на всяка рамка и то от различни китове, а повечето дори не помня от къде съм ги сваляла  #Crazy Иначе си абсолютно права  Peace

Румка, Мимозка, Лекси  Hug
Абе, Румка, знаеш ли, че се оказваш права за сивата вълна  newsm78

# 527
  • Мнения: 2 270
аз нещо не мога да разбера.Преведете моля ви за незнаещите английски ез Simple Smile

# 528
  • София
  • Мнения: 4 032
"Аз съм истинския създател на този кит- и той е публикуван нелегално, както и много други файлове на този сайт.Тъй като не говоря руски, ми е трудно да разбера за какво точно е този сайт, но е грешка някой да публикува моя кит и линка за директно сваляне от 4shares , което е неспазване на моите Срокове за Употреба(ТОU) , и много дуги дизайнерски китове, публикувани в този форум.

Начинът по който са публикувани тези файлове се счита за пиратство и не се толерира.Ако дизайнерските неща не се махнат , тъй като са споделени нелегално, сайта ще бъде обявен за сайт с нелегално споделени материали."

Ани за теб и другите  , които не говорят англ.
Сега ще го пусна и в другата тема Peace

# 529
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Аз пак пробвах и този път се свързах с модератор, дано предприеме нещо Praynig

Млечко, съгласна съм и с теб и с Еми, но и на мен  ми се струва доста трудно да посоча инфо за всеки

елемент поотделно, ако е един скрап да ясно , няма проблем, но ако не е ...

Много са ти сладки дечицата, а и рамката. А за сивата вълна, ти ми кажи, все пак идва пролет, не е

люта зима Laughing


http://rumiimiri.multiply.com/photos/album/2#158

# 530
  • София
  • Мнения: 2 079
Ами трудно е, но се прави
Аз в стария ми албум в мулти бях описвала след повечето рамки Crazy и да, по 193 елемента пак  и съм описвала. нооо взех че го изтрих по погрешка и сега на ново качени просто нямам физическа възможност да го направя.
Но даването на кредитс е един вид уважение към авторите и дизайнерите. В крайна сметка рамките са наши /ваши, но за да се получат такива хубави колко чужди елементи се ползват.

# 531
  • София
  • Мнения: 4 032
Принципно съм съвсем съгласна за това , което казваш, Еме,  но за хората , които не купуват, а ползват фрийбита, може да се окаже ,че ще им отнеме повече време отколкото да направят една рамка.Тъй като може да ползват елементи от поне 20 сета.Изрязването от превюта не го коментирам- то си е съвсем незаконно, както и менкането на сетове, за което е добре да не се говори в темата , а само на бележки.Винаги може да се появи и някой, който да разбере за какво иде реч.

# 532
  • Мнения: 1 884
Цялата тази истерия с тези китове вече ми писна. Разбирам ги, авторски права и т.н. - говорили сме и преди по тоя въпрос, все едно като направиш снимка или публикуваш картина в нета да претендираш че никой няма право да я праща на познати, защото му е харесала например... Ами защо я публикува тогава на първо място - като си я направил само за теб, дръж си я у вас `дет се вика. Хем вижте какво съм направил, хем пък не го показвайте. Ами да си кажа честно в блоговете на тези тъй наречени дизайнери, аз не виждам нищо кой - знае какво интередно, освен някой и друго фрииби. Да не говорим че дори посоченото фрииби не ми и харесва... Фен съм на сайтовете с конкурси и т.нар. Apprentice - там наистина има какво да се види...  и да се говори за арт и т.н.... Абеее, много се задълбочих общо - взето - с две думи, и ги разбирам, но не ги оправдавам.  newsm78

Сега ще се заформи дискусия, че не съм права.  Mr. Green

# 533
  • София
  • Мнения: 2 079
Ами явно всички констатираме, че трябва и е правилно, но никой не го прави, вкл. и аз Embarassed
Ще чакам някой дизайнер да ми направи персонално забележка Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Но се получава  типично по български - никой не го прави, защо пък аз да го правя

Най- грубо нарушаваме правилата тук с картичките, които до една са с чужди фотографии и елементи, а ще се продават.
Сега всички ще кажете, че е за благотворителност, Е,  да ОК и аз товва викам. Сега обаче  си представете съвсем хипотетично, че автора на красивата снимка на картичката вземе, че си я купи пък дори и за благотворителност, а  и без да е дал личното си съгласие. Хмхм, ми в такъв случай аз никога няма да стана дизайнер и с това да си изкарвам прехраната.
Щеше обаче съвсем да е друго ако на гърба на картичката стоеше името му, нали?!

# 534
  • Мнения: 1 884

Ще чакам някой дизайнер да ми направи персонално забележка Mr. Green Mr. Green Mr. Green


 Mr. Green Joy  Sick

Аз също съм публикувала в библиотеката и съм се старала да не пускам директен линк към зип архива, но се е случвало да не мога да открия линк към блога - така че съм пускала и директни.. Мисълта ми е, че цялото това "страдане" - "...не пускай линк към архива, ами към блога ми...", ми се струва доста пресилено - в блоговете няма кой-знае какво да се види -  разни размисли и страсти и някое друго фрииби, което най- често не е нищо особено.  Sick

Въпроса с картичките за продан е по-деликатен наистина, тука съм съгласна напълно с Емето.

# 535
  • Мнения: 2 270
Млечко-чудесна рамка-както винаги
Румка-харесва ми много и твоята
Специални поздрави за КОШНИЧКАТА за последните и рамки-едно голямооо бижу са
Ели-благодаря за превода  bouquet

Според мен не е нужно ,чак толкова навътре да го вземаме.Този дизайнер я е правил кита я не.Не мога да разбера,защо си публикуват нещата така,че всеки да може да ги тегли и после се сърдят.Като искаш да са си платени и да бъдат авторски,защо ги пускаш по този начин newsm78.
Относно рамките ,които правим-мисля,че не е нужно да се описват нещата,защото в повечето случаи те са изменени.Спрямо закона за авторското право в графичния дизайн,някой може да претендира за авторство ,когато види произведението си копирано едно към едно или с частични изменения но не повече от 85 %.Плюс това трабва да е минал през патентното ведомство в съответната си страна или през комисия за защита на авторството.Повярвайте ми ,че никой не го прави.Малко са хората ,които наистина измислят нови неизмислени вече неща.Общо взето всичко е едно добре забравено старо-преработено по някакъв начин.

# 536
  • София
  • Мнения: 2 079
А друг е въпроса, че напоследък фрибитата са пълен шит.

# 537
  • Мнения: 1 884


Според мен не е нужно ,чак толкова навътре да го вземаме.Този дизайнер я е правил кита я не.

Абсолютно съм съгласна - толкова пъти съм попадала на елементи които съм срещала и в други китове - само с променени цветове или текстури - и това ако е авторство...  hahaha

А друг е въпроса, че напоследък фрибитата са пълен шит.

 newsm10

Някой тряя `го светне тоя дизайнер че ние говорим и пишем на български, не на руски.

# 538
  • София
  • Мнения: 4 032
А друг е въпроса, че напоследък фрибитата са пълен шит.

На мен пък напоследък ми харесват LaughingСериозно.Е, не могат да се сравнят с платените неща, но все пак са нещо.Аз не мога да давам по 50-100лв. на месец за да си купя каквото ми харесва.

# 539
  • София
  • Мнения: 2 079
Не ве Ани,
Идеята е друга. Значи дизайнера продава някъде китове и за да си направи реклама пуска фриби с два фона и две копчета.
Има условие да се даде линк към блога или сайта, където продава, за да го видим, аресаме, похвалим!!! и съответно купим нещо от там. А с директен линк подминаваме този момент.
После друго - във фрибитио в Условията за ползване, също има координати на блогове, сайтове и т.н всичко свързано с дизайнер, както описание кое от кой е взето и т.н. от други дизайнери. Тоест и те ползват чужди неща.
И защо искат да си пишем кредитс след рамките? Защото аз ще направя една прекрасна рамка и незнаещите ще решат че аз съм сътворила всичко и ще бъдат мнооого разочаровани като им кажа,  че само снимката е моя Mr. Green  Това беше  майтап Mr. Green.
Като се дадат имената на авторите на елементите, ще се види кой е направил красивото цвете, копче и т.н  ще отиде на съответния сайт да му разгледа и другите неща, ще си хареса нещо и може да си го купи. Тоест пак реклама.

Общи условия

Активация на акаунт