Пилешка супа

  • 5 943
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 160
Аз приготвям няколко супи за разнообразие и ги стерилизирам в бурканчета 15 мин.
Така могат да престоят в хладилника до 1 седмица, а и менюто ще е различно всеки ден.

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз приготвям няколко вида манджи и супи и ги замразявам във фризера  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 15 220
Аз приготвям няколко супи за разнообразие и ги стерилизирам в бурканчета 15 мин.
Така могат да престоят в хладилника до 1 седмица, а и менюто ще е различно всеки ден.

Така могат да престоят в хладилника доста повече от седмица.  Peace

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 09:57 от Vivi

# 18
  • София
  • Мнения: 574
Аз приготвям няколко вида манджи и супи и ги замразявам във фризера  Peace

И аз така. Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да престои във фризера е едно удобство. Аз винаги съм се старала детето да яде прясно приготвена храна. По здравословно е.

# 20
  • Мнения: 2 334
Можеш да съхраниш в хладилник 24 часа ,а във фризер до 2 месеца  Peace

# 21
  • Мнения: 9 973
пробвах да замразя 10 кухни и пътувахме 400 км. По път реших да дам 1 бурканче и  Sick Sick Sick....добре,че в цяла България има от къде да купиш пюре  Grinning
Повече не замразих ядене,явно му се разваля вкуса

# 22
  • Мнения: 431
Аз пък като размразя от фризера супата,ми се струва много различна на вкус и я изхвърлям  ooooh!.
А картофите са направо ужас,трошат се като хляб-как може някой да го яде това  Sick
На вас не ви ли е правило впечатление ?
Или има някаква тънкост при замразяването  Thinking ?!

# 23
  • София
  • Мнения: 12 114
Колкото и да е популярно бебешка храна не трябва да се замразява в стъклени бурканчета, които не са специално предназначени за това. Когато стъклото не е предвидено да издържа големи температурни промени при замразяването и размразяването му в храната се отделят миниатюрни частици стъкло. Това не е фатално, но определено не е полезно. повече информация за правилата при замразяване можете да намерите на английски тук http://www.wholesomebabyfood.com/FreezePage.htm

clover_d Картофите са от малкото храни, които не трябва да се замразяват. Те дори не трябва да се държат в хладилник, защото след това не стават за нищо. Аз замразявам супи и основни без картоф, а ако е необходим такъв сварявам и добавям при размразяването.

Аз редовно замразявам храна за детето, защото опита ми с детските кухни завърши безславно и продължавам да приготвям всичко сама. След като приготвя храната изсипвам в контейнери за бебешки храни /предназначени за замразяване/ , охлаждам в студена вода за няколко минути и веднага слагам в секцията за замразяване на камерата. При размразяване на водна баня на вкус всичко е както при прясно приготвено.

# 24
  • Мнения: 4 433
Тема от една година Crazy Crazy Crazy

# 25
  • Мнения: 4 433
замислям се да сложа лук в супите
аз винаги слагам Thinking

# 26
  • Мнения: 1 558
Аз приготвям няколко супи за разнообразие и ги стерилизирам в бурканчета 15 мин.
Така могат да престоят в хладилника до 1 седмица, а и менюто ще е различно всеки ден.
Peace

# 27
  • Мнения: 1 197
И аз процедирам като Vivi,така супата и не само,може да се съхранява доста дълго време.

# 28
  • Мнения: 26
В пласмасожи кутйки е май най добре

Общи условия

Активация на акаунт