Има ли прескочили гърнето и направо на WC-то?

  • 1 787
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 978
Симона си ги редува до ден днешен.
Един ден иска на гърне, друг път, пък е голяма и сяда на тоалетната, но без седалката.
Държи се самичка.

# 16
  • София
  • Мнения: 146
Борко не е ползвал гърнето по предназначение. Директно започна да си ходи на тоалетната, по собствено желание, без детска дъска. Купих му, но той я ползва като шейна - сяда на нея и се бута и си мисли, че е на шейна.  Определено съм доволна, че се получи така.

# 17
  • Мнения: 1 479
Големият ми син категорично не желаеше гьрнето!Научих го на тоалетната чиния с приспособление в началото.В момента вече си сяда нормално вьрху дьската за вьзрастни.Таткото,пьк го научи да си пишка изправен "като мьж"и да цели дупката JoyОх,предстоят ми сьщите упражнения и с малкото!

# 18
  • Мнения: 656
...
Кронки, образно си го представих Laughing
Да ти кажа хем смешно, хем ти се къса сърцето (все пак го е заболяло детето), до водата не беше стигнало...

# 19
  • Мнения: 2 211
И ние прескочихме гърнето, което според мен е по - правилният вариант. От скоро махнахме и детската седалка. Не се чуди, ами купувай приспособлението и дерзай.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Когато свалихме памперса лятото Тери започна направо на голямото гърне/WC/.После обаче видя че децата в яслата ползват малките гърнета и тя се престраши и сега ги редуваме.

# 21
  • София
  • Мнения: 8 933
Удачно е. И ние почти не ползваме гърне, направо на тоалетната чиния. Имам чувството, че така тя имитира нас и и е по-лесно да приеме използването на тоалетната.

# 22
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Ема засега не иска да ходи на тоалетната и си ползва гърнето,знае какво правят там мама и тати но не иска да сяда изобщо ... след някое и друго време пак ще я пробвам

# 23
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина също отказваше да седне на гърне и й купихме детска дъска за тоалетна, на която свикна много бързо.

# 24
  • Мнения: 1 032
Симона си ги редува до ден днешен.
Един ден иска на гърне, друг път, пък е голяма и сяда на тоалетната, но без седалката.
Държи се самичка.

И мойта дъщеря е по същия начин. Мисля, че ако на детето му е интересна голямата тоалетна ще се научи много по- бързо отклокото ако трябва да пишка в гърнето по задължение. Само един съвет от мен, когато решиш, че е време да махате памперса- направи го отведнъж. Сваляш памперса през деня и и не го слагаш (аз нощния го махнах около месец по- късно). Поне при нас номерата от типа "дай да ти сваля памперса, за да пишкаш" или пък вкъщи без памперс на вън с памперс не действаха.

# 25
  • Мнения: 4 668
Моят син не искаше гърнето . Баща му го научи да си пишка на тоалетната и малкият беше много доволен от себе си .
За другата работа сяда на гърне , но и на седалката - както дойде .

# 26
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
гърнето си е гърне.
Аз съм му привърженик и дори синковеца все още го ползва масово само него. На 4г. и половина е.
Блонди, някак не си представям слизането без чужда помощ от тази седалка, както и нощното ми ставане, само защото на детето му се пишка.  Crossing Arms

# 27
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Голямата ми дъщеря изпадаше в истерия само при вида на гърнето. Започна да пишка направо в тоалетната. За малката изобщо не съм купувала гърне. Взех седалка, като тази, която си дала в първия си постинг. Ползва я около 2 месеца и от тогава си сяда сама направо върху тоалетната чиния.

# 28
  • Мнения: 3 323
Големия да много късно беше с гърне, малкия напротив - изобщо не го искаше. "Ти не бебе!" - твърдеше и се държеше за седалката (голямата) на длани ...

# 29
  • София
  • Мнения: 553
Не мисля, че е някакъв проблем прескачането на гърнето. Нашата дъщеричка вкъщи пишка на гърне, но при баба си, която я гледа през деня пишка на детската седалка към голямата чиния и тя сама така си придпочита. Вкъщи просто още не сме й купили такава.
Иначе относно самата седалка - бих предпочела възможно най опростен и удобен модел. 

Общи условия

Активация на акаунт