Забравяли ли сте в къщи включен електрически уред?

  • 5 829
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 103
 Ох олекна ми, значи не съм единствената луда, която обича да проверява. Сутрин преди излизане обхождам целия апартамент и проверявам дали няма нещо включено, дори да знам, че не сме включвали нищо. Досега май не съм забравяла нищо, но изпитвам някаква фобия от пожари и наводнения и като се знам каква съм разсеяна на моменти... Мъжът ми страшно ми се дразни на редовната сутрешна проверка, но предпочитам така отколкото после цял ден да го мисля "абе аз изключих ли..."

# 16
  • Мнения: 5 370
Аз , таковата, да споделя моят челен опит против истерични въпроси от сорта "УЖАС!!!! Изключих ли кафемашината?????"
Когато сутрин излизам от апартамента, снимам с телефона няколко неща-спряната вода в банята, котлоните на нула и кафеварката с ИЗКЛЮЧен щепсел. После пуска СОТ-а и излизам спокойна.
Така дори да ме нападнат параноични мисли-имам доказателство.
Иначе никога не съм забравяла, явно подсъзнателно действам.

# 17
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Реално - не, но съм звъняла на роднини да проверяват котлоните. В ютиите никога не съм се съмнявала - майка ми забрави една като бяхме деца и още помня смрадта в къщата като се върнахме (слава богу, до пожар не се стигна, но беше прогорила напълно две дебели сгънати вълнени одеала и до половината дъската под тях), та оттогава по условен рефлекс изнасям ютията на терасата след гладене.
Е, веднъж заспах, докато печах баница, но мъжът ми беше в апартамента, та не се брои. Wink

# 18
  • Мнения: 6 029
Никога.

# 19
  • Мнения: 2 978
  Крушките електрически уред ли са???  Crazy

А батериите на звяра? Whistling

# 20
  • Мнения: 1 217
Колко пъти съм се връщала напразно. ooooh!
Всичко е било изключено,но точно този момент на изключване просто ми се губи.
Сега напоследък забравям да изключа печката като готвя.
Но кухнята ни е малка и веднага се усеща, защото става доста топло от неизключения котлон.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Никога не ми се е случвало да забравя включен уред. Но по едно време се бях побъркала на тая тема и редовно се връщах да проверявам.

# 22
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ами да много редовно, като 4ета другите как са писали никога! пекла съм мляко в младежките години, яйца, радиатор е оставян (не е моя вината) с хавлия върху нея по време на режима на тока 1985 г! слава богу се прибрах да се  преоблека преди да заминем на слън4ев бряг с колегите и беше оле-мале, хавлията се беше разпаднала на прах, килима на4инаещ! дори по-късно си вземах ютия със свирка, ама един ден се връщам от хор с каката и викам какво свири така, а то ....да! и съм се връщала много пъти! разсеяна съм, но съм се поправила за толкова години и пак като съм на юруш понякога не доглеждам и после звъня на гсм на свекъра да бяга да проверява!

# 23
  • Мнения: 1 111
 Само кафе-машина, ютия и пералня.Да чукна на дърво.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 176
Не.
Губя по 10 минути преди излизане да обикалям всички уреди, чешми, ключалки, прозорци ...  #Crazy

# 25
  • Мнения: 4 841
Точно два дни след като се смях дълго и напоително на една мацка, че е пуснала пералнята без прах, ми се случи същото  Embarassed Чак ме е страх да отговоря сега - ще напиша "никога", и току виж си подпаля къщата тия дни... Ама факт - до сега не ми се е случвало, сигурно защото и аз имам навика преди излизане да хвърля по едно око навсякъде.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Значи, специално за ютията съм си създала навик след като изгладя да я премествам на мястото и. Съответно това няма как да стане без да я изключа и поне това притеснение съм отстранила.

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Една вечер сложих кафеварката на котлона (на 9-та степен!) да си правя кафе и си легнах. Сутринта като станах- смрад и пушеци. Котлона по някое време се е изключил, но след като от кафеварката не беше останало нищо.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мислех да кажа, никога...
Обаче се сещам, че и аз и 1/2-рата ми сме оставяли фритюрника включен за по 24 часа...

# 29
  • Мнения: 1 775
Колко пъти съм се връщала напразно. ooooh!
Всичко е било изключено,но точно този момент на изключване просто ми се губи.
На нова година забравих включена пресата за коса и отидохме да празнуваме у приятели. Размина се без последствия. Веднъж забравих ютията на дъската за гладене, изключих я вечерта, като се върнах от работа.
Абе, пази Боже!

Общи условия

Активация на акаунт